nitrodelozni telisko X antikoncepce

2178
20.9.04 13:13

nitrodelozni telisko X antikoncepce

Ahoj holky,

mam dotaz. Mame 9-ti tydenniho syna, protoze nekojim uzivam antikoncepci Mirelle 28 je to nizka hormonalni antikoncepce a taky dost draha :? Mam totiz zilni nedostatecnost na obou DK. Zvazuji teda nitrodelozni telisko, chci se zeptat jake mate zkusenosti, kolik stoji, jak je spolehlive a zda jejich zavedeni boli :roll: Sourozence pro naseho prvorozeneho synacka planujeme az tak za 5-6 let. Nevim jestli vek hraje roli, ale je mi 21 let. Dekuju vsem za jejich odpovedi :)

Radka + Romanek (9 tydnu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
20.9.04 14:45

Ahoj Radko.
Také jsem řešila jaký zvolit způsob antikoncepce. Dlouho jsem pátrala po nějaké jiné možnosti než jakou je Exluton (po prvním mimču jsem ho měla, ale dostávala jsem šílené migrény a musela jsem ho vy:,–(it). Je prý ještě jedna možnost - Depo Provera, ale na tu jsem slyšela jenom samé negativní názory a špatné zkušenosti. Nakonec jsem narazila na „doktorce“ na debatu na téma Silverlily. Je to nový druh antikoncepčního tělíska, něco na způsob klasické Dany, taky to stejně vypadá, jenom název je honosnější. Oproti hormonální antikoncepci vychází dost levně a dělá se ve třech velikostech. Ptala jsem se svého lékaře, říkal že zavádění nebolí, prý je to otázka 10 vteřin (i kdyby mě to bolelo, co to je 10 vteřin, že?). Prý ho mají i některé holky, které ještě nerodily, i když to jsou vyjímky. Ženy po porodu to prý fakt nebolí. Myslím, že v rámci možností zdravého životního stylu o který se pokouším, je to mnohem schůdnější varianta než hormony, nemluvě o tom, že tím ušetřím chudáky lososy, kteří by díky vyčuraným hormonům zmutovali na holky a já bych si pak nemohla kupovat kaviár, páč by žádnej nebyl :roll: :D . Ne, dělám si srandu, ale Silverlily standard mám v šuplíku a za 14 dnů si ho jdu nechat dát. Doktor mi ho nemohl dát hned, protože jsem nebyla ještě po ukončení šestinedělí dobře vyčištěná a měla jsem jít na kyretáž. Naštěstí se to pustilo samo a teď čekáme na dočištění. Už se těším až se budu moct bezstarostně milovat. Nějak mi ty kondomy a spol. nepasují do života. Na internetu je o Goldlily a Silverlily napsáno dost, mrkni na to, mně to fakt připadá jako zlatá střední cesta. Navíc jsem se informovala na mojí zdravotní pojišťovně a řekli mi, že mi uhradí 500,– a vzhledem k tomu, že naše pojišťovna přispívá ročně 500,– na antikoncepci, tak si mám okopírovat účtenku a recept a další rok si můžu zažádat o další úhradu. Což znamená že ji budu mít úplně zadarmo! Teda, pokud mi paní nekecala :wink: Stejně mě zajímá jaké to bude, neznám nikoho kdo tento druh antkoncepce má. Pan Dr. říkal, že to buď ženské sedne, nebo to musí ven. Uvidíme. Jsem ráda, že se o to konečně na e-mimču někdo zajímá, protože mám pocit, že tu všechny holky berou hormony…?
Radka + Betýsek 9t (zítra :D )

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama