Nikdo mě nemá rád

Anonymní
22.1.21 21:13

Nikdo mě nemá rád

Ahoj holky, omlouvám se, ale jsem úplně v háji. Vůbec nevím, na koho se obrátit…
Já už nevím, jak dál, ale moje dítě (3,5) mne vůbec nemá rádo. Od jeho narození se snažím, jak nejvíc to jde. Aby mělo vždy to nejlepší, nejlepší péči, nejlepší jídlo, nejlepší školou, denně aktivity a denně se mi to oplatí tak akorát nějakou scénou…Já už vůbec nevím, ci dělám špatně. Dnes říkám, aby dítě nebylo celý den doma, tak zajedeme za babičkou a dědou, doma pak na zahradě opečeme buřty a budeme mít hezký den. Neustále se dítěti něco nelíbí, neustále řev, válčení po zemi, nic není dobrý - sedačka v autě, jídlo, pití…Pořád Jen řev a já už s nervama v koncích-celý den utěšuji, že se nic neděje, že je vše v pořádku, že ho máme všichni rádi. Vyvrcholilo to tím, že po příchodu domů začalo jančit, že tatínek ho bouchnul do nosu a já do tváře..oba jsme na sebe zírali, ani jeden to neudělal. Manžel prásknul dveřmi a odešel a já se sesypala v pokoji vedle dětské postýlky…Dítě usnulo a já tu brecim, protože si za celý den nejsem jistá tím, co bych udělala špatně…Nevím, kam odešel manžel. Nevím, co pořád dělám špatně, abych se zavdecila mému dítěti…dítě plakalo a hlásilo mě, že neví, proč pláčou, přitom celé to bylo kvuli koho chování a neustálému řevu…
Občas si říkám, že jsme si asi nesešli, možná si měl vybrat jinou mámu nebo u jinou rodinu
Já ani. nevím, co chci od vás slyšet, jen vím že jsem špatná máma, nedělám nic dobře a mě dítě mě nemá rádo… Hrozně jsem si přála velkou rodinu, ale to se mi asi nikdy nepostesti…Nejsem žádná mladá holka, je mi 33 let. Závidím všem, kdo si svůj čas s dětmi může užít

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
133
22.1.21 21:21

Moje milá, netrap se :hug: je to jen batole, dozrává, stejně jako jeho emoce. Dej tomu ještě tak půl roku a bude líp, uvidíš. Chodí do školky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
22.1.21 21:22

Malé dítě-3,5, dělá většinou scény. Může být unavené ke konci dne nebo z té spousty zážitků, co mu každý den vymýšlíš. Možná by bylo fajn ubrat a udělat si pro změnu pohodový pyžamový den s dobrým jídlem v posteli. Pro takhle malé dítě už je jen zážitek a zpracování emocí z návštěvy u babičky a dědy opravdu dost. Takže si myslím, že jste ho dorazili opékáním v odpoledních hodinách.
Naplánuj mu max jednu takovou aktivitu za den a ne každý den-není to dospělý. A aktivity plánujte hlavně v dopoledních hodinách a pak klidné odpoledne.
Ty v něm potřebuješ vidět dítě-bereš jeho reakce, jako by mělo znát důsledky svých činů, jako by už mělo uvažovat a vydržet stejně jako dospělý.
V tomto si myslím, že je zakopaný pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
22.1.21 21:24

Moje matka mě naučila logice: Ještě chvíli řvi a dám ti k tomu skutečný důvod :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
22.1.21 21:27

Zkus třeba napsat, co dělá rádo-samo od sebe-ne aktivity, co mu ty naplánuješ. Jo a pohlaví by taky bodlo, psát o něm nebo jí, že ono-je takové dost neosobní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9004
22.1.21 21:27

Co budeš dělat, až mu bude 15 let? :think:… Když už teď, tě má ve svých 3,5 letech na salámu :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
22.1.21 21:29

V tomhle věku je to úplně normální. Syn teď tím obdobím taky prochází a je to na hlavu, na vše je odpověď ne, nechci a ječení. Přitom jsme s manželem oba velmi klidní a kontaktní rodiče. Syn Tě má rád, jen si musí projít tímhle obdobím, některé dítě ho má výraznější a delší, ale je to součást vývoje…u druhého už si z toho budeš dělat srandu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 21:32

Je to holčička, čert už od narozeni. Pořád jí omlouváme, že tohle a tam…Že to nemyslí vážně. Nebijeme jí, vysvětlujete, utěšujeme…
Já už ale dneškem končím a nemůžu, tohle přece dítě, které miluje svou mámu nemůže dělat. Mám pocit, že jsme si nesedly asi…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 21:34

Mej ho trochu vic na haku ;-) Tj jako s chlapem. Budes mu uklizet, podstrojovat, delat vse za nej a on ti to oplati tim, ze zdrhne s prvni zlatokopkou. Nebo budes tak trochu mrcha, sama pro sebe vzdy budes na prvním miste a budes se mit rada, tak te bude na rukou nosit. Muj syn je muj partak a kdyz se mi neco nelibi, tak mu to reknu. To same obracene. Zadne sceny nas nikdy nepotkaly…

Prosim anonym, lozi sem muj bejvalej :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 21:36
@Makca87 píše:
Co budeš dělat, až mu bude 15 let? :think:… Když už teď, tě má ve svých 3,5 letech na salámu :nevim:.

Nevím,…Říkám, že mě moje dcera nemá ráda i kdybych se rozkrájela…Snažím se, jak můžu, výlety, školky, kamarádi, hračky…Nic není dobrý a večer, když vidí, že jde do tuhého tak scény

• Citovat
  • Nahlásit
1794
22.1.21 21:38

Mě taky nikdo nemá rád. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
22.1.21 21:38
@Anonymní píše:
Je to holčička, čert už od narozeni. Pořád jí omlouváme, že tohle a tam…Že to nemyslí vážně. Nebijeme jí, vysvětlujete, utěšujeme…
Já už ale dneškem končím a nemůžu, tohle přece dítě, které miluje svou mámu nemůže dělat. Mám pocit, že jsme si nesedly asi…

Ale dělá, je to úplně normální, moc si to zabíráš. Každej to tak má. Akorát to navenek moc matek nevytrubuje a někdy i mlží, že vše OK. Vážně je to v pohodě. Zítra si dej oraz, nic neplánuj, ať dělá sama, co ji baví-jen ji třeba tak nenápadně popostrč správným směrem-to dokážeš, když má jen 3,5. Jo a řev-sedačka, jídlo, pití-taky úplně normální. Co myslíš, že jsem řešila já s třema děckama-3 sedačky v autě-jeden si postaví hlavu, že chce sedět v té a té a zbytek se klidně po…Úplně normální situace-skoro každej to tak má, akorát to prostě nevytrubuješ lidem na potkání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
22.1.21 21:42
@Anonymní píše:
Nevím,…Říkám, že mě moje dcera nemá ráda i kdybych se rozkrájela…Snažím se, jak můžu, výlety, školky, kamarádi, hračky…Nic není dobrý

Píšeš: a večer, když vidí, že jde do tuhého tak scény-to mi přesně sedí na to, že je přetažená-je toho prostě na ní moc. Některé děti to tak mají, že zvládnou emočně zpracovat zatím třeba jen jeden silnější zážite a změnu. Podle mě toho na ni valíš moc. Je přetažená. Uber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19663
22.1.21 21:44

Špatně je to, že se moc snažíš. Uber a nech dítě dýchat. Nemusí mít vše nejlepší a denně tebou vymyšlené aktivity. Takovýto přístup dalších 17 let nevydržíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15821
22.1.21 21:45

A proč se jí snažíš pořád tak zavděčit? Nečekej, že ti bude 3,5 leté dítě vděčné. Nebude… vrcholí období vzdoru. Místo pláče vedle v místnosti se vzchop a s mužem se pochvalte, že jste nic špatného neudělali. Přestaň kolem ní neustále skákat a snažit se jí vymýšlet program. Ona tě má ráda, jen to neumí dát najevo. To je celé. Nemůžeš jí ve všem vyhovět, to s tebou časem bude cvičit ještě víc. Ber to tak, že období vzdoru děti potřebují, aby se naučily vyrovnávat se s frustrací, nezdarem a tím, že ne vždy je po jejich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat