Noční vztekání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
3.7.22 23:16

Noční vztekání

Holky poraďte, nebo mě uklidněte, že to brzo přejde. Dcera necelé 4 roky, poslední týden se každou noc budí vzteklá. Je při vědomí, reaguje, ráno si pamatuje, takže běsy to spíš nebudou. Až na poslední dva dny to měla vždycky mezi 1. a 3. hodinou ranní, včera a dnes do půlnoci. Už poslední měsíc je přes den na facku a 3 týdny se v noci počurává, já už nevim, co s ní… strašně mě to točí, protože nás vzbudí všechny komplet, já pak hodinu mladší dceru uspávám a jsem naštvaná a nemůžu usnout… už jsem z toho zoufalá a vyčerpaná. Asi jí začnu dávat odvar z makovic :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
540
3.7.22 23:21

A jak to její vztekani v noci vypadá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.7.22 23:24

Začne řvát a kope nohama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
3.7.22 23:25

Zlé sny? Nebo opravdu noční děsy?
Může to mít souvislost, že se počurá, studí ji to?

Příspěvek upraven 03.07.22 v 23:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.7.22 23:26

O děsech jsem četla a na ty to spíš nevypadá, hlavně je má na děsy příliš často, to už by bylo na doktora. Noční můry možná, ale tak často??? A netušim, co byl spouštěč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
3.7.22 23:31

Ona se počůrá úplně mimo tuhle dobu. Po nočním odplenkování se taky občas vzbudila vzteklá, chtělo se jí čůrat, zeptala jsem se, odpověděla, dala jsem ji na nočník a pohoda, teď ale tvrdí, že se ji čurat nechce, usne a ráno je mokrá postel :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
3.7.22 23:31

Moje zkušenost u syna v tomto věku je taková. Měl noční děsy a do toho se někdy počůral. A studilo ho to.
My jsme tenkrát měli s manželem problémy, dost jsme se hádali. A on na to takhle reagoval.
Tenkrát jsem změnila uspávání. Dlouho jsem se mu před spaním věnovala, četli jsme si a uklidňovalo ho mé zpívání. Samozřejmě jsme se s manželem museli uklidnit. Dohoda zněla, před dětmi ne. Chodili jsme si to vyříkat do auta. :)
Jak to máte vy s manželem, pomáhá, nehadate se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
3.7.22 23:34
@Zuzita_v píše:
Ona se počůrá úplně mimo tuhle dobu. Po nočním odplenkování se taky občas vzbudila vzteklá, chtělo se jí čůrat, zeptala jsem se, odpověděla, dala jsem ji na nočník a pohoda, teď ale tvrdí, že se ji čurat nechce, usne a ráno je mokrá postel :think:

Malý mi taky tvrdil, že se mu čůrat nechce a do chvíle byla postel durch

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3332
3.7.22 23:47
@Zuzita_v píše:
Ona se počůrá úplně mimo tuhle dobu. Po nočním odplenkování se taky občas vzbudila vzteklá, chtělo se jí čůrat, zeptala jsem se, odpověděla, dala jsem ji na nočník a pohoda, teď ale tvrdí, že se ji čurat nechce, usne a ráno je mokrá postel :think:

Ne, že se jí nechce. Prostě se vycura!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3332
3.7.22 23:49

Nemá to náhodou po narozeni sourozence?
Jinak pomáhá včas ukládat do postele, žádné velké vzruchy, mobil apod. A klidne prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4076
3.7.22 23:49

Může to souviset s nějakou změnou. Nejmladší se začala pocuravat na podzim, po nástupu do MŠ. Přitom tam byla spokojená, ale přišlo mi, že jí to hodně unavovalo. Spala tvrdším spánkem a na čůrání se tím pádem nedokázala probrat.
U několika děti jsem zpozorovala, že když je tlačí čůrání, ale nedokážou se probrat, přejde to do skaredych snů.
Zkusila bych na to jít přes preventivní prosazování na záchod 2 h po uspání. Přenést, posadit polospící, nechat vyčůrat, hned uspat. Uvidíte, zda to bude mít nějaký posun alespoň v jednom z těch problémů. Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
4.7.22 09:04

Tomu dítěti se nejspíš chce čůrat, ale nedokáže to identifikovat. Čtyřletá mi to taky občas dělá. Vzbudí se, řve, kope nohama…… tak jí vezmu, odnesu na záchod, ona se vyčůrá a spíme v klidu dál. Zkus omezit večerní pití a chvíli ji budit na čůrání. U nás to chodí ve vlnách.
Druhá možnost jsou růstový bolesti nohou. Nohy natřít alpou a zabalit do deky, případně nějaký lék na bolest. Ono to bolí fakt pekelně. A zvýšit příjem vápníku v nějakým sirupu z lékárny. Strava na to nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 09:09
@Koblizkova1980 píše:
Moje zkušenost u syna v tomto věku je taková. Měl noční děsy a do toho se někdy počůral. A studilo ho to.
My jsme tenkrát měli s manželem problémy, dost jsme se hádali. A on na to takhle reagoval.
Tenkrát jsem změnila uspávání. Dlouho jsem se mu před spaním věnovala, četli jsme si a uklidňovalo ho mé zpívání. Samozřejmě jsme se s manželem museli uklidnit. Dohoda zněla, před dětmi ne. Chodili jsme si to vyříkat do auta. :)
Jak to máte vy s manželem, pomáhá, nehadate se?

Hadame se sporadicky, rozhodne ne denne, ani tydne, treba 1 za mesic. Pohadky ma naposledy po obede na poledni klid, do mobilu necuci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 09:10
@Takco píše:
Ne, že se jí nechce. Prostě se vycura!

No ona je ve vrtuli a ja ji ve vrtuli na nocniku neudrzim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 09:10
@Takco píše:
Nemá to náhodou po narozeni sourozence?
Jinak pomáhá včas ukládat do postele, žádné velké vzruchy, mobil apod. A klidne prostředí.

Mladsi je 20 mesicu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat