Reklama

Nomad vs. Concord?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacik1
Závislačka 2929 příspěvků 23.08.09 08:48
NOMAD versus CONCORD??????????

Ahoj všem maminam stavajícím i nastávajícím:-)
prosím o radu při výběru kočárku. je to zdanlivě jednoduché..... CONCORD nebo NOMAD?? jak se chovaji v terenu co kolečka? co barvy?? prosim o jakekoli názory. děkujíííí

Nejnovější recenze z kategorie Kočárky

Reklama

Reakce:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 23.08.09 09:58

concord fusion nebo neo?? :D

jináč kamarádka má nomada, používala celé dva roky, i jako golfky. teda bydlí v dejvicích… hodně jezdila MHD. nedá na něj dopustit… a schovala si ho.. (jo, do terénu si pak ale na chvíli koupili v akci speediho..) řekla bych, že ve variantě nomad air nebude v terénu mezi fusion a nomadem moc velký rozdíl, ale prostě není to terénní vůz.. ta přední kolečka u fusion jsem viděla se často zasekávat…

akorát jedna věc - četla jsem, že strata je jako sedačka maličkatá a lepší je concord ion, taky pasuje… ale to poradí jiní..

concord fusion

kacik1
Závislačka 2929 příspěvků 23.08.09 21:22

nataso dekuji moc za odpoved:-)
me u concordu odrazuji jen ty kolecka- plastovy
jinak jsem myslela fusion

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 24.08.09 10:39

Kacik - on nomad má ty přední taky plastový, ale zadní už můžeš mít nafukovačky. jo a možná by měla přijít na trh nějaká nová verze s otočnou sportovní sedačkou i proti směru jízdy. inzerovali to na jaře, prý že na podzim, pak zima, no, uvidíme, jaká bude realita…
před asi rokem ho chtěla jedna známá, nakonec si koupila MC mura 4 a je spokojená, rozhodla se tak právě kvůli tomu, že ty concordí kolečka jsou dost problematický, prý se do nich zapichují kamínky a ty přední často zlobí.. :? a chtěla to i do většího terénu…

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 24.09.09 12:37

Nevím jestli je to ještě aktuální, ale já mám už rok nomada a jsem s ním moc spokojená. používala jsem jej s korbičkou i jako sporťák. Jezdím s ním všude, po městě i po poli. Jen v přírodě pokud chceš jet opravdu po něčem hodně hrbatém, tak si musíš zaaretovat přední kolečka. Barvu mám tmavě modrou a jsem s ní taky spokojená. Jen co je opravdu nešikovné bylo to vajíčko strata. Oliverek v ní vůbec nechtěl být, cestování bylo postrach, ale možná to bylo tím, že byl od začátku macík. :lol: Teď má sedačku od Jané taky, ale název mi vypadl(s tím ukazatelem, jestli je dobře zapojený izofix) a tam je moc spokojený.
A taky jsem se rozhodovala mezi concordem a nomadem :wink:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 24.09.09 16:24

zuzuz - tuhle??
http://www.handypraha.cz/…-detail.html
jsme na ní tuhle koukali v mothercare… resp. manžel, neměl co dělat :D vypadala dobře…

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 24.09.09 16:27

jj, to je přesně ona :)

Alousek
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 21.11.10 08:23

Ahoj holky,
právě zvažuji výběr kočárku…po první dítku jsem si nechala nomada kol 07 (pouze sporťák), se kterým jsem byla max spokojená kvůli prostornosti a jeho váze (před ním jsem měla slaloma) a teď mě zaujal concord fusion, ale bojím se těch předních koleček, taky váha je podstatně jiná. Líbí se mi hluboká korbička a vajíčko, ale váhám nad sporťákem. Myslíte, že by se dal potah concordu nasadit na podvozek nomadu? Moc děkuji za vaše fundované názory :wink:

Alousek
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 21.11.10 08:46

Ještě bych měla jeden dotaz…nevíte náhodou, která z korbiček Jané 07, 08, 09 a Concord Proton je největší? Asi tam budou minimální rozdíly, že?

kláraK
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 21.11.10 08:57

Já jsem taky měla Nomad (kol.07), ale zas až tak úplně nadšená jsem nebyla. Hluboká korba byla super, ale sporťák má blbou vnitřní úpravu, malá mi v tom pěkně klouzala a já ji furt posunovala zpátky do sedu. Takový problém jste nikdo neměl?
Jsou to už tři roky zpět, tak možná, že už to je teď taky jiný :nevim:

Alousek
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 21.11.10 09:05

JE pravda, že se sporťák nedá dát do úplného, kolmého sedu, to je fakt, ale já tam měla malou až kolem 2 let a to už se děla v pohodě…Má tuhle polohu Concord lepší?

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 21.11.10 20:30

já bych si nechala nomada :) tu kompatibilitu sedáků jsem už jednou řešila, ale bohužel nedobrala jsem se k definitivnímu závěru.. mje rada, pokud ti nomad vyhovoval, je si ho nechat, protože mi přijde jako nejlepší kočár v dané kategorii (lehoučký, bez výrobních vad, apod.).
dokoupila bych si Jané strata 2010 (nejbezpečnější z sedaček, které jsou k podvozku dostupné, má i možnost isofixové základny, což chápu je dost drahé,ale mně to za to třeba stálo..).
z korbiček je těžké říct, bohužel, nenapadlo mě zrovna tyhle porovnávat na velikost. jaké korby se velikostně snad neliší (až teď transporter), ale liší se vnitřkem, 09 (a nevím, jestli i 08) je vevnitř tvrdá, má tam pásy a díry na ně, ale zase má nánožník na zip. v zádkadní výbavě k ní ale není moskytiéra, což u 06 byla..ta měla taky vevnitř o hodně měkčí matraci, .. 07 nemám bohužel prozkoumanou, tak nevím, jetsli je už tvrdá s dírama nebo měkká s tlustým pásem na sucháč..

https://www.emimino.cz/…ncord-35848/

Alousek
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 21.11.10 20:49

Natašo, moc díky za tvůj názor i odkaz na diskuzi…ta autosedačka Strata 2010 mě teda nenapadla, myslela jsem, že koupím Concord Ion, Strata byvala vždy menší, tak nevím, jestli ta kol. 2010 je zlepšila. Na malou jsem měla vajíčko maxi cosi a tam mi v pohodě vydržela do 1 roku.

mavida
Kecalka 413 příspěvků 13.03.14 00:22

Mile maminky budu prodavat nejnovejsi model concordu concord wanderer mela by nejaka concordmaniacka jako ja zajem :-) ozvete se :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >