Noční vs. denní kojení

2.5.17 11:00

noční vs. denní kojení

Ahoj, chci poprosit o zkušenosti. Chci přestat kojit v noci, ale bojím se, aby kvůli tomu neskončilo i denní kojení. Jak známo, laktace se vytváří právě nočním kojením. Proto se ptám, zda máte někdo dobré zkušenosti a po utnutí nočního jste kojily ještě dlouho. Mému dítěti je 9 měsíců a já bych klidně chtěla kojit třeba do dvou let, ale pouze přes den. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4359
2.5.17 11:15

V noci jsem kojila do 6 měsíců a přes den do 15. Obě děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
2.5.17 11:17

@amala.l. To je asi případ od případu. Jak žena, tak dítě. Když jsem první odstavila v roce přes den, tak mlíka rapidně ubylo a nechtěla pak ani přes den (asi jí to neteklo). Druhou jsem odstavila silou úplně (bylo mi doporučeno lékaři, byla jsem zase těhotná) a tam se mi prsa týden nalévaly. A teď nekojím 2 měsíce, odstavení prvně přes den, pak v noci a ještě si něco vymáčknu. Takže každý dítě jinak, ale stejná matka :D
Takže může a nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 11:24

Já jsem právě taky znovu těhotná a ráda bych trochu víc spala. Otázka je, jestli bude spát víc i dítě, když ho v noci nebudu kojit:)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.17 11:35

Tak malé dítě bych v noci kojit nepřestávala. to pak bude brzy konec úplně. ale pokud ti to nevadí, tak proč ne. Myslím že se stejně ještě budit bude i bez kojení. Ono jako poslední kojení při odstavování je většinou právě noční, ale to až o dost později. Spíte spolu? Je pro tebe moc náročné spát s mrnětem v posteli a jen vystrčit prso a spát dál?

• Nahlásit
  • Citovat
2.5.17 11:48

Spíme spolu většinou druhou polovinu noci, protože jsem unavená a líná ho vracet zpět do postýlky. Nejsem zastánce dětí v posteli, takže je to pro mě trochu náročné, protože když je syn vedle mě, nespím tak dobře, jako když je vedle mě ve své postýlce. Každopádně přestat kojit úplně by mi u takovýho špunta vadilo, proto to řeším. A podle mě asi není dobré dělat kroky zpět co?… Kdyby to utnutí nočního kojení negativně ovlivnilo laktaci, tak pak třeba zase začít kojit v noci..??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1011
2.5.17 12:00

Kojila jsem v noci do 8 měsíců a to už jen 1× za noc a pak skoro do 14 měsíců přes den, takže mlíko jsem i přesto měla a ano, malej spal od těch 8ti měsíců celou noc, kojené děti se budí víc. Ty si potřebuješ hlavně odpočnout a v noci se vyspat na ten další maraton, na to mysli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
2.5.17 12:16

U nás noční kojení přestalo, když jsem děti vystěhovala z ložnice do pokojíčku což bylo v půl roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
2.5.17 12:18

Tak náš malej třeba začal spát celou noc, takže kojím jen večer a pak až ráno takze se docela už vyspím(nekdy je mlíka ale víc tak musím v noci odsávat, to jo). Je to jak kdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
2.5.17 12:52

Já jsem utnula noční kojení zhruba v 15.měsících (dříve si myslím, že by mi to neprošlo:-) )…kojím pořád (2,5 roku):-)

• Citovat
  • Upravit
2.5.17 13:14

Tak děkuji za rady a zkušenosti. začnu s nočním nekojením o víkendu, ať k němu chodí táta:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama