Sourozenecký kočárek nebo šátek?

5737
29.3.21 12:02

Sourozenecký kočárek nebo šátek?

Ahojky maminky, jdu si k vám pro radu, protože stále přemýšlím, jakou variantu zvolit a jako nezkušená v této oblasti si nevím rady.

Čekáme třetí dítko, nejstarší je 6 let, tak té se to netýká.
Synovi je teď rok, a miminko se narodí, až synovi bude rok a 4 měsíce. Syn zatím nechodí, jen kolem nábytku, občas udělá dva, tři krůčky za ruku, ale je dost opatrný a myslím, že ještě pár měsíců potrvá než začne pořádně ťapat.
Bydlíme na vesnici, takže větší přepravy řešíme autem, MHD nevyužívame vůbec. Procházky směřujeme hlavně v okolí bydliště, obcas chodime do místního krámu a masny.

Teď k dotazu, myslíte, že se ještě vyplatí pořizovat sourozenecky kočárek, popřípadě jen skate na mono kočárek, nebo šátek/manduku, kde bych miminko nosila a starší by byl ve svém stávajícím kočárku?
Krámky tady jsou dost malé, takže s velkým kočárkem už bych se tam nevlezla, ale to by mohl řešit ten šátek, kdyby šlo jen o rychlý nakup nezbytností. Dále terén v okolí je převážně po silničních cestách, hodně kopcovity terén, takže jak s těžkým kočárkem, tak s šátkem žádná hitparáda. Pak jsou tu lesní cesty kde nevím, zda s větším kočárkem vůbec něco ujedu, na druhé straně se šátkem, aby se člověk bál, ze třeba zakopne a upadne i s mimčem (asi jsem moc detailista :lol: ). No a v neposlední řadě si kladu otázku pohodlí obou deti, přeci jen starší ještě teď spí dvakrát denně. Předpokládám, že minimálně v době narození miminka bude potřeba ještě spánek po obědě, tak je super volba kočárek, kde se vyspí pohodlně obě děti, ale zase si říkám, že miminko se v šátku/manduce může také kvalitně vyspinkat?

Především nevím, jak zdatný chodec bude syn v době narození miminka. Takže těžko se mi ted cokoli rozhoduje, a byla bych vděčná za vaše zkušenosti, popřípadě jaké kočárky-dvojkocarky jste porizovaly, nebo jaké šátky vám vyhovovaly a obecně, jak jste řešily obdobnou situaci, kdy jsou děti blízko od sebe?

:srdce: Předem děkuji za přečtení a případnou reakci. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1101
29.3.21 12:19

Ja bych určitě koupila kocar. Nosítko mam už od prvního dítěte a využilo ho nejvíc to třetí. Kocar je lepší kvůli spánku, pohodlí tve i deti, slouží taky jako nákupní taška, odkladiste spícího ci vztekajiciho se dítěte… párkrát jsem tlačila kocar s jedním dítětem a druhé jsem mela v nositku a nikdy více, ne děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5737
29.3.21 12:24

@Midaku Děkuji za zkušenost. Ja šátek mám teď na syna, ale spíš, když je sám sobě zrovna nebezpečný a ja potřebuji něco dovařit, doklidit a nemohla bych ho neustále kontrolovat, jestli nepadá někde na hlavu a tak. Párkrát jsem si ho vzala do krámu v šátku, ale to jsem nemusela tlacit kočárek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
29.3.21 12:24

Určitě vyplatí. Zpětně jsem si říkala, že jsem měla pořídit i na o rok starší dítě, jsou od sebe 2 roky a kousek. Šátek nebo nosítko je určitě fajn, ale představ si, že budeš neustále s „batohem“ na břiše obsluhovat toho staršího nebo třeba něco dělat kolem domu. Kór třeba v létě. Kočár je kočár. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1689
29.3.21 12:29

Nehledala bych univerzální řešení, chtěla bych mít sourozenec kočár, šátek i nositko a střídala bych to podle nálady. Jestli nepočítáte každou korunu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
29.3.21 12:35

Synovi bylo 18 měsíců, když se malá narodila. Začal chodit teprve 3 měsíce předtím, než se malá narodila. Sourozenecký kočárek jsem pořídila, ale nechtěla jsem široký, tak jsem vybrala Britax B-ready. Má dole v košíku polohovací sedátko. První rok jsme zas tak moc nevyužili. Synovi se dole nelíbilo a vztekal se, tak jsme moc nevýletovali a dopravu též řešíme autem. Později jsem zjistila, že syn chce jezdit nahoře, tak jsem malou brala do nosítka a syn seděl nahoře. Když mohla pak malá dolů, dávala jsem ji tam, byla tam spokojená. Takže druhý rok jsme potom začali jezdit po výletech a všude možně a na kočár bych nedala dopustit, protože jsme mohli chodit třeba 8kilometrové výlety a ty by syn ve 2,5 neušel, tak se poskládali do kočáru. Nosit malou v nosítku, to už by na moje záda nebylo. A teď stejně čekáme 3. Malé bude 20 měsíců, takže využijeme i nadále.
Nicméně jsem ráda za výběr kočáru - že se případně sedátko může vyhodit a je to klasický kočár pro jednoho prcka. Nosítko mám ergobaby adapt cool air (bála jsem se u šátku vyndavání a pak zas vázat nanovo, když ho budu znovu nést)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
29.3.21 12:40
@prejeta_zaba píše:
Určitě vyplatí. Zpětně jsem si říkala, že jsem měla pořídit i na o rok starší dítě, jsou od sebe 2 roky a kousek. Šátek nebo nosítko je určitě fajn, ale představ si, že budeš neustále s „batohem“ na břiše obsluhovat toho staršího nebo třeba něco dělat kolem domu. Kór třeba v létě. Kočár je kočár. :nevim:

Třeba dávat vyčůrat 2letou holčičku s miminem ba břiše je fakt super :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
29.3.21 12:44
@Sinningia píše:
Třeba dávat vyčůrat 2letou holčičku s miminem ba břiše je fakt super :roll:

A ještě špinavou od písku a ječící, že nechce. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
29.3.21 12:54

Mám kluky 19M od sebe (teď 8M a 27M) a mám sourozenecký kočár i šátek/nosítko. Kdybych si musela vybrat jen jedno, tak jedině nosítko! V kočáru malej chce být jenom když je zralý na spaní, takže ve finále je tam minimálně, spíš ho nosím a v kočáru uspávám staršího po obědě (mám sourozenecký kočár co lze snadno předělat na monokočár). Bez nošení bych to nedala, bez kočárku pro malýho asi v pohodě, jemu se nošení líbí, prospí se a můžu lítat za starším…
U nás je problém že kluci mají každý režim spaní jinak (hlavně malému se neustále mění) a tak se malý prostě přizpůsobuje většímu a na to je nošení TOP :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5737
29.3.21 13:53

@prejeta_zaba @Platanka @AndulkaMa @Sinningia @Silver_Lining

Holky moc děkuji za zkušenosti i postřehy. Přesně, už máte za sebou takové ty momenty, kdy dokážete vyhodnotit situaci. Ja si nedokázala představit ty praktické úkony se starším a s miminkem na sobě.

Na syna teď šátek využívám, on je od mala celkem kontaktní, ale nevadí mu ani kočárek, ani šátek. Šátek ale používám opravdu jen na rychle úkony v domácnosti, nebo jen na krátkou návštěvu krámu, který mám vlastně za rohem a nechce se mi tahat s kočárkem. Nebo když jsme mezi lidmi. „Díky“ covidove době malý není na lidi moc zvyklý, takže je na mě dost fixovaný a jiných lidí se celkem bojí. No, tak si neumím představit do toho to miminko a starší, která v září nastupuje do školy, ale to je zase na jiné téma. Těch strašáků mám plnou hlavu, kočárek nebo šátek je to nejmenší, co mě tíží, ale jsem ráda za vaše postřehy.

Máte nejaky dvojkočárek, který byste doporucily? Určitě bych spíše byla pro ten, kde jsou děti za sebou kvůli prostoru. V chodbě bytu není zrovna velký prostor a do krámků tady by se mi široký nevešel. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5737
29.3.21 14:02

@Silver_Lining Koukam, je lepší mít kombinaci všeho, člověk si může vybírat dle situace a rozpoložení :lol:
Na dceru jsem nějaká nosítka a šátky neznala, nebo spíš mě nenapadlo to využívat. Na syna jsem od sestry dostala manduku, za kterou jsem byla občas vděčná, když jsem potřebovala doma něco udělat a malý zrovna chtěl být u mě. Šátku jsem podlehla před pár měsíci, kdy malý ještě nechodil, a stále nechodí, ale velmi rád se nosí a mazlí. Takže kolikrát mi to pomohlo i v uspávání malého, když byl mrzutý a mně alespon neodpadávaly ruce. Takže šátek beru jako veliký pomocník. Na druhé straně si neumím představit třeba 10 km procházku s dětmi a miminkem na sobě, a třeba i létě v pařáku, kdy se potím sama o sobě už dost i bez zahřívání miminka na sobě :lol: A v zimě si zas říkám, že se mimi krasně zakuklí v kočárku, má tam svoje pohodlí a takové své intimčo :lol: Ale asi záleží maminka od maminky, každá to bude vnímat trošku jinak a dá přednost jiným formám. Vidím to tak, mít doma vše a kombinovat dle potřeby a nálady :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53012
29.3.21 14:04

Brala bych všecko a používala dle situace. A naučila se vázat na záda. Protože pohyblivost a možnosti s batohem na zádech jsou o hodně jinde než s batoletem vpředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5737
29.3.21 14:17

@ugluk Určitě, vidím to podobně. Mít doma vše a podle situace to řešit. Naštěstí mám po málem šátky, jen ten kočárek. Něco vybrat, to je něco. Mám na syna, který úplně miluji, jenze k němu nejde přikoupit tu duo část jako třeba u jiných značek, tak mě mrzí, že se s nim budu muset rozloučit a kupovat jiný. Navic těch peněz za to. Ne, ze bychom na tom byli nějak špatně, ale že by nám měsíčně přebývaly desetitisíce na koupi kočárku, se říct nedá :mrgreen: No, ale nevadí, hlavně aby děti měly vše, co potřebují. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8458
29.3.21 14:26

@xxMakyxx pořídila bych obojí a střídala. Na procházky do lesa bude asi lepší lehčí kočárek případně jít úplně bez kočáru a miminko do šátku. Když půjdeš pěšky třeba nakoupit, půjdete na koupaliště, na půl dne na hřiště apod., tak mi zas přijde lepší kočár. Já jsem měla mezi dětmi rozdíl 21 měsíců a sourozenecký kočárek jsem už nevyužila, ale s věkovým rozdílem pod 18 měsíců bych do něj nejspíš šla. Ale šátek bych pořídila určitě taky, to je v případě více malých dětí v rodině velmi užitečná věc, nejen venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5737
29.3.21 14:32

@Hoa Mai Děkuji, vidím to podobně.
Dcerka (již šestiletá), ta v téhle době krasne chodila (začala sama bez opory na konci 8. měsíce), takže kdybych tuhle otázku řešila kdysi s dcerou, tak bych dvojkočár nevyužila, protože ta v 16 měsících běhala po zahradě jak zbesila a dlouhé procházky dávala s přehledem. Navíc, co začala chodit, do kočárku nechtěla, spíš ho vozit :D no, ale se synem je jiná situace a přeci jen v kočárku i to miminko bude mít své pohodlí na spánek. :pankac: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat