Pupečníková kýla

3384
2.9.06 13:38

Pupečníková kýla

Ahojík holky,
již od narození máme pupečníkovou kýlu. Při návštěvě u mudr. v 10měsících se na ní koukala a říkala, že je to v pořádku, ale mě se to nezdá. Ona jak Eli pořád křičí tak se mě zdá že jí ten pupíček čímdál více vykukuje ven. Neporadíte mě některá z Vás co stím??

Díky i za Eli Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

150
2.9.06 14:25

Ahoj,

muzes zkusit jinou dr. jaky ma ona nazor. Kazdpodne, kdyby tam ta kyla byla, tak se stejne „leci“ jen operativne predtim nez jdou holcicky do skoly. Jen v akutni pripadech drive.

Fikova Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
2.9.06 16:10

Ahoj,
náš Matyáš si jako maličký pupeční kýlu vytlačil, měl pupík úplně ven, vypadal jak s „ventilkem“ :) Dost doktorů radí to přelepovat, aby ten pupík nelezl ven, ale doktorka na chirurgii mi říkala, že už se to moc nedoporučuje, protože i papírová náplast je pro kůži malého miminka dráždivá. Takže mi poradila, ať si z prostěradla ušiju pruhy na suchý zip, široké by měly být tak, aby je miminko mělo od podbřišku až ke spodnímu okraji žeber. A tím jsem Matyáše pořád stahovala a skutečně kýla zalezla (trvalo to sice skoro půl roku, ale od té doby máme klid). Má cenu tohle dělat do té doby, než si dítě samo sedne, protože pak už za prvé ten pásek padá a za druhé pracují břišní svaly, tak už ten pupík udrží samy.
Vzhledem k tomu, že vám je už 10 měsíců, tak asi ty pásky nepoužijete. Ale určitě bych se poradila s jinou doktorkou. Nás pediatrička s tím poslala na chirurgii, je to spíš jejich parketa. A tam mi řekli, že skutečně diřív než v předškolním věku se tyhle věci neoperují, protože většinou se kýla zatáhne sama.
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3384
2.9.06 19:02

Děkuji Vám za radu.

Je pravda, že doktorka říkala něco o tom, že to teď nechá být a začne to sledovat, až kolem 5 až 6 roku.

Díky za radu Péťa a Eli 10m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
2.9.06 21:21

Ahoj Mamulienko,
Péťa měl taky pěkný „špuntík“. Dr. mi ve třech měsících řekla, že buď počkáme, nebo mě pošle do nemocnice, aby mi předepsali takový pásek s vylezlým špuntíkem. No, každý den jsem mu ho dávala kolem bříška, bylo to na suchý zip a vůbec mu to nepřekáželo (špuntík zatláčel na pupík, který byl díky tomu zalezlý). No a během 14 dní byl pupík OK. Ještě jsem mu to pro jistotu dávala, ale teď má normální pupík.
Mimochodem takový špuntíkový pupík měl díky pekelné kolice.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
15.10.18 21:07

Ahoj, na petilete prohlídce mi dr rekla, at s malym zajdu na chirurgii, kvůli mozne pupecni kyle. Do te doby se mi o tom zadna doktorka ani nezminila (menili jsme pediatricku kvůli stehovani a chodili jsme i na urologii, kde mu taky bricho prohmatavali). V nemocnici ho doktorka hodne rychle prohledla a rekla, ze ma malicky nalez a ze to sesijem, nic vic, nic min a rovnou vypsala termin operace na listopad. To je tak pul roku cca. Dnes mi to nedalo a nechala jsem ho zkontrolovat ještě jinde a tam pan doktor rikal, ze by to sledoval, ale neoperoval. Prohlizel ho o dost dukladneji. Malemu je ted 5,5 roku. A ja ted premyslim, co a jak teda :) mate někdo zkusenosti? Nevim, zda se mu to mohlo za ten pul rok třeba stahnout nebo jen jestli v nemocnici proste kazdyho pro jistotu posilaji na operaci. Nechci nic podcenit, ale zbytečnou narkózu taky ne. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.18 21:48

@mattez My to aktuálně řešíme. Máme termín na jaro, ale Dr. říkala, že intenzivním každodenním cvičením by se mohla spravit. Takže chodíme na fyzio a každý den doma cvičíme a musím říct, že se to o trochu zlepšilo (zatím cvičíme od srpna). Na operaci nás napsali proto, že to synovi dělá občas potíže. Když má třeba nadmuté bříško, tak ho ten pupík pne a táhne a občas fňuká, že to bolí. Jinak Dr. řekla, že kdyby ty obtíže neměl, tak je ta kýla malá a neoperovala by to a počkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
15.10.18 22:03

Maly prave kylu nejspis nemá, dr dnes mi rikal, ze jen ma jakoby sirsi blanu mezi temi pricnymi svaly, ze ma nedostatecne srostlou jizvu na pupiku..ze zadne cviceni apod tomu nepomuze..ze se ta kyla muze kdykoliv objevit, ale taky nemusi vůbec nikdy..potize zadne nikdy nemel, poprve jsem o tom slyšela fakt az na ty petilety prohlídce, pupik ho neboli ani nepali..docela mi rozciluje, jak ma na vse každý dr uplne jiny názor..clovek pak nevi, cemu verit..kolik je vašemu malemu? snad se vam to zlepsi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.18 22:10

@mattez Zkus si zajít jinam, třeba do nějaké nemocnice na dětskou chirurgii. Ať máš nezávislý názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
15.10.18 22:16

@Pucalkovic Amina tak prave proto jsem dnes byla u toho doktora..mela jsem tam nahodou kontrolu s druhym dítětem, tak mi napadlo ho tam vzit sebou..na te detske chirurgii v nemocnici mu sotva sahla na bricho..ani nechtěla, aby si lehnul, sednul, nic..jen ve stoje na nej sahla a hned vypisovala datum operace..nevim, jestli vůbec nekde tady ještě je další chirurg, co bere i deti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.18 22:41

@mattez Aha. Já bych asi být tebou počkala, co se z toho vyvrbí časem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
15.10.18 22:46

@Pucalkovic Amina Jo, asi to tak udelam. Nebo najdu ještě nekoho, ale tu operaci ted zrusim. Kdyby zacal mit potize, tak je to jasny, ale brat ho tam zbytecne fakt nechci. Diky a at vam to dobře dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
prdolkaprdolka
10.1.19 09:36

Prosím o radu - názor. Mám 18 měsíční dcerku u které dětská doktorka tvrdí, že má pupeční kýlu. To zjistila když dcerka řvala v ordinaci a byla ve stoje. Příští týden jí mám objednat na chirurgii, že řeknou co a jak. Můžete mě prosím poradit co s tím? Mám koupit preventivně kýlní pás nebo jsem četla něco o přelepování ( to ale nevím jak ). Dcerka si toho od narození užila už dost a nechat jí operovat a trápit jí se mě vůbec nechce. Co by jste dělala na mím místě? Děkuji předem za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
15533
10.1.19 09:41

@prdolkaprdolka pockala bych na vyšetření od chirurga. U nás stačilo prelepovat a časem to zmizelo, ale někde se to musi riznout. Osobně bych to nechala udělat, zvlášť u holky - ten pupík pak vypadá normálně.

Edit - kylni pas byl u nás úplně k prdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6976
10.1.19 10:25

@prdolkaprdolka - taky bych počkala na vyšetření od doktora.
Mám sice kluka, ale docházíme pravidelně jednou za rok na kontrolu. Ted mu jsou 4,5 a myslím, že se řezu nakonec nevyhne bohužel.

Nejdřív měl ten pás, ale už jao miminko a měli jsme hlavně zkoušet posilovat.

Záleží hodně jak tam má velkou tu dírku vevnitř, doktor říkal, že do 0,5cm se s tím nic nedělá, ale u holčiček jsou myslím přísnější kritéria.

Hlavně se neboj dopředu a na tu chirurgii se objednejte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama