No poo metoda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie Jelínková
Stálice 58 příspěvků 13.02.17 17:35
No poo metoda

Ahoj holky, jaký máte názor na no poo metodu? A nevíte jestli se vlasy odmastí hned po prvním umytí nebo třeba až po měsíci? Děkuju za odpověd :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lenka_
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 13.02.17 17:45

Záleží na tom, jakou alternativou chceš vlasy umývat. Zda pouze vodou nebo něčím jiným. U vody to trvá delší dobu, vetšinou okolo 3 měsíců než se vlasy přestanou úplně mastit.

Halamka
Závislačka 3647 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 17:45

Nedávno jsem na to narazila. Psali, že je možné umýt vlasy jedlou sodou /smíchanou s vodou na kaši/ nebo jablečným octem. Ze začátku asi, než člověk přivykne.
Ještě jsem se neodvážila, ale chci najít odvahu jít do toho.

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 13.02.17 17:51

Já jdu do varianty s žitnou moukou. Mýt jen vodou na to nemám koule…začínám až mi dojde šampon. Sama jsem zvědavá jak to dopadne…

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 18:00

Vydržela jsem max 10 dní, s tím se nedalo chodit mezi lidi.
A to nepoužívám mýdla, šampony ryze přírodní a co nejmíň, ale tohle jsem nedala.

stiskoch
Kelišová 5142 příspěvků 13.02.17 18:01

Já si teď udělala domácí tuhý sampon. Až si vlasy privyknou pritvrdim :lol:

Lekninka91
Extra třída :D 10356 příspěvků 13.02.17 18:02

Pohrávala jsem si s myšlenkou, že zkusím žitnou mouku, ale nevím, jestli bych na to měla.. :-D Po prvním umytí asi nic moc nepoznáš.. Co jsem tak četla, tak začátky jsou většinou hodně těžký a ženský to vzdávaj.. Ale pak zas prý když vydržíš, tak to stojí za to :nevim: :palec:

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 13.02.17 18:07

Jestli chcete něco používat, tak žitnou mouku a octová oplach. Soda hodně, hodně vysušuje a narušuje mikrofloru na pokožce. TA žitná mouka je překvapivě hodně příjemná.

Projděte youtubery, kteří to zkoušely delší dobu, většina z nich pak přestala.

Jinak je potřeba počítat s tím, že vlasy budou mít jinou strukturu, delší vlasy bude těžké rozčesat.

https://www.youtube.com/watch?…

ad libitum…

Taka
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 13.02.17 18:20
@Saatine píše:
Vydržela jsem max 10 dní, s tím se nedalo chodit mezi lidi.
A to nepoužívám mýdla, šampony ryze přírodní a co nejmíň, ale tohle jsem nedala.

Jsem na tom stejně, prostě jsem nevydržela, potřebovala jsem vypadat jako člověk :nevim:

Mám zásobu šamponů z Vánoc, slev a tak, takže dojedu a pak chci zkusit přírodní šampony v kostce (teď nevím, jestli se tomu říká nějak zvláštně). To je taky šetrnější. A pak třeba jednou no poo :)

edit: Tak je to jednoduše „tuhý šampon“. Byla tu na to i diskuze a holky si to dost chválily, tak to chci vyzkoušet ;)

Cocka nasladko
Kecalka 395 příspěvků 13.02.17 18:41

Tak já jsem jedna z těch, co vydržela, už cca dva roky si vlasy umývám jenom vodou. Ale upřímně, toto je jeden z nápadů tak na mateřskou, protože zezačátku ty vlasy fakt vypadají dost děsně. Do práce bych tak chodit nechtěla.

Po prvním umytí jenom vodou jsem měla za dva dny vlasy tak těžké, že mě z toho hrozně bolela kůže na hlavě, jak ji ty vlasy táhly. První tři týdny to byla úplná katastrofa, ale s tím jsem počítala. Další tři týdny jsem marně vyhlížela to slíbené zlepšení, a pak najednou ze dne na den se po umytí vlasy přestaly mastit.

Teď si umývám vlasy zhruba jednou za tři týdny a nemůžu si to vynachválit. Mám je skoro po pás a to sušení mě teda fakt nebaví, hlavně v zimě :) Konečky se mi třepí minimálně, vlasy jsou mnohem zdravější a taky poddajnější. Jsou teda těžší a nikdy nevypadají jako právě umyté, ale taky nejde poznat, jestli jsem je umyla včera, před týdnem nebo před třema ;)

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 13.02.17 18:54

Pokud jsi vlasy doteď myla šampony, tak budeš muset projít tou děsivou detoxikační fází, kdy ty vlasy můžou být i několik měsíců dost příšerné. Ale pak už dobrý, používám kombinaci vlasového mýdla (čistě přírodní) a kašičky z žitné mouky s vodou a super.

Russet
Extra třída :D 11627 příspěvků 13.02.17 19:20

Já bych to nedala. Už se těším, jak si umyju vlasy a budou vonět. Není to lepší zkusit na kratších vlasech?

bobbi
Stálice 92 příspěvků 13.02.17 19:22

S tou sodou, kterou někteří používají, opatrně. Kamarádka se do toho pustila, zpočátku byla nadšená, ale po cca 3 měsících, možná 4, nevím, do kalendáře jsem si to nezaznamenala :D, jí vlasy začaly šíleně vypadávat a ty co nevypadaly, stály za pytel a strašně se lamály.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49058 příspěvků 13.02.17 20:01

Byla jsem 4m na mouce, ted uz pres rok jen voda. a dobry. bez mouky, rovnou vodou bych to nedala, to bych nemohla mezi lidi

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 13.02.17 20:07

Je ti na dlouho. Mě vadilo, že mi vlasy pořád smrděli. Stačil víkend u rodičů, kde se topí v kamnech a to vyuzení jsem z vlasů jinak než šamponem nedostala.
Používám přírodní šampony a je to dle mě ideální kompromis

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >