Nočník v roce-blbost?

995
26.3.17 14:26

Nočník v roce-blbost?

Ahoj maminky, dcera 13 m je celkem vnímavá. Rozumí spoustě slov, podá téměř cokoli řeknu, apod… Ví, co je nočník, ví co je ee v plínce :mrgreen:. Když se zeptám, kam se čůrá a dělá ee- ukáže na nočník, i ho donese. Ještě jsem nezkoušela jí na něj naučit. jen jsem dříve párkrát zkusila posadit, stejně hned slezla :mrgreen:.ale včera už seděla déle- cca půl minuty :lol: ale nic nebylo. Vím, že dítě začne vylučování ovládat asi nejdřív v roce a půl- vědomě. Ale když ví, co je ee, co je nočník- zkoušeli byste už občas-třebas 1×denně posazovat, nebo se na to mám vyfláknout? může to pochopit, nebo je to nesmysl?:mrgreen:
jakou máte osobní zkušenost s propojením významu slov(ee nočník) a činu :mrgreen:
hezký den všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5639
26.3.17 14:30

@Janitka
Ja posazovala dceru na nocnik od 10.mesicu pri kazdem prebaleni.Nic jsem od ni necekala.Spis jen, aby ho dostala do podvedomi.
Bez plen byla od 14 mesicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.17 14:40

Me doktorka na kontrole rikala, ze uz to dite vnima, ze se vyprazdnuje, bylo ji 10mesicu ted bude mit rok a zvladne sedet na nocniku jen kdyz treba kouka na tv, jinak ji nic neudrzi, parkrat se zadarilo, chtela bych ji co nekdrive naucit bez plen

• Nahlásit
  • Citovat
26.3.17 14:44

Davam pravidelne na nocnik 11.mesicniho, nekdy se povede, nekdy ne, kdyz ano, tleskame a radujeme se oba :) Na nocniku sedet vydrzi bez problemu, koukame na telku, do knizek, aby se zabavil. Je chapavy, takze nocnik zvlada bez problemu a za chvili bude teplo a nechci si aby si varil zadek v pline ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19156
26.3.17 14:45

@Janitka Zkusit to můžeš. Je dobrá šance, ze se naučí vyměsovat na povel (pri posazeni na nocnik uvolni vedome sverace a pokud je co, tak to pusti). Což je alé diametrálně něco jineho, nez odplinovane dité, které si spolehlivě říká samo, když se mu chce. Mezi oběma stavy byl u mých dětí rok a u druhého třičtvrtě roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 14:47

@Janitka na nočník jsem dávala malou od 11-ti měsíců, téměř hned si zvykla po vysazení se do chvilky vyčůrat, máme hrací, kdy po vyčůrání začne hrát, tak to ji možná motivuje. Posazuji ji taky při každém přebalení, ale ještě to na odplenkování není, dokud si sama neřekne, že bude čurat, tak je to jen v rámci nácviku, jinak bych nedělala celý den nic jiného, než ji pořád svlíkala a oblíkala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7264
26.3.17 15:05

@Janitka Blbost to určitě není, ale je třeba si uvědomit, že pro učení na nočník v tomto věku nebo i dříve je třeba zvolit úplně jiný přístup, než u starších dětí. Doporučuji si něco přečíst o bezplenkové metodě. Ne, že by ji člověk musel praktikovat, ale mě třeba pomohla hodně v tom pochopit, jakým způsobem to malé dítě uvažuje a jak mu mám „vysvětlit“, k čemu ten nočník je.
Já jsem dávala děti na nočník od cca 6 měsíců, pochopily to v průběhu jednoho až dvou týdnů občasného vysazování (třeba dvakrát třikrát denně po 5 minutách). Pak už čuraly vědomě při vysazení - otázka pár vteřin. Od cca 9 měsíců kakaly pouze do nočníku, pleny jsem jim přestala dávat na doma kolem 10 měsíce, kdy už jsme byli schopni vychytat čurání tak, že nehoda byla jednou dvakrát do týdne. Dávala jsem na nočník tak co hodinu přibližně. Starší si sám začal říkat v 15 měsících, mladší v 17 měsících. Mě tento způsob maximálně vyhovoval, kluci nikdy neměli averzi k nočníku, právě naopak, hezky spolupracovali, po provedeném výkonu se sami radovali a tleskali si, každý z nich měl období (právě v tom věku, kdy si sami začali říkat), kdy si i sami chtěli vylívat nočník do záchodu a splachovat. Taky se u nás nekonalo žádné neustálé dotazování, jestli chce čurat. Nikdy jsem se jich neptala, přijde mi to otravné. Taky se u nás nikdy nekonaly neustále počurané podlahy, gauče, x mokrých tepláků denně atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6718
26.3.17 15:18

@Janitka První dcera už v roce na nočník (přes den) běžně chodila, samo neobešlo se to bez nehod, druhá o něco později. Pokud dítě to posazovaní na nočník nijak nestresuje (že by tam řvala atd) tak bych to zkoušela, nemyslím si, že je to brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 15:39

Záleží na dítěti. Já dávala cca od 15ti měsíců občas, od roka a půl pravidelně, zlomilo se to u obou na 2 letech. Kdybych měla třetí, začala bych na roce apůl a vyšlo by mi to na stejno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20269
26.3.17 15:59

Blbost to není. Dceru jsem dávala taky tak zhruba od roka, v 15m byla bez plínek. Uměla znakovat „čůrat“, prostě se jednoho dne zastavila, znakovala „čůrat“ jak divá, já jsem přilítla s nočníkem, posadila ji a bylo hotovo. Od toho dne se NIKDY nepočůrala.
Ale je to kus od kusu, s klukama to tak jednoduché nebylo.
Za mě - za zkoušku nic nedáš, nenutila bych ji násilím, ale pokud je v na nočníku v pohodě, zkoušela bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
26.3.17 16:33
@sara1000 píše:
@Janitka
Ja posazovala dceru na nocnik od 10.mesicu pri kazdem prebaleni.Nic jsem od ni necekala.Spis jen, aby ho dostala do podvedomi.
Bez plen byla od 14 mesicu.

Teda klobouk dolů :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 17:11

My jsme u obou dcer, vždy jen vysvětlovali v klidu, že se čůrá do nočníčku a ne na zem a přitom ukazovali prstem na nočník a vždy v klidu zem jen utřeli.
Obě začali sami od sebe čůrat do nočníčku okolo 2 let.
Takže se to obešlo, bez oboustranné frustrace. Takže stačí jen vysvětlit a věřit životu. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7965
26.3.17 17:21

Na nocnik jsme zacli davat ze zdravotnich duvodu od 11 mesicu pochopila hned dele jak 5 minut max jsem ji tam sedet nenechala chodila pak uz sama a na poprve taky udelala vse dlouho jsem kojila v nici takze nocni plinu jsme odbourali az po 2 narozeninach jinak bez pliny stim se si rekla od roku a od roku a pul chodi sama bez upozorneni jen me pak zavola je v tom hodne sikovna ale treba zase mluvit zacla hodne pozde kazde dite je jine vyzkousej a uvidis urcite ne nasilim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
26.3.17 17:40

Prvni dcera bez plen v 16 mesicich, druha ve 14 mesicich. Vedome, pliny ani na noc, chodily si na nocnik samotne, kdy potrebovaly. Zkousela jsem to od ty doby, co umely sedet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
26.3.17 19:39

@LadyBrigit
Abychom si rozumeli.Bez plen byla pres den :lol:
Na noc samozrejme jeste plenu dostavala.
Kazdopadne, jak tu nekdo psal.Na konecne odppenkovani jsem.mela cervenec, takze jsem svlekla plenu a prala a vytirala :mrgreen:
Ale byla opravdu sikovna a zacala si brzo sama rikat, nebo si rovnou sedla. Obcas v kalhotkach.Ale i to se pocita :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama