Noční spaní - tragédie

3.9.06 17:01

Noční spaní - tragédie

Ahojky holky , máme dvojčata kluky, 8,5 měsíce. Už nevím, co si s nima počít v noci. :(
Večer kluci usínaj celkem v pohodě kolem 20h. Poprvé se vzbudí kolem půlnoci (někdy vydrží až do 2 - 3), a pak se budí každou chvilku až do 5 do rána, kdy většinou usnou a spí tak do 7. Budí se každej zvlášť, takže jsou noci, kdy k nim vstávám třeba 15×. Když mají dobrou noc, tak 3 - 4×. Vždycky si jen cucnou čajíku, otočí se na druhý bok a chrní… ale za chvíli jsou zase vzhůru. Co s nimi???? Jestli to tak půjde dál, budu zralá pro Chocholoučka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1242
3.9.06 17:34

Ahoj,
totez mi ted v posledni dobe dela Stella. S rozdilem, ze je teda sama, neni z dvojcat, tak to mam o pulku lehci:-)))
Nicmene na Bohnice to uz pomalu je.
Jsem zvedava, co holky poradi…

Nicol a Stella

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
3.9.06 18:17

Ahojky,

Julča mi dělá to samé. Nakojím, položím, otočí se na bok a chrní. Myslím, že je nás tu hodně, tak jsem taky zvědavá, co nám kdo poradí.

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
3.9.06 18:33

Stopni jim nocni piti. Sice se tyden dva nebo tri nevyspis vubec, ale pak kluci pochopi, ze jim nestoji vstavani za to a zacnou spat celou noc. Ale chce to vytrvat - jak se jednou rozhodnes, tak uz nesmis ustoupit - bo jak jednou ustoupis, tak uz to priste nebude fungovat.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
3.9.06 18:37

Holky,
u nás to bylo podobné. Asi to souviselo se separační krizí, protože v té době i přes den mě Viktorka nechtěla pustit ani na krok i když do té doby si mě skoro nevšímala :?
Vyřešili jsme to tak, že v noci k ní vstával taťka, chviličku si poplakala (nedostala ani čaj ani mlíko), taťka ji pohladila a spala sama až do rána… Trvalo to pár nocí a od té doby se zase budí jednou za noc na mlíko. Asi mě cítila nebo co, první noc jsem spala dokonce mimo ložnici, byla jsem úplně vyřízená a potřebovala jsem se trochu prospat. Pak už jsem byla normálně v ložnici, ale v manželově posteli a on v mojí hned u postýlky. Třeba to pomůže i vám.

Pevné nervy.

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
3.9.06 18:43

Ahojky,

já to mám naštěstí „jednojitě“, Nikolka není z dvojčat, ale jinak to samé.. my v noci pro změnu kojíme po 2 hodinách. Vzbudí a neusne dokud nedostane prso, nasosá se, otočí na druhý bok a chrní dál..
nic na ní nějak nepůsobí..
tak si říkám, že to snad nějak přejde samo..

Jarka a Nikolka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
3.9.06 19:18

Danousek mas krasnych klucikov s krasnymi menami :-)
Skus im riedit ten cajik az kym sa nedostanes na uplnu vodu, vacsina deti sa na cistu vodu prestane budit.
Kamaratka okolo roka davala malemu flasku k posteli a on sa vedel napit sam, takze sa jej sice budil, ale nemusela k nemu vstavatl.
Po nejakych par nociach sa uz nebudil vobec.
Ja som syna kojila po 2-4h hadam do roka (spali sme spolu, takze mi to nejak nevadilo), potom sa to zacalo zlepsovat, vyrazne pomohlo dat ho spat do svojej izby.
Sice som asi mesiac pendlovala medzi spalnou a detskou ale potom sa frekvencia budenia zmensovala a zmensovala.
OD asi 18m spava bud celu noc, alebo sa zobudi okolo 5,00 nacuca sa a spi dalej do 7,00-8,00.
Pomohlo aj pravidlo, ze ked sa zobudil do 3h od zaspatia (kedy som vedela, ze este nema hlad) tak k nemu vstaval ocko a uspal ho on.
A dost zabralo vela ho krmit a davat mu pit doobeda (pretoze odkedy normalne jedava, tak sa vyrazne zlepsilo budenie) dieta by malo vypit vacsinu tekutin doobeda, inak to moze dohanat v noci.
Ako spia?? U nas musi byt v izbe okolo 18 stupnov a musi mat otvorene okno musi byt skor studeny, potom spi pekne.
Ked je izba prekurena, alebo su naobliekani (aj ked sa to nezda, ale u nas uz overal+prikryvka je moc, cize spi len v overale (tenkom) nezakryty a pri otvorenom okne.
Takze by som skusila na vasom mieste (ak je to troska mozne) aby k nim vstaval ocko a daval im nariedeny caj a postupne skracoval dobu pitia toho cajiku, az im ho skusi postupne odburavat.
A samostatne spanie, nie s vami v izbe (ak s vami spia)
U nas je budenie vylozene o tom, kym sme byvali v 1 izbovom byte a spaval s nami, tak sa budil hrozne vela, odkedy ma izbu a spi sam, tak ako som uz pisala, je to pohoda (aj ked nejaky mesiac-dva to trvalo) no a ked sme niekde na dovolenke, tak to dlho bolo zase o castom budeni a teraz uz sa aj s nami v izbe nebudi.
Inak pre povzbudenie u nas bolo z asi 4 budeni v noci v priebehu mesiaca zrazu 2 a v priebehu tyzdna-dvoch zrazu len jedno a potom nic.
Takze to islo potom uz dost rychlo.
Drzim palce, nech to nejak zvladnete, musi to byt hrozne narocne!!
My sme so spanim vzdy dost bojovali, takze sa uz citim fakt „zbehla“ tak ked budes chciet este nejaku radu, tak kludne mi napis sz, mozno nieco vymyslime :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
3.9.06 21:54

Jsem pro žádné pití a jiné srandy v noci. (vojta spí od tří měsíců celou noc a na žádné pití se nebudí)
Mám kamošku s tří letou dcerou a ta se budí do ted co dvě hodiny (to jí dává čaj, pak chce čůrat a zase čajík). V 5h ráno si dá kakao a vstává… Prostě podle mě je to na zabití :evil: . Podle té kámošky je jen s podivem jakou má ta malá v noci žízeň :roll: :roll: :roll: .

Takže jak si to kdo udělá takový to má…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
3.9.06 22:17

Leeo - možná se budeš při druhé dítku divit :lol: - ony prostě nekterý děti jdou „naordinovat“ těžko. Sama mám štěstí, ale u druhé cácorky jsem to taky musela řešit sama a s úsilím a ještě dnes občas musím dát mlíčko před šestou a to jsem moooc ráda, že potom usne (taky jsem se viděla u Chocholouška :roll: )
U nás zabralo - pokud jde o převalování se a jen „cucnutí“ - uběhat, uhrát a přes den prostě co nejmíň dát spinkat. Stanovila jsem si týden (možná dva), že jsme pořád někde lítaly nebo jsme si „aktivně“ hrály (tzn. že celá domácnost stála). Když už byla Alča unavená, ještě jsem zkusila písničku nebo nějakou oblíbenou hračku ........... samozřejmě, že přes den spala, ale když to bylo dýl než 1,5 hod (2× denně nebo 2,5h1×) , nemilosrdně jsem ji musela vzbudit. No a večer už se holkám (jinak nadšeným z takového dne) zavírala sama očka a vytuhly až do rána. Zabralo to, zvykly si.
A když jsme třeba delší dobu doma a ony se nevyběhají, je to poznat i v noci. Zkuste to, nic neslibuju :wink: , maximálně si sebe neavzájem dost (DOST) užijete , ale u nás to 2× zafungovalo.
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.9.06 07:24

Lesina - dám na tebe a zkusím jim nic nedat. dnes v noci mi zase dali čočku :-( takže ode dneška ani kapku!!!!!!!

S taťkovým vstáváním je u nás kapku potíž, on má děsně těžký spaní (nebo se tak aspoň tváří :-), takže když se dohodnem, že k nim bude vstávat, tak stejně kluci vzbudí nejdřív mě, pak já manžu, a nevyspíme se nikdo…
Jinak jsou to už asi 2-3 měsíce, co jsme kluky přestěhovali do jejich pokojíku. Ze začátku to vypadalo slibně, ale teď jsou čím dál horší.

Gothic - díky za pochvalu :-) čaj jim dělám jenom slaboulinký, ale oni jsou diví i jen po obyč. vodě. taky si už láhev drží sami, ale aby ji v noci sami našli, to zatím ne. zkusím jim opravdu pití zarazit. přes den pijí dost, se mi zdá. jinak ani přes den toho teď moc nenaspí.
docela je obdivuju, tak málo spánku a přece jsou vždycky tak svěží :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
4.9.06 10:33

U nas jsou noci take desne.Kdyz byla malinka budila se po trech hodinach a to jsem si stezovala.Ted posledni 2 mesice se budi po 1 az 2 hodinach a chce kojit.Proste dudlikem ji neobalamutim.Proto spi se mnou v posteli,protoze by me za chvili odvezli.Rano je vyspala kolem 6 :evil: :evil: Doufam,ze se to brzy zmeni,jelikoz ja jsem spac a tohle me nici.

Lucici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.9.06 11:32

Hlásím se po první noci bez čajíku. David se vzbudil v 0,30 a ječel do 1,30, kdy odpadl a spal až do rána, Dan se během této hodiny taky vzbudil, párkrát fňuknul, usnul, vzbudil se kraťoučcce ve 4, a oba vstali před sedmou. Že by to byl na dobrý cestě? Jen abych to nezakřikla. Každopádně bylo stokrát lepší vydržet hoďku řev a párkrát dát dudlíka, než k nim lítat průběžně celou noc s flaškou. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.9.06 12:32

Danousku, vydrz!!!!! Pocitej, ze bude jeste par dni hur, ale pak se to zlepsi a ty se snad konecne vyspis :)
Ja takhle s Pepuli ozdobila dve krabice perniku - kolem druhe rano ji desne bavilo me pozorovat - sedela proti me v autosedajde a zhruba za hodku dve usinala. Pak uz se budila s placem, stacilo jen pohojdat a polozit, ani neotevirala oci - ale jak jsem se pokusila ignorovat, probrala se a bylo to spatne. No a pak uz se prestala budit uplne. Bylo ji pul roku. Ted uz staci nakojit, polozit a budi se az pred osmou… I kdyz s rannim vstavanim jsme taky bojovali - mela choutky vstavat v pet :D Ale to je uz jiny pribeh.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
5.9.06 13:28

Holky, tak já už jsem taky dost vyřízená, teď jsem měla ještě nějkou vyrozu a do toho to Šimonkovo nespaní. Já mám ještě jeden problém, když je malej u nás v posteli, tak se mi přicucne na prso a nechce se vůbec pustit. Vyměnit prso za dudel nejde. To řve jak tur. Já u toho kojení nesnu, navíc mě z toho dost začínají bolet záda, jak jsem vytočená. Už jsme se pokusili nechat ho plakat v postýlce, ale on celou dobu stojí a my to dýl jak půl hodiny nevydržíme. Jsem už z toho dost vyčerpaná. Nevíte některá jak se jmenuje to homeopatikum na spánek. Já už asi vyzkouším i to.
Dík Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
5.9.06 13:34

Veero, já jsem kolikrát usnula nechtěně…ty u toho sedíš nebo ležíš? Protože u ležení nechápu tu bolest zad. Mě se tak kojilo dost dobře (a hned jsem měla výmluvu na odpočinek - přiznávám se), když jsem ležela na boku a malá se přicucla.......
Homeopatikum nevím, ale držím pěsti, ať se brzy vyspíš. neboj, bude líp. Přisátej do 20 let nebude :lol:
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama