Je to u vás stejné?

23.11.15 15:33

je to u vás stejné

Dobrý den máte někdo zkušenost s tím psaní ročníkové práce na malé škole? Dítko je ve 4. třídě. Ředitelka zadala ročníkovou práci na jí určené téma s tím že si jí dítě musí vypracovat, doma na počítači a donést do školy. Zjištovala jsem jak je to v jiných školách u kamarádek z nich dvě mají děti ve 4. třidě 7a 8 třídě a na střední škole. Žádná se s touto prací nesetkala. Nemají ve škole ještě počítače jako předmět tak nevím jak může ditě vše takto udělat samo? Práci jsme udělali s dítkem my jako rodiče ale učitelka mu vynadala že má vypadat jinak a aby dítě udělalo novou. Dítko má z toho nervy do školy už se bojí chodit a já vlastně taky ale snaha byla. Jak je to u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.11.15 15:37

Ne není to normální. Zajděte se učitelky zeptat, jak si představuje, že to má jako vypadat a jak to má dítě, která absolutně v 10 letech neumí ovládat word, odrážky, řádkování a cokoliv, vytvořit. Jsem zvědavá :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9008
23.11.15 15:38

8o ve čtvrté třídě ročníkovou práci 8o to se mi zdá hoooodně brzy…ale samozřejmě, že záleží na tom, co si pod tím představovala, jestli jenom větší úkol a nebo „normální“ ročníkovou práci. :nevim: můžu se zeptat jaké zadala téma? A jaký rozsah? Docela by mě to zajímalo :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
23.11.15 15:46

@vačinka18 u nás je zadaná - i vypracovaná. Ale jako bylo na výběr - kdo chtěl, tak pc a vytisknout, kdo chtěl, napsat ručně. U nás rozsah 5 stránek, zadané téma. Kluk se zapotil, ale dal to :think: mi to divné nepřijde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
23.11.15 15:47
@Mari-KusKus píše:
Ne není to normální. Zajděte se učitelky zeptat, jak si představuje, že to má jako vypadat a jak to má dítě, která absolutně v 10 letech neumí ovládat word, odrážky, řádkování a cokoliv, vytvořit. Jsem zvědavá :hug:
:think: no nevim, ale když mu ukážeš základy, tak to dá v pohodě :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9430
23.11.15 15:51

U nás byla závěrečná práce v 5.třídě. Téma si vybíraly děti samy, rozsah cca 8 stran ve Wordu + obrázky, zdroje, obsah. K tomu cca 10 minut prezentace v Power pointu. Děti měly v páté třídě informatiku, ale narovinu říkám, že drtivá většina matek to psala sama. Neumím si představit, jak to tím jedním prstem datluje. Paradoxně ta prezentace byla daleko menší problém, ale i tak jsme se shodli s rodiči, že nám to i na pátou třídu přijde moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
23.11.15 16:02

@vačinka18 No tak pokud nemají ve škole ještě informatiku, tak bych to řešila.
Dcera měla ve čtvrté třídě informatiku, ale projekt na PC až teď v páté třídě. Do té doby to byl projekt vždycky jenom na papíře.
Teda fascinuje mě, že je na počítači ještě nic nenaučili, ale už je tu buzerace ze strany učitelky, že MÁ PROJEKT VYPADAT JINAK, NEŽ SI PŘEDSTAVUJE! Když si teda paní učitelka něco představuje, tak ať jim to nejdřív ukáže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
23.11.15 16:15

Mám děti ještě malé. Ale nepřijde mi špatné, chtít po dětech samostatnou práci na projektu - aby ho vypracovaly dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, pokud možno za co nejmenší asistence rodičů (i když to nebude dokonalé).
Nicméně co mi ok nepřijde je přístup paní učitelky - že dítěti vynadá, že to není dle jejích představ (specifikovala základní požadavky?) a že má udělat práci novou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17235
23.11.15 16:26

Nevím, jestli vůbec na základní škole může požadovat práci na počítači. Znám lidi, co prostě počítač nemají. Případně nemají připojení na internet. Mají třeba i klasické žák. knížky, přestože ostatní mají jen Bakaláře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
23.11.15 16:33
@vokishka píše:
Nevím, jestli vůbec na základní škole může požadovat práci na počítači. Znám lidi, co prostě počítač nemají. Případně nemají připojení na internet. Mají třeba i klasické žák. knížky, přestože ostatní mají jen Bakaláře.

No já teda taky a docela mě udivuje, že počítač je podle školy standart. Není. :nevim: Ne v každé rodině ho mají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 16:37

Práce má být v rozsahu jak píše paní nahoře. Ve škole informatiku nemá. Ta bude až v 5 třídě.
Píšu z profilu od kamarádky a všem děkuju za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
23.11.15 17:03

Přijde mi to brzo..nevadila by mi ta práce, ale ten počítač. my měli od primy na 8 letým gymplu, tzn. 6. třídy ročníkovky, a ypracování byla vždycky moje noční můra..měli jsme hodně stařičkj počítač, žádnej internet, já na něm ani pořádně neuměla…jednou as v kvartě-devítce jsme si snad 12 stran ročníkovky omylem smazala :zed: měla jsme to teda i ručně, ale i tak jsem se nad opětovným přepisem pořádně zapotila :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
23.11.15 17:18
@martina.se píše:
@vačinka18 u nás je zadaná - i vypracovaná. Ale jako bylo na výběr - kdo chtěl, tak pc a vytisknout, kdo chtěl, napsat ručně. U nás rozsah 5 stránek, zadané téma. Kluk se zapotil, ale dal to :think: mi to divné nepřijde..

presne tak - jak pises, tak je to i u nas na skole a taky v tom nevidim zadny problém ;)

• Citovat
  • Upravit
23.11.15 18:26

@vačinka18 učitelka není normalní. Já bych se ji zeptala jak si to teda představuje a at prvně dětem vysvětlí jak na to a pak po nich něco chce. Co ostatní rodiče těm to nevadí? Jako vypracovat ročníkové práce byl docela zahul i pro mě jsem to upřímně nesnašela i na střední :D nechápu co všichni blbnou s tím že počtače už jsou standart a podle učitelu mají mít všechny dětí doma komp. Já jsem ještě v 9 třídě psala 40 stran ručně díky tomu že jsme neměli komp :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5260
23.11.15 21:37

Ahojky, ano, je to tak, počítač je už dneska standard, tak jako např. trouba, telefon, lednička, tištěná kniha apod. Dříve to taky nebylo a teď to má každý:-). Neříkám, že požadavek učitelky je správný, může dát na výběr a specifikovat požadavky jasně a srozumitelně, navíc, pokud děti neměly ještě práci s počítačem, tak je její požadavek absolutně mimo místu a je jasné, že to budou psát rodiče…

Ale s počítačem se dítě holt naučit musí, dřív nebo později, bude ho potřebovat v podstatě v každé profesi, pokud bude chtít studovat, neobejde se bez něj, že se naučí udělat vlastní projekt a ještě k tomu citovaze zdroje, je jen k jeho prospěchu, že se naučí pracovat s informacemi, hledat je, orientovat se v nich, kriticky je hodnotit apod. je skvělé a čím dřív se k tomu dostane, tím líp. V zapojení rodičů nevidím problém, pokud jen dítě vedou a nedělají práci za něj.

Já jsem taky na vysoké psala ještě seminárky v ruce, ale to proto, že před 20 lety fakt počítač doma skoro nikdo neměl a internet jak ho známe teď neexistoval. Ale pokrok je holt pokrok. Já naopak nechápu, že tohle někdo nechápe, nedovedu si představit, že někdo počítač nemá v dnešní době, ale je to samozřejmě každého věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama