Miminko odmítá UM, kaše i příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.04.17 21:11
Miminko odmítá UM, kaše i příkrmy

Maminky prosím poraďte! Už jsem z toho nešťastná. Synkovi bude necelých pět měsíců, ale měří 71 cm a váží bez pár deka 7kg, již poslední týdny jsem pozorovala, že mu mateřské mlíčko přestává stačit, tak jsem se rozhodla najet na příkrmy, aby se zasytil více. Sám dr. na 4 mes. prohlídce na mne apelovat, abych rozhodně začala ihned s příkrmy, že mu mateřské mléko nemůže stačit. Je to už skoro měsíc, snažila jsem se do něj dostat vše možné, nic nepolkne. Snažila jsem se dělat i kaše a dávat přes láhev, vzteká se, kaši nepolkne. Poslední dva týdny ale bojuji sama o každou kapku mateřského mléka, mám ho čím dál méně, takže jsem chtěla začít přikrmovat i UM, ale nedostanu do něj ani mililitr. Zkouším vše několikrát denně. Nepomohlo ho ani nechat vyhladovět. Jen se více naštval, když jsem mu pak hladovému dala láhev do pusinky. Ze lžičky si sousto ani nevezme, hned vše vyplivne.
Začínám být zoufalá, mám ještě dvouletou dcerku, v noci se téměř nevyspíme, malej hladovej, já nešťastná, že ho nedokážu nijak nakrmit. Je to normální, že miminko i přesto, že má málo mateřského mlíčka odmítá, jak UM (zkoušela jsem Nutrilon, a Hipp a dva tipy lahviček - Avent a Mam ) tak i veškeré příkrmy (mrkvové pyré, jablkové pyré, dýnové pyré, skleničky první lžička, jablečná přesnídávka, první kaše vanilková…)?
Máte s tím některá zkušenost? Co zkusit, co dát, napadlo mne přes prsty, nebo umělou stříkačkou, aby se alespoň nějak zasytil…?
Zkouším pít litry kojícího čaje denně a homeo na laktaci, ale laktace se mi stále snižuje i přes četné kojení…
A cca měsíc má také takové to nekakací období, kdy je stolička spíše zázrakem, mudr. říkal, že normálka, protože miminko vše spálí…
Za jakoukoliv radu děkuji!
Pěkný večer všem :kytka:

Příspěvek upraven 28.04.17 v 21:51

Reakce:
sediza
Závislačka 2731 příspěvků 28.04.17 21:31

Jak často a na jak dlouho přikládáte k prsu? Kojíte z jednoho nebo z obou?

Russet
Neúnavná pisatelka 18023 příspěvků 28.04.17 21:34

Zkusila bych tu stříkačku. Ale jemně. Ať se nezakucká. Nebo si ho hodně k sobě přitul a dej mu láhev.
Jinak syn měl cca na 5 měsících jen 68 cm. A sedm kilo a kus měl taky.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 28.04.17 21:38

@BBona podle čeho jsi usoudila, že laktace klesá? Dítě necura? Hubne? Mně to přijde z tvé strany trochu vsugerované. Jinak můj mladší po cca měsíci pokusu snědl 30g přikrmu, naředěného vodou do skoro polévkové konzistence. A to jsem před ním nezonglovala flaškou, lžičkou a několika odlišnými druhý přikrmu. Tlacis na pilu.
Být tebou, tak se uklidní, a začnu jak se má, jeden druh zeleniny, jedná dvě lžičky, další den zase, pak přidat druhý druh, atd.

BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.04.17 21:39

Je to více dva týdny, kdy kojím z obou, někdy po hodině a půl, někdy po dvou.. Tří hodinový interval malej prostě nevydrží. Po hodině se kojit nedá, prso mám téměř prázdné a miminko je pak ještě více nazlobené, že nemá nic k pití a nechce ani sát.
Dříve jsem měla mléka téměř přebytek, kojila jsem jen z jednoho prsu, malý si žádal cca každé tři hodinky. ( s kojením jsem neměla problém ani u své dcerky, kojila jsme jí do jejích 18mes - mého osmého měsíce těhotenství).
Poslední dny, ale navzdory tomu, že často kojím pozoruji, že mám mléka čím dál méně, ráno a dopoledne to ještě jde, ale k večer a před spaním už mu pomáhám metodou komprese aby se alespoň maličko napil.. :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67534 příspěvků 28.04.17 21:39

@BBona Ze dite nechce UM nebo mlecnou kasi znam, nejedlo to ani jedno z mych 2 deti, ale tedy problem s prikrmy nebyl. Jeste mozna zkusit dat mu treba kus brambory do ruky jestli nebude ochoten zuzlat.

BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.04.17 21:42

Já bych byla úplně v klidu, kdybych ho měla čím nakojit :D
Ale pokud už kolem čtvrté-páté odpoledne nemám už téměř žádné mlíko, tak je to celkem prekérka. A flašku do pusy vzít nechce. Odstříkat vlastní nemám téměř co…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67534 příspěvků 28.04.17 21:42

@BBona Pockej, ale to je normalni, dostal se do veku, kdy se mliko netvori do zasoby, ale az pri sani. Plus tedy hodina a pul az dva mi prijdou zcela ok, tak mocna jen vytvaris problem, kde neni. Kolikrat pije v noci?

BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.04.17 21:43

@Helileli Já bych byla úplně v klidu, kdybych ho měla čím nakojit :D
Ale pokud už kolem čtvrté-páté odpoledne nemám už téměř žádné mlíko, tak je to celkem prekérka. A flašku do pusy vzít nechce. Odstříkat vlastní nemám téměř co…

Napsa

BBona
Povídálka 40 příspěvků 28.04.17 21:48
@j.a.n.i1 píše:
@BBona Pockej, ale to je normalni, dostal se do veku, kdy se mliko netvori do zasoby, ale az pri sani. Plus tedy hodina a pul az dva mi prijdou zcela ok, tak mocna jen vytvaris problem, kde neni. Kolikrat pije v noci?

Tak takovej problém bych si určitě nevytvářela :D Sice kojim zhruba co necele dve hodky, ale malo, jednak pije sotva dve minuty a pak rve, odstrikat mi nejde a jednak to bys jsi musela slyset jak nam tady pak vecer place hlady a kdyz mu chci dat alespoň UM (protoze prso mam uplne prazdne), tak se zacne vztekat úplně.
V noci se tedy budí co tři hodky a pije, v noci mlíčko mám, pže odpočívám.. :)
Zvláštní je, že kolikrát po noci nemá vůbec počůranou plínku. Jinak přes den je jich těch 6 i více… Jinak má taky takové to klasické nekakací období, minulý týden kakal dvakrát, tento zatím jen jednou..

janik81
Kecalka 362 příspěvků 16 inzerátů 28.04.17 21:52

@BBona A jak si přišla na to, že mu nestačí jen kojení? Vždyť má v 5m krásnou váhu. Myslím, že se hrozně zbytečně stresujes a tím mléko ubývá- a mimčo ten stres prostě cítí a třeba řve proto. Nikoli hlady… Ubývá na váze? Taky mu můžou růst zoubky… Jinak za mě bych doporučila Sunar complex- obě dětičky mi ho pili v podstatě hned- i když jsem ho začala dávat až kolem roku… a s příkrmy jsme začali, jak se má- Od 6m jedním druhem zeleniny, postupně více druhů zeleniny a maso, ovoce až později… Ale máš už druhé dítko, tak to asi znáš. Za mě se přestaň stresovat…

tini
Ukecaná baba ;) 1627 příspěvků 28.04.17 22:40

Musim se pridat k ostatnim, ze musi byt strasne zmateny. V teto dobe ti nema proc mliko ubyvat, prsa jsou splaskla normalne, mleko se tvori pri sani, piti 2 min je normalni. Odsat mi u prvni dcery neslo nikdy nic a byla plne kojena do 6mes a pak do 2let. Takove ty vecerni revy jsou dost caste a priciny se kolikrat nedopatras, ale stresem a tim ze ho mates flaskama, lzickama a prikrmama vsech druhu to podle me nezachranis. Kazdy vecer ho zvaz, at mas jistotu, ze nehubne, popros manzela o pomoc a jen koj a koj. A teprv az budete v pohode, tak zacni mrkvi v klidu tak jak se zacina. Pokud ma 6 plin dehydratace neni.Je to tezke, ale chce to zklidnit situaci

tynabart
Povídálka 45 příspěvků 28.04.17 23:47

Souhlasím s tím, že z těch lahví je asi mimčo docela zmatený. Můj první syn lahev zarytě odmítal a UM jsem do něj nedostala ani kapku, takže si holt musel vystačit s MM. A bez řevu se to samozřejmě neobešlo. Taky jsem z toho byla nešťastná, řešila jsem to tehdy intuitivně co nejčastějším kojením a ono se to za nějakou dobu nějak spravilo. V noci spal vedle mě v posteli, aby mohl sosat kdykoliv chce…No když nefunguje přikrmování lžičkou, tak bych mu klidně dala do ruky kus zeleniny či ovoce, ať aspoň žužle (my jedem BLW teď s dcerkou a je to fakt až neuvěřitelný, jak si ty mimina dokážou s jídlem poradit). Možná by pomohlo i zavolat laktační poradkyni. Ale hlavně to fakt chce klid, kojit jak často to jen jde, kojit, kojit a zase kojit, neblbnout ho dudlíkama a flaškama a zase kojit a určitě to bude za pár dní dobrý :)

La Consentida
Stálice 64 příspěvků 29.04.17 03:11

Mam jednu nejedlici doma, takze vim jak se citis. Zkus u doktorky kontrolni kojeni, nebo si pujc, kup vahu na mimina a zvaz ji pred a po kojeni a zjistis jak na tom jste. Ja az vazenim zjistila, ze nic nevypije, u vas naopak muzes zjistit ze si mliko v pohode vytahne a hodis se do klidu. No jinak me mala taky nechtela vzit ani UM, ani nic jinyho, ale jak uz jsem se uz nerozkojila, tak az doopravdy velky hlad ji donutil si dat flasku, to mela 8mesicu a 5,7kg!!(fakt matouci bylo ze byla az moc zivy mimino, o jidlo si nerikala, hlady nebrecela…) takze ja bych ho prevazila a jestli fakt od tebe nic nevypije tak mi v nemocnici rikali, ze by se nemelo experimentovat s mlikama, proste nasadit jedno, to samy s dudlikama

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 29.04.17 08:36

@BBona Možná je jen tvůj pocit, že mlíka není dost. Nezkoušela jsi převážit před a po nakojení? Věděla bys, jestli pije a kolik. Jinak s těmi příkrmy není dobré ho takto několikrát denně přemlouvat, když nechce, abys mu to neznechutila úplně. Možná by pomohlo udělat pár dní pauzu od zkoušení příkrmů a pak začít znovu pozvolna - 1× denně zkusit, jestli si vezme ze lžičky nebo dát do ruky kousek vařené zeleniny.

Váš příspěvek
Reklama