Nízké trombocyty v 1.trimestru

Anonymní
včera v 08:37

Nízké trombocyty v 1.trimestru

Ahoj, píšu anonymně, protože tady mám rodinu a nechci z toho dělat téma pro rodinné setkání.
Na odběrech z 10tt jsem měla trombocyty jen 135 (minimum je 150). Ostatní výsledky ok a s krví jsem nikdy problém neměla (náhodou mi dělali odběry kvůli jiné věci těsně po otěhotnění a to jsem měla 170). U prvního dítěte bylo taky všechno v pořádku. Doktorka nic moc neříkala, udělá kontrolní odběr za měsíc (už tenhle výsledek je měsíc starej) a že se to nejspíš bude snižovat, když mám už teď problém. Stresuje mě to i proto, že mám mít plánovaného císaře a vím, že u epidurálky se tohle řeší. :? Nemáte s tím někdo zkušenost takhle brzo? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69337
včera v 08:54

135 je cajk. Těžko říct, jak se to bude vyvíjet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 09:36

@Lama Lama Díky za odpověď. :) Taková blbá otázka - ovlivnit to asi nemůžu nijak, že? Případně…může mít na to vliv, že jsem hodně hubená a v těhotenství mi šla váha kvůli zvracení ještě dolů?

• Citovat
  • Nahlásit
69337
včera v 09:44
@Anonymní píše:
@Lama Lama Díky za odpověď. :) Taková blbá otázka - ovlivnit to asi nemůžu nijak, že? Případně…může mít na to vliv, že jsem hodně hubená a v těhotenství mi šla váha kvůli zvracení ještě dolů?

Nemůže. Ne.
Je dost pravděpodobné, že to prostě zůstane a nic se dít nebude. Je tam ještě dost velký prostor pro pokles.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
včera v 16:58

Mám zkušenost, jen jsem těch trombocytů měla míň jak polovičku, než je norma.

Příčina se nenašla, byť se pátralo opravdu důkladně. Když není známá příčina, nedá se nijak efektivně pomoct.

Od zhruba půlky těhotenství to šlo pozvolna vzhůru, až se to srovnalo skoro do normálních hodnot.
V dalších těhotenstvích to bylo obdobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat