Nízké hcg po IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maga_56
Povídálka 16 příspěvků 11.11.18 21:52
Nízké hcg po ivf

Zdravím, asi tu už bude podobné téma, ale tohle je docela individuální záležitost…Mám za sebou první ivf s icsi. Transfer 5 denní blastocysty proběhl 17.10. Pozitivní tt měla jsem už po týdnu a 14 dni po ET hodnota hcg v krvi byla 130 a po dalších 6 dnech pouze 377. Doktorka řekla, že to nebude prosperující těhotenství a mám vysadit Utrogestan a že za pár dni, max do týdne začnu krvácet. Byla jsem na další kontrole hcg 2 dny potom a bylo už 578 a krvácení pořád nikde. Zajímá mě jestli byl někdo na tom podobně a jaké jsou vaše názory. Budu vděčná za odpovědi.

Přečtěte si článek: Umělé oplodnění: Úspěšnost a statistiky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MartinaCV
Kelišová 6866 příspěvků 11.11.18 21:54

Já bych Utrogestan nevysazovala a hlídala bych jen růst hcg a ultrazvuk. Dala bych tomu šanci.

terinka4444
Hvězda diskuse 68524 příspěvků 11.11.18 21:57

2 dny po vysazení utrogestanu je ještě brzy na krvácení. Ale ty hodnoty jsou opravdu nízké, už bys byla v 6.týdnu? Na to je HCG necelých 600 málo. Už jsi vysadila utrogestan? Pro klid své duše ho můžeš ještě brát, zázraky se dějí, ale …

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 11.11.18 21:59
@terinka4444 píše:
2 dny po vysazení utrogestanu je ještě brzy na krvácení. Ale ty hodnoty jsou opravdu nízké, už bys byla v 6.týdnu? Na to je HCG necelých 600 málo. Už jsi vysadila utrogestan? Pro klid své duše ho můžeš ještě brát, zázraky se dějí, ale …

Utrogestan jsem vysadila v úterý tak už by se mělo něco objevit. No právě, je to nízké a mám strach, že to bude mimoděložní.

ugluk
Hvězda diskuse 43582 příspěvků 11.11.18 22:01

Pokud dobře počítám, měla bys být v nějakém 6 plus něco? Pokud vezmu, že datum oplodnění je 12.10. a tt se počítají 14 dní předtím. Zašla bych i na ultrazvuk, při prosperujícím těhotenství by tam v tomhle tt měl být viditelný minimálně váček a popravdě bych chtěla při takhle pomalu rostoucím hCG i vyloučit mimoděložní. Minimálně bych to dost hlídala.

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 11.11.18 22:01
@MartinaCV píše:
Já bych Utrogestan nevysazovala a hlídala bych jen růst hcg a ultrazvuk. Dala bych tomu šanci.

Zítra chci jít na další kontrolu, třeba už bude něco vidět na utz. Byla bych ráda kdyby doktorka se mýlila.

ugluk
Hvězda diskuse 43582 příspěvků 11.11.18 22:05

Jinak moje podobná zkušenost - v 6plus0 (taky po IVF, takže termín na den přesný) testy stále slabě pozitivní, krvácení nikde, na utz vůbec nic. A jak mě honili od čerta k ďáblu, opakované odběry hCG, krvácení ani týden po vysazení Utrogestanu nikde, prostě se to pořád nějak samo plácalo, nakonec naštěstí hCG kleslo a krev se spustila, mimoděložní vyloučeno.

terinka4444
Hvězda diskuse 68524 příspěvků 11.11.18 22:06
@maga56 píše:
Utrogestan jsem vysadila v úterý tak už by se mělo něco objevit. No právě, je to nízké a mám strach, že to bude mimoděložní.

no, mohlo by být, taky mám jedno za sebou. No, pokud se nerozkrvácíš a HCG bude stoupat, tak tě budou hlídat utrazvukem, budou ho hledat nenechají to být, zatím nic nehrozí, i kdyby to bylo mimoděložní.

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 11.11.18 22:07
@ugluk píše:
Pokud dobře počítám, měla bys být v nějakém 6 plus něco? Pokud vezmu, že datum oplodnění je 12.10. a tt se počítají 14 dní předtím. Zašla bych i na ultrazvuk, při prosperujícím těhotenství by tam v tomhle tt měl být viditelný minimálně váček a popravdě bych chtěla při takhle pomalu rostoucím hCG i vyloučit mimoděložní. Minimálně bych to dost hlídala.

Přesně tak, v úterý na utz nebylo nic vidět, proto chci jít zítra zas na krev a zkusit utz, už by mohlo být něco vidět. Aspoň se zjistí kde to vůbec je.

Veerr
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 12.11.18 03:48

@maga56 já po prvním IVF s nízkou, ale nasobici se hladinou Hcg byla odeslána do nemocnice na pozorování pro podezření na mimodelozni těhotenství. Po tydnu cca začalo hcg pomalu klesat a “naštěstí” jsem nemusela na zákrok. Jsem vděčná, ze mě netlacili hned pod kudlu, ikdyz to na mimodelozni vypadalo a čekali jsme. Ale tohle šlo pouze pod lékařským dohledem, jinak to není sranda. Hrozně jsem se bála, ze přijdu a vejcovod. Druhy pokus vyšel :mavam:

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 12.11.18 13:11
@Veerr píše:
@maga56 já po prvním IVF s nízkou, ale nasobici se hladinou Hcg byla odeslána do nemocnice na pozorování pro podezření na mimodelozni těhotenství. Po tydnu cca začalo hcg pomalu klesat a “naštěstí” jsem nemusela na zákrok. Jsem vděčná, ze mě netlacili hned pod kudlu, ikdyz to na mimodelozni vypadalo a čekali jsme. Ale tohle šlo pouze pod lékařským dohledem, jinak to není sranda. Hrozně jsem se bála, ze přijdu a vejcovod. Druhy pokus vyšel :mavam:

Jsem na tom stejně, právě čekám na příjem. Dneska hcg stouplo na 1033, můžu jen doufat, že to mimoděložní se nepotvrdí.

Veerr
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 12.11.18 20:17

@maga56 budu moc držet palce, já měla mnohem nižší hodnoty, přesto mi primář tehdy říkal, ať se nevzdávam, ze se bude čekat, dokud nebude něco vidět nebo na ten druhy a můj případ… já to mám nakonec ve zprávě jako sp. Tak dej vědět, jak jsi dopadla :srdce:

maga_56
Povídálka 16 příspěvků 13.11.18 20:56

@Veerr V nemocnici jsem byla jen par hodin. Behem toho hcg stouplo na 1088 a mela jsem asi 3 UT. Na lepsim pristroji byl videt gestacni vacek a je v deloze (ale to neni 100% a musi se to jeste potvrdit). Vzhledem k tomu, ze jsem bez potizi, zadne bolesti a zadne krvaceni, propustili me. Zitra jdu na dalsi kontrolu. Prosperujici tehu to asi nebude, ale jsem rada, ze asi nebudu muset na operaci. Zitra snad budeme chytrejsi…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16799 příspěvků 13.11.18 21:02

děvčata, copak po IVF je možné mimoděložní těhotenství? Vždyt to embrio strčí doktoři rovnou do dělohy! :think:

ugluk
Hvězda diskuse 43582 příspěvků 13.11.18 21:26

@pe-terka ano, bohužel i to se stává, ono občas, potvora, dokáže do toho vejcovodu vycestovat zpětně :roll: Popřípadě to může být lahůdka typu mimoděložní v rohu děložním nebo v čípku :?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >