Noční pití

1660
5.4.08 08:15

noční pití

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat těch, kterým děti taky hodně pijí v noci. Mám 14 měsíčního syna a je v noci schopen vypít 3 lahvičky čaje. Dudlík už ho neuchlácholí, prostě se vzteká tak dvlouho, až mu dám čaj. Ze začátku noci se probudí jednou za 3 hodiny a pak jedu po hodině. Jako by měl v hlavě budík.
Mléko nedávám, protože mi potom zvracel a tak pije čaj.

Moje otázka zní: Kolik toho Vaše dítka vypijí a jak často se na pití budí. Děkuji.

PS: dnes v noci jsem měla 3 totálně prochcané pleny.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2870
5.4.08 08:22

Ahoj.
Jsme na tom podobně :roll:
Když holku trápí zuby, chodím jí dávat napít i každou hodinu :? Musím min. jednou přebalit, protože jinak bych mohla převlíkat jí i postel. A vypije toho mno tak minimálně 2 hrnečky Magic Cup. Počítám, je má objem 250-300ml.
A pije jak duha, žádný cucnutí a spát 8O

Ale když jí nic netrápí, spí celou noc :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1660
5.4.08 08:33

tak to se mě ještě nikdy nestalo, že by spal celou noc :-( . Byly ale doby, kdy spal v kuse 7 hodin. :-) Jo to byla doba. Teď když dá 3 hodiny, tak si připadám přespalá. Mě ale nevadí to vztávání, ale spíše mě trápí, proč tak špatně spí. :? To mi ale bohužel nikdo neřekne. Tak alespoň sonduji, kdo je na tom stejně. :pankac:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
andela
5.4.08 10:38

sebrala jsem mu flašku a dala netekoucí hrnek, kapánek se vztekal, ale přestal chlastat a lépe spát … :wink:
Mi holky psaly, že je toho moooc a není to dobrý na ledviny když v noci tak hodně pije … teda doslova chlastá.

 • Nahlásit
 • Citovat
1999
5.4.08 10:48

Pipi ja jsem na tom s Ondrasem uplne stejne… Nekdy je to v noci lepsi, nekdy horsi… Plina

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1235
5.4.08 11:12

Ahoj, prvního jsme naučili v noci na vodu a pije doteď. Druhého jsme naučili spát bez pití a je to super! Já bych zkusila vyměnit čaj za vodu, možná by to trochu pomohlo, že by dítko tolik nevypilo. Nebo dát do flašky míň a po vypití už nedat nic a nechat trochu poplakat. Já vím, to se mi to radí, Mates se sice na pití budí, ale vždycky si jen cucne (jak je naučenej) a zase spí dál. Taky jsem se bála, že nevydrží v noci bez plenek, ale zvládl to celkem v pohodě cca ve dvou a půl letech, i když pil.
Já bych se prostě snažila to množství omezit, abyste se taky nějak rozumně zbavili plenek na noc. Pokud pokaždé vyžahne celou flašku, tak bych se snažila do ní dávat každý večer míň a míň. Vím, že u kamarádky právě tohle zabralo, protože byl prcek zvyklej pít až do posledního vycucnutí a ani si nevšiml, že tam toho bylo míň. Stačil mu ten pocit, že to vypil všechno.
Držím palce, ať se to jen lepší. Náš starší, co je naučený na vodu, se budí na cucnutí doteď, mladší už chrupe v pohodě celou noc.

Jo, abych odpověděla na otázku, tak náš Mates v roce a fous se budil na napití cca 3× za noc, ale stačilo mu jen si trochu cucnout.
M.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
168
5.4.08 12:39

odpověď

Ahoj,moje dnes již 3letá dcera vypila za noc 1 až 2 hrníčky ovocného neslazeného čaje.Měla jsem taky strach a tak jsem jí nechala udělat test na cukrovku.Ta se nekonala,tak pila dál.A když jí bylo tak 2,5 roku sama přestávala pít,jak začala být samostatnější i v usínání.A nyní pije jen občas a dokonce i pití odmítá!Já to zkrátka už neřeším!Tak neztrácej nervy,ale zkus se doktora zeptat na tu cukrovku!Renata :-)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1660
5.4.08 12:43

oskaria: teda ty mi dáváš 8O cukrovka 8O . Holka teď budu mít opravdu divoký noci :?

No nic. Začnu dávat vodu a uvidim ten vřískot.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
andela
5.4.08 14:03

pipino, cukrovky se nelekej … pokud by měl malej cukrovku, opravdu by byl jak průtokáč … a taky by hubnul. To mi věř ..... To že víc pije neznamená že má cukrovku, fakt ne …

Jára mi taky v noci opravdu chlastal … klidně 3 flačšky. To se přicuc, a dokud to nevyžahl celý, tak pil a pil. Mě přišlo že potřebuje cumlat (dudlíka měl a má teda taky). No a když mi holky řekly že to fakt není zdravé v noci toliko pít, bo se přetěžuje organizmus kterej má v noci odpočíbat, tak jsem mu prostě flašku sebrala. My jsme jí dali o rok mladšímu bratránkovi. Jára dostal netekoucí hrnek, a protože se musel dost snažit aby to teklo, tak přestal v noci pít. Když už tak si fakt ucucne, a spí dál. První večery se kapánek rozčiloval, takže jsem pořád říkala že flašky má miminko, ale nemůžu říct že by to byl nějakej horor, to fakt ne. Vzal to v pohodě …
mmch bylo mu 18m.

 • Nahlásit
 • Citovat
andela
5.4.08 14:05

Re: odpověď

oskaria píše:
Ahoj,moje dnes již 3letá dcera vypila za noc 1 až 2 hrníčky ovocného neslazeného čaje.Měla jsem taky strach a tak jsem jí nechala udělat test na cukrovku.Ta se nekonala,tak pila dál.A když jí bylo tak 2,5 roku sama přestávala pít,jak začala být samostatnější i v usínání.A nyní pije jen občas a dokonce i pití odmítá!Já to zkrátka už neřeším!Tak neztrácej nervy,ale zkus se doktora zeptat na tu cukrovku!Renata :-)

1-2 hrnečky za noc nejsou tolik .. onokdyž malej pak vypije 3 flašky, tj 3/4 litru, tak to už je víc … ale na cukrovku pořád málo.

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymni
5.4.08 16:14

Ahoj PIPINO a ostatní,
dík za tohle téma, u nás je to top aktuál, popravděně řečeno katastrofa. Malej bude mít ted dva roky a nestačí, že mi od narození nespí, on začal
v noci slemtat a slemtat. Vyžahne rovněž 2,3 flašky, zvládl už i 4…Nejenže se s ním nevyspím už tak, ruší sebe i mě neustálým šaháním za sebe, kde má flašku s čajem a pořád slope a slope. Je furt na plínkách, takže ho musím minimálně jednou v noci přebalit, a to většinou i převlíct pyžamo, protože si ho pročůrá. Aby toho nebylo málo, tak na spaní má dudel, néé že jen jeden v papuli,ale musí mít druhej v ruce…Fakt by mě jeblo…Za tyhle zlozvyky můžu taky vděčit sobě…On na ten pitomej čajík myslí podvědomě i ve spaní, no prostě udělal si z toho dobrou závislost. Už jsem mu ho zkoušela několikrát vzít, či nedolívat novej, ale sedí na posteli a ječí tak dlouho až to k smrti unavená a toužící po troše spánku nevydržím a dám mu ho. Nervy mě tečou a vím, že bych měla být důslednější.
Asi před dvěma měsící jsme byli tři dny ve špitále, kde jsem využila toho, že mu brali krev a zmínila se o jeho nadměrném pití a poprosila , aby se mu mrkli na tu cukrovku- nemá. Takže se zbytečně neboj.
Suma sumárum- usíná mezi 21-22 za mé asistence, plus několikeré vzbuzení za noc + dvakrát musím vstát ho přebalit či převléct+ dolívání čaje+ hledání dudlů po posteli= totálně vyřízená matka, která spí dva roky průměrně 3-5 přerušovaných hodin denně, když nepočítám desítky totálně probděných nocí.
Shrnutí- musím se prostě nasrat, všechno mu něžně zrušit a vydržet .
Ale mám tušení, že s jeho povahou a mou únavou to bude sakra problém 8O

Silvajs

 • Nahlásit
 • Citovat
andela
5.4.08 16:25

silvajs - díky, doufám že se pipina uklidní. :) Co můžu říct ze skušenosti s dětmi cukrovkáři, tak kamarádky klučík zničehož nic začal ale opravdu šíleně pít, šla prý flaška za flaškou a každou chvilku přebalovala. Taky malej během noce zhubl … Cukrovkář má žízeň, když má vysoký cukr.A to pak chlastá a čurá jako blázen. A pokud by tu cukrovku měli, tak by pili pořád víc a víc, ne jen v noci :-).
Naše děti opravdu cukrovku nemají, prostě jen víc pijou. A já si to u svého zvlášť hlídám, bo přítel i jeho táta jsou diabetici oba dva … takže geny asi nejspíš …

ještě by se mohlo zkusit, dělat mu ten čaj slabší a slabší až bude mít jen vodu a ta jim třeba nebude chutnat. U nás teda výměna čaje za vodu nedopadla … prskal a řval že chce čajííí. … jak vás tak čtu, tak jsem z toho vyvázla dost dobře. :roll:

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymni
5.4.08 17:17

ANDĚLO malej pije mírně slazený čaj, postupně mu ho ředím vodou, a když už to byla téměř jen obarvená voda bez chuti, vztekle s ní švihl a začal ječet, že „to není onooooo“…že mě ta flaška trefila do čela, to už je jen taková třešinka na dortíčku vrrrrrrr.....

 • Nahlásit
 • Citovat
4035
5.4.08 17:26

Hm, to je zajímavý. Já teda měla problém do 2,5 let s neustálým nočním kojením, i když asi od dvou let to bylo už jen ucucávání, ale do té doby prostě vycuc prso a kolikrát chtěl i druhý. Přesně jak píšete, pročůraný plínky. A není to dobrý na ledviny i organismus a hlavně na spaní, prostě tělo nepřepne do úsporného režimu, budí se žízní, resp. hlady, protože pořád šrotuje a neodpočívá. Naštěstí u nás náhražka prsa čajem nedopadla a možná bylo několik nocí po odstavení krušných, ale stojí to za to. Napije se před čištěním zubů, případně čistýho čaje před spaním a v noci je boží klid, někdy i 10 hodin!!! Bájo, takže jak tu padlo, něžně či krutě zrušit a bude klid, i to dítě bych řekla to vysiluje a zbytečně jitří.
Jak? Neporadím, asi nějak tak, jak se odstavují závisláci od prsa - různě, neb na každýho platí jiný metr.
NiKi

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1660
7.4.08 09:33

Ahoj holky,

dvě pokusné noci mám za sebou. Bylo to zajímavé. Hlavně dnes 8O. Včera vypil 1 a 1/4 lahvičky, což šlo, ale hodinového buzení jsem se stejně nevyhla. Udělala jsem mu jiný čaj a neosladila mu ho. Dnes jsem mu udělala čaj pro dobré spaní. A to bylo. Od 22:00 řval po 1/2 hodině a v 0:00 jsem byla tak hotová, že jsem jen seděla na posteli a nechala ho řvát. Ten se tak vztekal. Žádné slzty, prostě jen čistokrevný vztek. To už tedy nevydržel můj „citlivý“ mažel a myslel si, že ho utěši. :? To teda jo. No nicméně, jsem to udržela na 1 a 1/2 lahvičce, tak alespoň něco. Uvidim dál. Dnes vyzkoušim tu vodu a budu pokračovat v dalších zajímavých pokusech.

Zajímavé je, že ráno se probudí jako nejmilejší mimi na světě. Směje se na mě z postýlky. Vesele hlaholí a čeká až se taky vzbudim, ale ta noc je fakt boží.

Tak pa a za ještě nějaké nápady jak na to, předem děkuji

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama