Nikdo mi neříká "mám tě rád/ ráda"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 16:26
Nikdo mi neříká "mám tě rád/ ráda"

Krásné odpoledne, anonym z důvodu citlivého tématu. Děkuji.

Už cca 4 roky, co jsem se rozešla s expartnerem, jsem neslyšela ani od současného partnera a ani od dětí nic hezkého. Myslím typu mám tě rád, miluju tě. Jseš hodná, zlato atd. Děti mi říkají hen stroze „mami“, nejsem a nikdy jsem pro ně nebyla maminka. Partner koná, dělá skutky, z nichž citim, že má rád, ale neříká nic, občas pochválí. Vidim na něm, že si u toho není jistý a dělá to přes sílu, nutí se do toho. Taky nejsem mistr slova a vyznání lásky, ale snažila jsem se. Ted je to už vu mě asi zabitý a už mi to taky nejde a ani nechci. Je to těžký, jen dávat a nic nedostat. Děti „milují tatínka“ a jeho ženu. Tak nějak jsm se snažila na to zvyknout, dva roky to šlo, ale poslední dobou jsem z toho hodně smutná. Dnes jsme se s partnerem trichu chytli a já mu to vycetla. Jeho reakce je pochopitelná - zřejmě ti neumim dát to, co chceš a čekáš. Ted si připadám jak kravka. Detem to nevycitam, i když mě to taky mrzí. Nejsem zlý člověk, myslím na ně kzdy chodím a dělám pro ně, pro rodinu, i muzovo děti, vše, co jim na očích vidim. Pár lidí už mě v životě definovalo jako „hodného blbce“, i já se tak vidim. Ale copak si to hezké taky nezaslouzim?

Asi nechci radu, jen jsem se potřebovala vypsat a dostat tu lítost ze sebe. Děkuji za přečtení

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 16:28

Ještě se zeptám, dá se takhle dlouhodobě žít a udržet vztah na úrovni?
Já mám pocit, že už to nedávám.
 Zakl.

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 25.08.18 16:36

Ehm… takže za prvé: neobviňuj všechny kolem sebe a za druhé: začni u sebe.

Děti ti pouze oplácejí stejnou mincí, jak ty se chováš k nim, tak se ony chovají k tobě, jsou totiž tvým obrazem. Pokud bys je učila dávat najevo city a sama je dávala, ony by tak činily stejně. A ne, není to proces na týden, ale na celý život. Pokud budeš vinit všechny kolem sebe, budou i ony vinit svou chladnou matku co svaluje vinu jen na druhé.

Partner nevím co je zač, třeba je z citově chladné rodiny, třeba ho nebaví tvé výčitky, nevím, ale každopádně z nějakého důvodu je s tebou… tedy s někým podobným, kdo také neumí dávat najevo emoce.

Příspěvek upraven 25.08.18 v 16:37

Karlaska
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 25.08.18 16:37

Kdyz neco chceš,rekni si o to.jinak se budeš užírat…

arinecka
Kelišová 5257 příspěvků 25.08.18 16:38

Asi to moc hrotíš, neznám dítě co by oslovovalo matku jako maminko, vždy slyším mami, nebo matko :nevim: Moje dcera mi říká maminko když něco potřebuje a i tak vím že mě má ráda :mrgreen: Z chování partenra cítíš že tě má rád, třeba to prost nedokáže říct ale k čemu by ti bylo kdybys pětkrát za den slyšela miluji tě a nikde to nebylo vidět? Jestli máš pocit že jsi pro ostatní hodnej blbec tak to změnˇ ten blbec nebudˇ :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 16:48

@Karlaska říkala jsem opakovaně a muž mi vždy řekne to samé. Dělám, co můžu. A to je pravda, dělá, co mi na ocich vidi a nejen pro mě, ale i me deti. Tím mi tu lásku vyznává, já vim.

@arinecka máš asi pravdu, s tím oslovovanim. Ale třeba jen blbej telefon, uloženo tam má „máma“ a „tatinek“. Možná je to tim, že s otcem nežijeme už 4 roky

@tyniste jezismarja. Určitě na nikoho nesvaluju vinu. A rozhodně nejsem citově imunní vůči svým dětem, právě že naopak.

Jak jsem psala, dnes je mi z toho nějak smutno. Asi i z té hadky s mužem. Dosud jsem to ani nikdy neresila a samozřejmě vim, že jsou ludi citove otevřenější a uzavrenejsi.

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 19748 příspěvků 25.08.18 16:52

Každý jsme jiný. Nemůžeš od současného partnera chtít to, co jsi měla u bývalého. Každý jinak dává na jevo svou lásku. Ten zbytek - to už je jen o tom dokázat se přizpůsobit partnerovi, potažmo dětem. Věř mi, že nikdo to nemá v novém vztahu, nebo v nové rodině jednoduché…

happy day
Kecalka 131 příspěvků 25.08.18 17:01

Rada je jednoducha, musis zacit ty rikat „mam te rada“ :srdce:

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5747 příspěvků 25.08.18 17:02

Ja tohle vzdycky chtela poslouchat a deti si od zacatku k tomu „vychovavam“…hodne mazlit, kontaktni vychova, porad jim rikam, jak je zboznuju…chapu, ze ti to chybi. Jak jsou deti stare, treba jde jeste neco napravit. Partnerovi to proste rikej sama (nevzdavej to), bez ocekavani odpovedi. Dulezite je, ze dela veci, na kterych jde videt, ze te rad ma. To je zaklad. Pokud to chces i slyset, nenut ho, jen to proste sama casto rikej…

arinecka
Kelišová 5257 příspěvků 25.08.18 17:05

Tak se nad to zkus povznést. To že děti mají v telefonu uloženy kontakty na rodiče jako máma a tatínek neznamená že mají tátu radši. Zbytečně se s tím užíráš a trápíš sama sebe. Jestli ti to tak moc vadí, tak se jich zeptej proč to tak mají :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 17:07

@mrav pravda, k čemu slova, když šlo o alkoholika, že? To takhle je to určitě lepší

@happy day ano, měla bych se to naučit, resp. Jsem to říkala, ale když to bylo bez slovní odezvy, nějak mi to přestalo jít přes pusu. Bohužel.

@Lenka_Hal děti maji lasjy až až, v tom problém nevidím. Tam spíš hraje roli absence otce a jeho manipulace proti mě. Je jim 11 a 13, takže i puberta k tomu.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18808 příspěvků 25.08.18 17:09

Sama nejsi mistr slova, ale jsi rozmrzelá, že ti lidé neříkají věty které by třeba i oni rádi slyšeli od tebe. To je těžká věc. Zrovna děti jsou zrcadlem tvé výchovy. Jistě tě rádi mají, ale nejsou mistři slova. Stejně jako ty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 17:09

@arinecka já vim a jak říkám, s detmie se toto snažím neřešit, nechci jim vycitat neco, z ceho třeba ještě nemají rozum

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 17:13

@hanka.br. nejsem, ale říkala jsem partnerovi slova vyznání lásky, snažila jsem se o to. Dětem to říkám od mala opakovaně, to mi problém samozřejmě nedělá.

Nejsem permanentně rozmrzela, jen dnes to na mě dolehlo. Ani nikdy tojsem nikomu nevycitam, jen ted jsem to potřeboval dostat ven.

catchthem
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 25.08.18 17:17

Pět jazyků lásky. Přečti si tu knihu. Každý dává city najevo jiným způsobem.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >