Nocni probouzeni

Anonymni
12.4.07 19:27

Nocni probouzeni

Ahoj maminy,
chtela jsem pozadat o radu nebo nazor. Muj syn 14 mesicu nikdy nespal celou noc. Vecer usina sam v postylce a uz asi pres mesic i na odpoledni spanek. V noci se budivaval tak 2× a nekdy uz dokonce jen 1×. Asi od 8. mesice nekojim, takze jsem vzdycky pribehla s flaskou. Kdyz se ho snazim jen polozit a dat mu dudlika tak zacne jeste vic hystericky rvat. A asi 2-3 tydny zpatky se zacal budit 3× i 4× za noc treba i 1/2 hodiny pote co dostal flasku. Protoze jsem mekka a vybrecet jsem ho nenechala, tak ho vzdycky vyndam z postylky a dam mu tu flasku a vetsinou mi u ni usne a ja ho dam zpet do postylky. Ale ted to castejsi buzeni je jiz neunosne. Ja furt doufala, ze zacne spat celou noc nejak sam od sebe… Manzela pouzit nelze k nejakemu osaleni. Cekam na kveten, kdy ma nocni, ze to nejak zacnu resit. Ale strasne se toho bojim a ani nevim jestli je to dobre. Cajik nebo vodu jsem mu nezkousela dat, take se toho tak nejak bojim…
Diky za nazory.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

219
12.4.07 19:44

Obávám se, že už je to síla zvyku, mimčo si zvyklo, že je príma si v noci něčeho cucnout. Bohužel, už i takto malé děti jsou pěkné potvůrky a vynutí si,co jsme je naučili a co je jim příjemné.. U některých dětí to skutečně tak nějak přejde samo, ale jsou i tací, kteří se vytrvale nechají v noci napájet (mlíkem, vodou, čajem) až třeba do školy - pár těch případů znám. Já jsem k razantní metodě vyplakání přistoupila cca v desátém měsíci, kdy jsem vstávala i 4× v noci, kdy jsem také měla téměř jistotu, že dcera ani tak nemá hlad, jako je príma si vyřvat trošku toho mléka. Takže jsem počkala, až manžel odjede na služebku, odstěhovala se do obýváku a… trvalo to asi 3-4 dny, potom jak když utne, už se nevzbudila.. Zní to jednoduše, jen musím upozornit, že to není žádná legrace, dítka mají dost výdrž, skutečně tě čekají prořvané noci a pro mámu je těžný to vydržet.. ovšem konstatuji, že jsem ráda, že jsem to udělala, od té doby máme VŠICHNI díky prospaným nocím daleko hezčí a pohodovější život..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.4.07 11:01

Ahoj Hanko,
asi Te nepotesim, u nas tohle trvalo az do 2 let. Hruza des. Proste byl zvykly si neceho cucnout (kojila jsem jen 10 tydnu, takze ta spotreba Sunaru byla obrovska). Budil se i 4× za noc.
Bohuzel metoda vyrvani u nas moc nesla, nemela jsem na to nervy. Takze jsem otrocila a otrocila (spolecne s manzelem, byl moc hodnej, pomahal, i v noci).
V malyho 2letech jsem se vracela do prace, on sel do jesli. Ja jsem pak i vysledovala, ze to dela opravdu jen ze zvyklu, ze se v postylce mlati, rve a ani nema slzy. Jednou, takhle k ranu, jsem to nevydrzela, nervy mi ruply v plne sile, a trosku jsem ho zmastila (no dostal par placancu pred zadek, nic vic). Od te doby spal jak dudek celou noc :oops: :P
Cimz Ti nechci tohle podsouvat, Ty mas jeste maly miminko, to je jasny. Jen pisu, jak jsme si to „uzivaly“ my.
Ale musim rict, ze ac je synovi uz 11 let, tak do dneska jsem na tyhle zacatky uplne nezapomnela, a jeste ani ted se tomu nedokazu moc zasmat. Bylo to fakt na me moc :roll:
Ted se snazime o druhe, tak jsem zvedava, co me ceka.
ahoj
nakukovatelka

• Nahlásit
  • Citovat
1102
4.5.07 21:15

Ahojky mluvíš mi z duše, náš malý má 10 měsíců a v noci se budi 1-2× na mlíčko taky nekojíme. Jsem už z toho taky unavená.Poškám až mu bude rok a uvidíme.Skusíme to s Čajíčkem.Třeba se na to už vyprdne.Ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
2.1.11 12:20

jednak to může být síla zvyku jednak může mít fakt hlad, což takhle místo mléka kaši, pustit pohádku a nechat rozsvícenou bludičku? Nechat vyječet a hotovo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2803
2.1.11 17:10

Každé dítko je úplně jiné a nikdy si nemůžeme být jisti, co mu chybí. Správně by se mělo najíst - např. rýžová kaše - a spát cca 11hodin.

Jenže o tom si většina z nás může nechat zdát…

Mě se 11ti měsíční prcek budí v noci i 5× a přitom ho stačí jen ukonejšit, dát dudu a spí dál. Příčin může být spousta - od separační úzkosti až po negativní energii v okolí postýlky. Sama nevím, jak to vyřešit, tak zkouším všechno možné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama