caj pre mimino

725
18.9.04 06:57

caj pre mimino

Ahojte,

chcem sa spytat, mam 3 tyzdenneho syna, tento tyzden sme zacali dokrmovat umelou vyzivou ale este ho aj kojim, byvame na mieste, kde su neskutocne horucavy, uz subtropicke podnebie. Je potrebne davat miminku caj alebo vodu alebo staci len mliecko?

Dakujem

Miska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
18.9.04 08:28

Misko, myslím, že by nebylo od věci poradit se s některou z maminek tam od vás. Řekla bych že nejvíc záleží na tom, jak se tvoje miminko chová, protože jestli se budí moc často a pije žíznivě nebo má po spaní pusinku polepenou zachlými slinami na rtech, pak bych s přidáním vody neváhala. Taky to poznáš podle toho jak moc mimčo čurá. Naše maličká měla tento týden zvýšenou teplotu a byla zalepená slinami až běda, tak jsem jí dávala ke každému kojení asi tak 2 polévkové lžičky vlažné vody a řekla bych, že jí bylo líp. Původně jsem nechtěla přidávat ke kojení až do půl roku nic, ale je marod, dostala sirup, kapky do nosu a proti prdíkům Sab simplex, takže do bříška už jí doputovaly „horší“ věci než čistá voda a tak jsem neváhala. Víš, problém života v „teplých krajinách“ je ten, že naše těla a ani tělíčka našich dětí nejsou na tohle podnebí přírodou 100% připravena, tak jako jsou připraveni ti místní. Děti a staří lidé na to reagují nejvíc. Já bych radila miminko pozorovat jestli mu přidání vody udělá dobře, ale vzhledem k tomu, že jste na umělém mlíku, tak bych s vodou asi neváhala. Zase na druhou stranu píšeš, že ještě občas kojíte, za zkoušku nic nedáš. U nás běží reklama: jste z 80% (?)voda......
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
1460
18.9.04 11:21

Míšo, ozvi se mi. Mohu poradit, jak zvýšit tvorbu mléka. Spíš bych místo čajů a příkrmů zkoušela víc kojit (z obou prsů přední mlíko), čaj by měl nastoupit jen v nouzi největší, když má miminko po kojení ještě žízeň.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.9.04 19:13

Alice, nemohla by jsi sem napsat ty triky, jak zvýšit tvorbu mléka? Určitě by to zajímalo více maminek.

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
19.9.04 20:28

Nevím jestli bude stačit moje zkušenost jak zvýšit tvorbu mléka. Hodně pijte minerálky a čistou vodu, jezte oříšky, madle a taky všecky druhy musli, mléčné výrobky nejsou kvůli mlíku pro miminko potřeba nijak zvýšeně konzumovat. Chce to taky hodně kojit, nejmíň po 3 hodinách a pokud mimčo spí dýl, tak ho vzbuďte. V noci ne. Dodržuju tato pravidla a mám mlíka pro dvě děti. Můžu říct, že čím víc tekutin do sebe přes den dostanu, tím víc mám mléka. Docela ráda bych znala taky návod Alice.
Radka + násoska Betynka 8t

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama