Nosítko pro NÁS

10
12.4.21 14:16

Nosítko pro NÁS

Potřebuji poradit, jaké nejlepší nosítko je vhodné pro naše potřeby l :) Máme 3 měsíční miminko. Doteď jsem nosila v šátku ale chtěla bych nosítko, aby nosil i manžel ( takže lehké na zapínání - zavázání ) nejlépe aby se mohlo nosit směrem k nám ale i směrem ven :D :). Ale aby bylo co nejlepší samozřejmě i pro miminko. Designově je mi to celkem jedno, spíše méně barevné a dobré na udržitelnost. Všichni tři jsme trochu čuňata a hned se ušpiníme, pokapeme o něco se otřeme :) :roll:
Děkuji moc za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1986
12.4.21 14:36

Koukni na znm. Egrobaby nebo Be Lenka :), můžeš si i vybrat zda křížení na zádech (doporučuji!) Či nikoliv i to, zda nosit mimino čelem k sobě nebo od sebe. Stojí kolem 3500,–,ale na Vinted najdeš levnější už po někom, což také doporučuji, Be Lenka jsme měli už po někom, to bylo skvělé, egrobaby nové s bylo to celé takové „tvrdé“..

Příspěvek upraven 12.04.21 v 14:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8049
12.4.21 14:37

Mrkni na nosítka kokon třeba. Ale určitě si to musíte někde vyzkoušet. Na slepo na netu bych to nekupoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.4.21 14:42

Bohužel, nemáme u koho vyzkoušet a v kamenných obchodech jsem je neviděla 😄 jen takové značky neznačky a do toho bych nešla 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16527
12.4.21 14:47

Jestli chceš nosit dítě, tak abys mu neublizila a bylo vam to oběma pohodlné, tak si najdi rozdíl mezi nosítkem a visitkem. Jestli chceš napíšu ti k tomu vic, ozvi se. Jinak ja bych koukla po značkách monilu, be lenka, martys, fidella, mia, aloe, zumbucca, elihandmade, kokon, možná i tula… Ale nošením dítka od sebe ven od nich nedočkaš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.4.21 15:01

@debra.morgan takže nosítka typu ErgoBaby 360 nejsou vhodné? Bylo by totiž fajn když miminko vstane otočit ho na chvíli proti směruy při nošení v ruce je to její nejoblíbenější poloha🤭

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.4.21 15:07

Jinak děkuji všem za rady. :D jsem možná trochu náročná ale byla bych ráda i za radu konkrétních modelů. Od těchto značek je jich totiž nespočet 😒 :( 8o :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16527
12.4.21 15:12
@Tixiewhay píše:
@debra.morgan takže nosítka typu ErgoBaby 360 nejsou vhodné? Bylo by totiž fajn když miminko vstane otočit ho na chvíli proti směruy při nošení v ruce je to její nejoblíbenější poloha🤭

U ergobaby je vhodný myslím jen jeden druh nosítka. Ktery to je z hlavy nevím. Ale žádné nositko na nošení ven vhodné není. Žádné. Nošení smerem ven vhodné neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
12.4.21 15:23

Na nošení celém ven raději zapomeň. :wink: A jinak je to hrozně individuální, nejraději opravdu zkusit. Na FB existují lokální nosící skupiny a dá se na zkousce domluvit. Já třeba vím, že potřebuji tvrdý bederak, jinak mi to nositko nesedí a dělá to po chvíli neplechu. Manžel to má přesně naopak, toho zas ten tvrdy bederak tlačí…a taky je kolem pasu objemnější než já, takže potřebuje delší popruhy, aby ho zapnul. Já kolikrát zas některá nosítka nedotáhnu, jak ty popruhy mají dlouhé. Pak záleží, jak často a dlouho během dne budete nosit, jestli má smysl investovat do satkoveho nosítka a nebo bude stačit z bavlněného plátna. Barva je až to poslední, co řešit. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
12.4.21 15:32

To nošení čelem dopředu v nosítkách je zkrátka naprdlačky, jakkoliv se různé firmy snaží o jakýsi development toho původního šílenýho klokankovýho. Akorát dělají tomu nošení medvědí službu, neznalí rodiče mají pocit, že je to něco lepšího a prostě není. To se dá tak nějak jako na rukách na chvilku, protože tam je stopka výdrž rukou, jenže jakmile dáš dítě do nosítka, tak to nikdy není na chvilku… Takže to bych si jako požadavek vyškrtla a ani na to dítě neučila. Aspoň se ti ten výběr zjednoduší :D
Vybrala bych nějaké rostoucí, hodně jich velikostně naskakuje v těch 4 měsících a vydrží pak do těch 3 let, takže v zásadě dokud je poponášet potřeba. Ze šátkoviny bývají poddajnější, teď to letí, ale nutné to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.4.21 15:41

Tak nosítko chceme tak na dvě 1-3 hoďky na výlety o víkendu :) Přes týden chodime ven po okolí v kočárku. S tím nošením dopředu je to škoda ale nechci samozřejmě malé nějak ublížit :? Nicméně s manželem je u nás tak 40 kilový rozdíl :mrgreen: takže nevím jestli seženeme nějaké uni :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
12.4.21 15:58

Jasně že jo, švagrová má teď na mladšího české Kibi, mají taky mezi sebou rozdíl velikostní 30 cm na výšku a těžko říct kolik pomyslných velikostí, ona si ramena dotáhne na svou pidivelikost v pohodě, jemu to dá taky, právě s tím předtím měli potíže.

S tím nošením dopředu, tam je hnedka několik nepraktických věcí. Dospělému se to blbě nese, protože těžiště výrazně nešikovněji. Pro děti je to chvíli možná větší zábava, ale jakmile mají dost, tak se prostě nemají kam schovat, o co opřít, já když to vidím, tak mi ty děti přijdou docela chudáci, takoví rozrážeči davu, máma to nepohodlí nemá jak zavnímat… A když usnou, jako že to se dětem při tom nošení děje docela hojně, tak to je vůbec nepoužitelné, škoda si to komplikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1781
12.4.21 16:00

Mrkni na Kibi, ty jsou snad vhodné už pro malá mimča. Nebo Monilu (ta jsou z měkčí). Jo a směrem ven nenos nikdy. Pokud to výrobce u svého nosítka umožňuje, tak o tom nic neví a od toho výrobce bych nic nekoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.4.21 16:31

Kibi nosítko se mi líbí vzhledem k tomu že vypadá že když se už jednou nastaví l, zvládne to manžel :D :) a je fajn podpořit český trh… Takže myslíte že nosítko je vhodné z hlediska zdravého nošení vhodné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
12.4.21 16:32

Z monilu mají takové šílené vzory :mrgreen: na to já moc nejsem. Ne že by o to primárně šlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat