Rozloučení po potratu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 11:19
Rozloučení po potratu

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli jste se nějakou formou rozloučili s miminkem po potratu, případně jakou? V nemocnici mi řekli, že v těch týdnech, kdy se jedná o potrat a ne porod není možné pak vydat tělo miminka. Na netu jsem ale četla, že vydání ke kremaci někde umožňují. Orientujete se v tom někdo, případně máte zkušenost? Nebo jakou jinou symbolickou formu rozloučení jste zvolili? Moc děkuji za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

skorotehotna
Kecalka 322 příspěvků 11.11.18 11:34

Po potratu sem se vybrečela. Rozloučení fyzicky mi přijde akorát zbytečný trápení. Jsme ráda, že jsme plod nemusela vidět.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 11:44

Mně pomohl jen čas a pláč. O našeho chlapečka jsme přišli ve 24. tt. Jelikož byl veliký musela jsem ho porodit a když ho odnášeli, zahlédla jsem ho.
Doma jsem si schovala fotky z utz, ušila medvídka a vše schovala do krabice s jeho jménem a datem porodu.
Pochovaný nikde není,ale chodíme mu zapalovat svíčku a dávat andílky na rodinný hrob.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 11:53

Ja potratila doma, plod s nozickama a rucickama jsem zachytila do rukou i s tema obalama. Byla jsem tak v soku ze jsem to pak splachla do zachodu. Vybrec se a priste to dopadne dobre.

Denina01
Kecalka 446 příspěvků 11.11.18 12:17

Ano, já se loučila. Hned po probrání po revizi jsem vyžadovala tělíčko, sestra mi řekla, že to nelze, že by to museli vědět předem. Pak jsem znovu usnula a po probuzení už jen brečela a měla jsem vztek na celej svět. Každopádně moje rozloučení proběhlo následovně - manžel mi za naše miminko věnoval kytku, ačkoli jsem ho nosila v bříšku jen krátkou chvilku. Koupila jsem si urničku, do ní dala usušenou kytičku a fotku z ultrazvuku. Svíčku tedy kde zapálit mám. Přišlo mi divné pálit jen tak a chtěla jsem mít kde, i když mi dělat hrobeček pro tak maličký plod přišlo divné. Pořád jsem to vnímala tak, že je to moje miminko. Až jednou koupíme rodinnou hrobku, tak vložím urničku tam, společně s bráškou, který zemřel při porodu a jehož urničku má mamka stále doma. Přijde mi to tak správné a chci aby si spolu někde mohly naše malé lásky hrát a čekat na nás…

Kikulele
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 11.11.18 12:23

Já mam malinkate tetování. Tou dobou jsme snazili 6tym rokem a bylo to Me první těhotenství,nebyla jsem na revizi tělo si poradilo samo.Dnes mame skoro 4 měsíční holčičku z IVF.

andelka83
Generální žvanilka 20152 příspěvků 11.11.18 12:28

Já jsem rodila po zt miminko v 19 tt, od začátku jsem říkala, že ho budu chtít a nebyl problém. Jen trochu papírování. Musí si rodiče říct do 72 h o vydání. Dělá se to přes pohřební službu. Takže my máme urnicku s pozůstatky dcerky doma, ještě jsme se nerozhodli jak s ní naložíme, nemáme žádný rodinný hrob a prostě chceme aby byla s námi. Vzpomínám často,někdy zapaluju svíčku. V nemocnici jako biologický odpad bych ji nenechala. I když snad už posun je, nevěřím že v tak velké nemocnici extra řeší pietu potracených plodů.

Aspera
Generální žvanilka 21089 příspěvků 1 inzerát 11.11.18 12:32

Taky jsem se jen vybrečela. Potratila jsem v 9tt. O to, abych mohla plod pochovat jsem se ani nesnažila. Čas a příchod dalšího miminka rány zahojil. Je pravda, že i dnes po 8 letech si vzpomenu, ale vím, že kdyby vyšlo první miminko, neměla bych tu dnes svého syna, kterého miluju nadevše, takže se to mělo stát. Teď tu vedle v pokoji řádí i s mladší sestrou.

annasmyc
Kecalka 383 příspěvků 11.11.18 12:55

Je mi líto, čím musíš procházet -mrkni sem:
http://www.prazdnakolebka.cz/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 13:29

@andelka83 Ptala jsem se hned po přijetí do nemocnice, ještě než došlo k porození, ale lékař mi řekl, že to ze zákona nelze. Až teď doma pročítám různé informace, ale už je to déle než 72 hodin. Takže už s tím nejspíš nic neudělám. :(

andelka83
Generální žvanilka 20152 příspěvků 11.11.18 13:58
@Anonymní píše:
@andelka83 Ptala jsem se hned po přijetí do nemocnice, ještě než došlo k porození, ale lékař mi řekl, že to ze zákona nelze. Až teď doma pročítám různé informace, ale už je to déle než 72 hodin. Takže už s tím nejspíš nic neudělám. :(

To je mi líto, že dali tak špatné informace. My jsme v lednu byli u nás v nemocnici první kdo o to žádal, kvůli nám sociální pracovnice tvořila formulář, ale nikdo neřekl, že to nejde. Asi šlo spíš o neochotu u vás :( . Ta možnost je od podzimu loňského roku.
Já jsem dala do obálky se jménem stránky z těhotenského diáře, který jsem psala, a fotky a zprávu z NT screeningu. A máme doma obrázek který mi malovala kamarádka. Tak u něj kdyžtak zapaluju svíčku. Zvlášť teď když byly dušičky to na mě dost padalo. Ale jsem teď zase těhotná, zatím úspěšně 29 tt. Tak doufám že se nám smůla už vyhne.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34280 příspěvků 11.11.18 14:10

Taky jsem mela pocit, ze si pravo na vydani telicka uz zeny vybojovaly. problematiku nesleduji, nevim, jak to presne je. Znama potratila doma a plod jim proste nevydala - pohrbila ho na vlastni zahrade. Byl jeste malicky.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34280 příspěvků 11.11.18 14:14

tady je nejakej clanek , ale z Blesku : https://www.blesk.cz/…-raduje.html

andelka83
Generální žvanilka 20152 příspěvků 11.11.18 14:22

@Pudloslava jo,tuším že to začalo platit v září loni. My už jsme dostali formulář se žádostí o vydání pozůstatků plodu po potratu. Malá měla tak 100g,ale měsíc předtím jsem ji viděla na NT,a už jsem cítila pohyby..takže jsem to řešila už před nástupem na vyvolání. Psala jsem email Hnutí pro život a odpověděli rychle,takže jsem věděla co můžu v nemocnici žádat.
Akorát mám dojem že místo 96h je 72, jakože tři dny. Hned po propuštění z nemocnice jsme jeli do pohřební služby a tam už věděli,i volali přímo do nemocnice,kdy můžou přijet.
Blbé bylo jen to,že kvůli vyžádání rodiči nebyla udělaná pitva. Ale všechny ostatní vyšetření proběhly, byly negativní. Všichni doktoři tvrdili,že to byla blbá náhoda a že se stejně důvod asi nezjistí. Nakonec ty výsledky byly hotové až v době,kdy jsem byla na konci 1 trimestru s dalším miminkem.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34280 příspěvků 11.11.18 14:27
@andelka83 píše:
@Pudloslava jo,tuším že to začalo platit v září loni. My už jsme dostali formulář se žádostí o vydání pozůstatků plodu po potratu. Malá měla tak 100g,ale měsíc předtím jsem ji viděla na NT,a už jsem cítila pohyby..takže jsem to řešila už před nástupem na vyvolání. Psala jsem email Hnutí pro život a odpověděli rychle,takže jsem věděla co můžu v nemocnici žádat.
Akorát mám dojem že místo 96h je 72, jakože tři dny. Hned po propuštění z nemocnice jsme jeli do pohřební služby a tam už věděli,i volali přímo do nemocnice,kdy můžou přijet.
Blbé bylo jen to,že kvůli vyžádání rodiči nebyla udělaná pitva. Ale všechny ostatní vyšetření proběhly, byly negativní. Všichni doktoři tvrdili,že to byla blbá náhoda a že se stejně důvod asi nezjistí. Nakonec ty výsledky byly hotové až v době,kdy jsem byla na konci 1 trimestru s dalším miminkem.

tak to jsem rada, ze uz nejaky vyhlasky nebrani maminkam radne se rozloucit. Vzdyt slo jen o fromality.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >