Nízké hcg, co dál??

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Venu
Stálice 88 příspěvků 14.11.18 12:29
Nízké hcg, co dál??

Dobrý den, moc často sem nechodím, ale chci se zeptat jestli máte někdo podobnou zkušenost. Mám jedno dítě 5 let, s otěhotněním problém nebyl ani v průběhu těhotenství. O druhé se snažíme, v březnu jsem podstoupila kyretáž z důvodu, že miminku přestalo být srdíčko. Teď jsem měla v pondělí dostat menstruaci, dva dny jsem trochu špinila a test byl slabě pozitivní. Zašla jsem k doktorovi, řekl mi, že tam nic ještě nevidí, že je moc brzo a sliznici jsem měla narostlou 9mm. Vzal mi krev na hcg a tu jsem měla v den očekávané menstruace 10,6. Dnes je středa, dva dny po meškání menstruace a testy mám pořád stejně slabé. Za týden v pondělí jdu na kontrolu. Od včerejška jsem přestala špinit, bolí mě malinko prsa a záda. Myslíte, že hcg ještě vystoupá nebo už mám myslet na nejhorší? Děkuji za odpovědi ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6025 příspěvků 14.11.18 12:33

To zjistíš jedině při dalším odběru krve nebo jestli bude už něco vidět na utz. Nějaká naděje je vždy. Ty testy do moči ti neřeknou jestli to prospívá, ty ti jenom ukážou jestli těhotná jsi nebo ne, síla čárky nic nevypovídá. Můžeš si klidně zajít na krev jako samoplátce a uvidíš jaká bude hodnota, každý den by se měla násobit, nebo prostě týden počkej a uvidíš, ty začátky jsou stejně vždy buď a nebo.

tininas
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 14.11.18 12:36
@Venu píše:
Dobrý den, moc často sem nechodím, ale chci se zeptat jestli máte někdo podobnou zkušenost. Mám jedno dítě 5 let, s otěhotněním problém nebyl ani v průběhu těhotenství. O druhé se snažíme, v březnu jsem podstoupila kyretáž z důvodu, že miminku přestalo být srdíčko. Teď jsem měla v pondělí dostat menstruaci, dva dny jsem trochu špinila a test byl slabě pozitivní. Zašla jsem k doktorovi, řekl mi, že tam nic ještě nevidí, že je moc brzo a sliznici jsem měla narostlou 9mm. Vzal mi krev na hcg a tu jsem měla v den očekávané menstruace 10,6. Dnes je středa, dva dny po meškání menstruace a testy mám pořád stejně slabé.Za týden v pondělí jdu na kontrolu. Od včerejška jsem přestala špinit, bolí mě malinko prsa a záda. Myslíte, že hcg ještě vystoupá nebo už mám myslet na nejhorší? Děkuji za odpovědi ;)

Ahoj.

Jestli jsem to dobře pochopila, snažíš se prosperující těhotenství odvodit z čárky na těhotenském testu?

Tak to Ti radím nedělat. Nemá to vypovídající hodnotu a počkej si na kontrolu u svého gynekologa.

Jenom pro odlehčení. Jsem si takto udělala těhotenský test asi ve 20. týdnu těhotenství těsně po úspěšné kontrole a vyšel mi téměř negativní. Žádné dvě dálnice. :) Kluk se narodil v naprostém pořádku.

Dle mého názoru druhá čárka na testu a hodnota hCG spolu vůbec nesouvisí.

Venu
Stálice 88 příspěvků 14.11.18 12:38

Zaráží mě, když jsem testovala při prvním dítěti tak test byl ukázkový a v březnu těhotenství, které nevyšlo, tak test pěkně sílil každý druhý den. Teď po půl roce od potratu mě čárka nesílí, je pořád stejná. Mám obavu z dalšího zklamání, vím, že to nějak dopadnout musí buď dobře nebo špatně. Mám už taky nějaký věk.

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 14.11.18 12:40

@Venu ja mela minuly mesic to same, streda test krasne pozitivni, slabl, patek krev 10 jednotek, v pondeli uz 1,79, utery dosla menstruace…dle me je hooodne nizke na to ze by to bylo treba mimidelozni, spis bych se priklanela k biochemku.

Venu
Stálice 88 příspěvků 14.11.18 12:41

Děkuji holky, trochu jste mne uklidnily. Já měla za to, že s rostoucím hcg sílí i druhá čárka na těh. testu a podle toho, že těhotenství prosperuje. No, taky se bojím mimoděložního.

Markéta80
Hvězda diskuse 40464 příspěvků 14.11.18 12:43

@Venu nezbývá než čekat, sliznice hraniční, hcg teda hodně nízké, jedině sama na odběr a uvidíš jestli hcg roste, nebo čekat. Ty testy jsou pořád slabé, žádný rozdíl ob den nevidíš?Pokud nesílí dobře to nevypadá :? . Uvidíš co další odběr krve nebo utz :hug:

Venu
Stálice 88 příspěvků 14.11.18 12:45

Testy jsou pořád slabé stejně.

Venu
Stálice 88 příspěvků 14.11.18 12:49
@zuz1206 píše:
@Venu ja mela minuly mesic to same, streda test krasne pozitivni, slabl, patek krev 10 jednotek, v pondeli uz 1,79, utery dosla menstruace…dle me je hooodne nizke na to ze by to bylo treba mimidelozni, spis bych se priklanela k biochemku.

To mne mrzí, snad se jednou dočkáme :andel:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 6611 příspěvků 14.11.18 12:58
@Venu píše:
Děkuji holky, trochu jste mne uklidnily. Já měla za to, že s rostoucím hcg sílí i druhá čárka na těh. testu a podle toho, že těhotenství prosperuje. No, taky se bojím mimoděložního.

Ne tak to není. pokud ti vyjde pozitivní i druhý případně třetí test, pak není důvod se bát. Jako kdybs první měla opravdu silný a u dalších jen ducha, pak by to asi byl problém, ale takhle ne. Ono prosperující těhotenství stejně pozná jen lékař. Já měla i po týdnu stejně silné čárky a teď mně spí v kočárku. Takže v klidu, uvidíš, co ti řekne doktor na kontrole.

ii-ivuska
Kecalka 374 příspěvků 14.11.18 13:04

@tininas HCG dosahuje vrcholu na konci prvniho trimestru a pote zase zpatky klesa, takze slaba carka ve 20 tydnu je naprosto normalni :kytka:

tininas
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 14.11.18 13:58
@ii-ivuska píše:
@tininas HCG dosahuje vrcholu na konci prvniho trimestru a pote zase zpatky klesa, takze slaba carka ve 20 tydnu je naprosto normalni :kytka:

Ahoj.

Ale to přece spolu nesouvisí.

Těhotenský test Ti zachytne hladinu hCG kolem 10 jednotek a už v té době může jít o prosperující těhotenství. Ale ve 20tt máš těch jednotek přes 4 000. Takže tam by to mělo být už bez debat, že se vyskytnout tzv. „dálnice“. Avšak nebylo tomu tak. :)

Takže si trvám na tom, že těhotenský test a hladina hCG spolu nesouvisí. :)

Přikládám tabulku.

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 14.11.18 14:00

@tininas to mas pravdu ale stejne: v prvnich par dnech v rozestupu 2 dni by test MEL silit…a hcg 10 je fakt malo, vim ze sve zkusenosti…

tininas
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 14.11.18 14:14
@zuz1206 píše:
@tininas to mas pravdu ale stejne: v prvnich par dnech v rozestupu 2 dni by test MEL silit…a hcg 10 je fakt malo, vim ze sve zkusenosti…

Ahoj.

Nebudu se hádat, ale sílit fakt nemusí. Třeba já jsem po embryo transferu neměla stejné dvě čárky na těhotenském testu prakticky vůbec. A dokonce i slábla. To spíš záleží na koncentraci moči atd. Takže když čárka na těhotenském testu je, tak šance je pořád.

A zakladatelce ze srdce přeji, ať jí to klapne.

Ale třeba o vývoji hCG v krvi během těhotenství nevím zhola nic. Když jsem se na to před 3 lety ptala po ET, tak mi odpověděla lékařka, že je to zbytečné stresování a prakticky to nic nikomu neřekne - jen se tak vytahují peníze z kapes. :)

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 14.11.18 14:16

@tininas me rekla ma gyn taky, ze carka na testu nic neznamena…ze proste bud negativni je, nebo neni, nic mezi tim..ale stejne: preji zakladatelce aby to vyslo, pozitivni mysleni pomuze…ale zas aby byla pripravena ze to nemusi vyjit :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >