Reklama

Rychle se mastící vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie Jelínková
Stálice 58 příspěvků 12.02.17 18:17
Rychle se mastící vlasy

Ahoj holky, mojí dceři (13 let) se opravdu rychle mastí vlasy. v neděli si je umyje a v pondělí je má mastné. Nechci aby si je myla každý den aby to nebylo ještě horší nebo aby si je nezničila. Nevíte co s tím?

Příspěvek upraven 12.02.17 v 18:39

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

EvulinkaH
Kecalka 344 příspěvků 12.02.17 18:20

Vybrat dobrý šampon, který nevyvolává to maštění. Jinak po určitou dobu nevadí denní mytí, pokud se dodržují jisté zásady (jemný šampon, vlažná voda,…). Hodně informací najdeš na netu na stránkách o vlasech

Tate
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 12.02.17 18:22

Také s mastnými vlasy teď hodně bojuji. Myla jsem si je ob dva dny, teď už obden a to bych to nejlépe potřebovala každý den, druhý den už jsou nic moc.
Myslím si, že u mě je to stresem a taky tím, že nosím hodně čepice.

kaja00
Extra třída :D 13426 příspěvků 12.02.17 18:27

Taky se mi hodně mastí, myji si je obden, ale už druhý den je stahuji do culíku, nejsou pěkné. Radu mám jen, aby vyzkoušela nějaké šampony, třeba ji pomůžou, prý kopřivový (na mě nefunguje) je dobrý. Jinak ona to má věkem, v jejím věku jsem to měla stejně a myla si je denně.

Martanka92
Kecalka 266 příspěvků 12.02.17 18:28

Taky jsem měla broblem s mastícími se clasy, kolen 15 let a myla jsem je každý den šamponem id fructis ( nebo jak se to píše)a vlasum to nijak neublížilo. Po čase se to samo zase srovnalo

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 12.02.17 18:30

@Lucie Jelínková

Resim to hodne let, vyzkousela jsem spoustu samponu od levnych az po dost drahe. Vysledek nulovy. Paradoxne horsi je to po samponech na mastici se vlasy. Odmastena pokozka ma tendenci se rychleji zmastit. Ustalila jsem to na myti ob den ci kazdy den, ale pecujicim samponem a vlasy samponuji pouze jednou. Vicero samponovani pri jednom myti pak delam jednou tydne. Dulezite je vlasy pravidelne zastrihovat, cim horsi kvalita vlasu tim rychleji se mi masti. Dobre je josit v zime cepici, nekomu staci i tenka. Snad je to u vas jen hormony v puberte. Muzou to zhorsovat kdejake leky.

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 12.02.17 18:32

@Lucie Jelínková dcera má podobný problém, jen je jí teprve 10,5 a hodně se jí mastí vlasy už tak od 9 let. je to děs, myjeme teda zatím jen 2× týdně, ale ten třetí den už je to dost hrozné.. V létě, když se potí, se jí dělají takové ty mapy lupů, skoro jako u miminek seborea.. Nosí vlasy jen v copku, tak se to dá nějak přehlídnout, ale.. Vyzkoušeli jsme celkem hodně šamponu, dlouhodobě, přírodní, na exematickou pokožku, vždycky se zdálo, že je to lepší, ale dlouho to nevydrželo. Teď jedem nově obyčejný Head and Shoulders, je to prašť jak uhoď :nevim: nedovedu si představit, až bude v té opravdové pubertě, to bude děs :-(

axlpol
Závislačka 2653 příspěvků 85 inzerátů 12.02.17 18:35

Říká se, že čím se více myjou, tím se více dráždí pokožka a více se mastí. Mohlo by pomoci používat šampony pro denní mytí(ty nebudou tak dráždivé)Rozhodně nepoužívat 2v1 ani kondicionery a když tak jen na konečky.
Taky přírodní recept by mohl pomoci-Heřmánkový odvar a proplachovat vlasy jen tím. Heřmánek vysušuje, takže je na mastné vlasy ideální.
Také řešení je melír. Vím, že dneska holky začínají brzo, ale nevím jestli tohle tolerujete a anii nevím jestli je dcera plavovlasá. Takže to je jen další varianta-jemný, šetrný melírek.

Uživatel je onlineLekninka91
Extra třída :D 10210 příspěvků 12.02.17 18:40

Prý je na mastící se vlasy dobrá březová voda :think:

axlpol
Závislačka 2653 příspěvků 85 inzerátů 12.02.17 18:41

…a taky existuje ta metoda nemytí vlasů. Říká se, že vlasy nejsou blbé a zvyknou si na mytí a mastí se. Prý stačí vydržet nemýt třeba jen 5dní a potom až časem zkracovat interval třeba na tři dny. Prý si zase zvyknou, jen to chce vydržet tu hrůzu ty první dny ;) tak nevím, nemám odzkoušeno, vlasy se mi nemastí, jen po 5dnech je mám tvrdší a pevnější.

Baba
Nadpozemská drbna 29697 příspěvků 12.02.17 18:41
@Lucie Jelínková píše:
Ahoj holky, mojí dceři (13 let) se opravdu rychle mastí vlasy. v neděli si je umyje a v pondělí je má mastné. Nechci aby si je myla každý den aby to nebylo ještě horší nebo aby si je nezničila. Nevíte co s tím?Příspěvek upraven 12.02.17 v 18:39

Zkuste lavovou zem, fakt pomaha. V okoli sem to nacpala kdekomu a vsichni chvali

katrih
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 12.02.17 18:41

Já mám tenhle problém taky, došla jsem už jednou do fáze kdy bych si mohla mýt hlavu 2× denně. Ráno jsem umyla a odpoledne mastná jako po týdnu nemytí. Jediné co mi tak trochu pomáhá, jsou šampony bez silikonů, kupuji od shaumy. Jinak teda snažím se mýt ob den, jeden den umyju druhý den dám do culiku

Tate
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 12.02.17 18:45

@katrih Taky to tak dělám. Ale ani v tom culíku ten druhý den nic moc…

katrih
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 12.02.17 18:51

@Tate to máš pravdu, ale mám také vyzkoušeno, že když vydržím s mastnou hlavou delší dobu, tak se to časem zlepší. Byla jsem cca měsíc nemocná a hlavu jsem měla jednou týdně a opravdu po tom měsíci jsem mohla jít i druhý den s rozpuštěnými vlasy, ale k večeru už zas byly mastnějši, jenže jsem zas začala chodit do práce a začala mýt hlavu zase častěji, takže jsem tam kde jsem byla.

axlpol
Závislačka 2653 příspěvků 85 inzerátů 12.02.17 18:59

Ještě přidám tip, co jsem poradila i kamarádce. Protože jsem jezdila do práce na kole a spotím vždycky i vlasy, tak abych je nemusela mýt denně, protže byly od potumastné, tak pomohlo trochu dětského pudru jemně, posypat vlasy jen u hlavy a promnout. Vlasy mi vydržely ještě další dva dny bez mytí. Jsou i pudry na vlasy(od Swarzkopf),mám jej, ale je takový lepivější, protože má fungovat zároveň jako tužidlo. Běžný dětský zásyp vysuší tu mastnotu.

Příspěvek upraven 12.02.17 v 19:00

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama