Nodulus na plicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bonika69
Stálice 79 příspěvků 16.03.18 12:45
Nodulus na plicích

Holky, vy tu víte všechno, prosím o radu a přeložení lékařské zprávy. Byla jsem na kontrolním angio CT plic po embolii, vše OK, vysazuji léky a vlastně končím s léčením. jen jsem si na té zprávě všimla: vedlejší nález v hodnotitelném rozsahu: Nodulus vpravo v S10 12,5×9mm - stacionální nález. Co to prosím je a mám se nějak znepokojit?

Reklama

Reakce:

BaMaK
Závislačka 2746 příspěvků 5 inzerátů 16.03.18 14:05

@bonika69 Po jaké době jsi měla to CT? Měla jsi někdy předtím RTG plic?

bonika69
Stálice 79 příspěvků 16.03.18 14:27

CT po půl roce. A na RTG jsem chodila před tím půl rokem často, měla jsem i vodu na plicích, zápal plic.

maja45
Nováček 9 příspěvků 16.03.18 18:25

Může to být pozánětlivé ložisko, nicméně vzhledem k velikosti by se mělo vyndat a poslat na histologii.

bonika69
Stálice 79 příspěvků 16.03.18 18:59

Ještě je tam uvedeno, onko markery negativní. Nevím, jestli je to z krve, nebo z té tekutiny, co mi odsávali z toho výpotku. A to stac. nález znamená, že to nemění velikost? Mám přijít na kontrolu za půl roku, tak doufám, že to bude v pořádku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama