Normální postup? Lékař mi dal osobní tel.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 23:51
normalni postup ?

Ahoj. Premyslim nad jednou situaci, asi je to blbost, jen by me zajimal vas nazor. Nedavno jsem byla v nemocnici na zakroku. Delal mi ho docela sympatak doktor, nicmene tak o 20 let starsi - tipla bych, nicmene charismaticky. Prisel se pak na me podivat a dal mi sve osobni tel at se ozvu, kdybych cokoliv potrebovala. Prijde vam to jako normalni postup lekare? Asi vite, na co narazim…:)

Reakce:
rokris
Kelišová 7009 příspěvků 27.01.19 00:08
@Anonymní píše:
Ahoj. Premyslim nad jednou situaci, asi je to blbost, jen by me zajimal vas nazor. Nedavno jsem byla v nemocnici na zakroku. Delal mi ho docela sympatak doktor, nicmene tak o 20 let starsi - tipla bych, nicmene charismaticky. Prisel se pak na me podivat a dal mi sve osobni tel at se ozvu, kdybych cokoliv potrebovala. Prijde vam to jako normalni postup lekare? Asi vite, na co narazim…:)

Hlavně člověk vždycky vidí, co vidět chce. :) Oni ještě existujou doktoři se ctí, kteří se dál o pacienty zajímají. Jak bys to brala, kdyby neměl charisma? :think:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20535 příspěvků 27.01.19 00:17

myslím si, že málokterý doktor dá své OSOBNÍ telefonní číslo, pokud bys ho zajímala čistě jen jako pacient :think:

rokris
Kelišová 7009 příspěvků 27.01.19 00:19
@Mar__tanka1983 píše:
myslím si, že málokterý doktor dá své OSOBNÍ telefonní číslo, pokud bys ho zajímala čistě jen jako pacient :think:

Ale jo. Jenže já nic nepotřebovala. A i kdyby, přes soukromé číslo bych neotravovala. :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 00:20

@rokris tak jinak. Zajímat se o pacienta je pěkné, nicméně nevěřím, že by se takto zajímal o všechny své pacienty a dával jim osobní číslo. Jinak za tím nevidim nic, jen člověka ve věku mého táty, sympaťáka s charismatem, nic vic. Otazka zněla jasně, co si o tom myslíte. Nepřijde mi to normální postup :)

rokris
Kelišová 7009 příspěvků 27.01.19 00:32
@Anonymní píše:
@rokris tak jinak. Zajímat se o pacienta je pěkné, nicméně nevěřím, že by se takto zajímal o všechny své pacienty a dával jim osobní číslo. Jinak za tím nevidim nic, jen člověka ve věku mého táty, sympaťáka s charismatem, nic vic. Otazka zněla jasně, co si o tom myslíte. Nepřijde mi to normální postup :)

Tak si chceš asi přečíst, že ses mu líbila a, ač ve věku Tvého otce, měl by zájem o sblížení. Ok. Samozřejmě je to možné. I lékař je jen člověk. A chlap. :D Běžně jistě soukromá čísla nedávají, to by se z toho zláznili. Jen mám zkušenost, že se to přihodit může. :kytka:

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 27.01.19 01:20

Nevím, já dostala od gynekologa číslo, na které jsem mohla volat v případě potíží, když nebyl zrovna v ordinaci, prostě dělal i konzultace po telefonu, měl to normálně napsané v podmínkách, když jsem se k němu přihlašovala a platila nějaký poplatek.

Russet
Extra třída :D 14015 příspěvků 27.01.19 07:44
@Anonymní píše:

A je fakt osobní? On si tě kdykoliv mohl vytáhnout z karty, brnknout ti a říct si o rande. Kdyby teda jó chtěl oblbovat pacientku. Normální mi to nepřijde, ale byla jsem jen na císaři, tam samá doktorka. A na slepáku ve 13 :roll:

Beckyttine5
Kecalka 379 příspěvků 27.01.19 07:49

Já taky dostala osobní čísla, i na pediatricku od dcery.. kamarád zubař takhle jako standart dává všem svým pacientům své osobní číslo s tím, že když bude nutné, zavolají mu třeba ve 2 ráno a on přijede do ordinace a zub spraví.. prostě nechce, aby jeho pacienti museli na pohotovost, kde není kvalita zákroku zajištěna.. v průměru má takový noční výjezd dvakrát za rok, obvykle pacienti vydrží do začátku ordinacni doby a nechteji jeho dobré vůle nějak zneužívat

Ornwen
Závislačka 4900 příspěvků 27.01.19 08:28

Kdyz jsem byla z nemocnice po slozite operaci, tak mi asi mesic po propuštění volala doktorka na mobil, jak se mame (s miminem) ze to neni standartni, ale ze jsem byla tak specialni pripad, ze ji to zajima.
Takze mozna tim nic nesledoval. Doktorka byla z ara a pak uz me nevidela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 09:22

Holky, stal se mi podobný zážitek. Ultrazvuk, lékař také o generaci (možná i o generaci a půl) starší, původně bych ho zařadila jako sympatického pana doktora. V průběhu vyšetření se mě ptal jestli neberu nějaké léky. Jako svědomitá pacientka, která chtěla poskytnout všechny informace, jsem mu sdělila, že užívám krátce antidepresiva.
Zbystřil a ptal se nač je mám a jestli mi zabírají. Opět jsem zcela bezelstně odpověděla, že mám nějaké potíže s partnerem, do toho komplikovaná situace v rodině, ale protože je beru krátce, zatím jsem účinek nezaznamenala.
A už to jelo. Vysvětlil, že se ptá proto, že on sám je užívá a okamžitě začal vysvětlovat proč. Manželka utekla, nechala mu dvě dospívající děti na krku, neví co s holkou, protože je v tom holčičím věku, kdy ještě není dospělá, ale už ani dítě…
Přišlo mi to zvláštní, ale choval se slušně, místy mi i přišlo, že se mě snaží povzbudit, tak jsem se o totéž pokusila i já a rozloučili jsme se s tím, že se všechno v dobré obrátí a nashledanou. Na výsledek jsem nakonec čekala asi půl hodiny, protože pan doktor mi jej chtěl poředat osobně. Sestřička, která odcházela na oběd, si mě měřila takovým zvláštním pohledem. Záhy jsem pochopila proč.
Pan doktor mi předal výsledky a požádal, zda by mi mohl někdy zavolat, abychom ty naše problém spolu probrali. Protože jsem ho chtěla mít z krku, ale taky trošku proto, že jsem byla v šoku, kdy mi reakce k vědomí přichází postupněm, tak jsem prohodila neutrální: „Klidně.“ Venku jsem se pak radovala, jak umně jsem se z toho vykroutila, protože ho nenapadlo se na to číslo zeptat.
Jak jsem byla mladá, tak jsem byla blbá. Našel si jej v kartě, ale nejen číslo. Našel si i kde pracuji, takže kromě neustálého vyvolávání, psaní SMS, na které jsem nejprve reagovala prosbou, ať to celé nechá být, protože já nemám zájem, mě začal navštěvovat i v práci. Půl roku schovávání se za dveřmi a předstírání, že tam nejsem teda fakt stálo za to. Dobré poučení do budoucna.
Takže asi tak. Pan doktor, o kterém píše zakladatelka, mohl být jen starostlivý, milý, ale kdo ví … :)
Raději anonym, protože věřím, že číst to, tak by se pan doktor poznal :)

nostress
Extra třída :D 14332 příspěvků 27.01.19 12:12
@Anonymní píše:

Třeba na soukromých klinikách je to naprosto běžné. Vždy mi dal lékař přímo na něj číslo, s tím, že mu můžu volat kdykoliv, v případě potíží, nebo pokud budu něco potřebovat, ať neváhám se na něj obrátit.Ale i v soukromém sektoru už se mi stalo, že mi lékař dal na sebe kontakt. Pokud to zůstane u toho, pak bych za tím neviděla nic zvláštního.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Šok dospívajících dívek: Justin Bieber vypadá jako feťák na pervitinu!

Svého času býval zřejmě nejtalentovanějším zpěvákem, ta doba je ale dávno... číst dále >

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >