Nová partnerka, ex a naše dítě.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.5.22 14:47

Nová partnerka, ex a naše dítě.

Zdravím všechny, potřebovala bych se vypovídat a možná „slyšet“ názory… Mam syna, bylo mu osm a jeho táta nás před třemi roky opustil po 13letech. Z milenky se stala přítelkyně ještě do letošních Vánoc kde se rozešli. Od února má táta novou přítelkyni a už řešíme spory, dohady které narůstají. Z předchozí přítelkyní bylo „vše v pohodě“ já ji tedy brala pocelou dobu jako tu co odvedla tátu od rodiny. Ale na mého syna byla hodná stejně jako její děti. Žádné konflikty se neřešili. Syna jsem se ze začátku jen ptala jestli je na něj hodná. Říkal že ano. Víc sem neřešila. Na tátu se syn vždy těšil. Byl pro něj svatý. Žádný papír ohledně styku jsme nedodrzovali, protože jsme se vždy dokázali nějak dohodnout nad rámec jak to tátovi vyhovovalo. Kvůli práci, jeho „nové rodině“. Prostě vše tak nějak fungovalo a syn jezdil spokojený. A teď k problému. Ta nová přítelkyně se hned po měsíci nastěhovala k otci i s dětmi a okamžitě začaly problémy. Myslela jsem si že je vše v pohodě než mi sám před týdnem začal vyprávět co se tam děje. Její syn se mu vysmiva, provokuje ho a když se syn brání dostane pak jmenovitě vynadano jen můj syn. Sama protezuje mladšího syna. Můj syn byl zvyklý spát celé tři roky s otcem i když byl s předešlou partnerkou. Chtěl mu vše vynahradit když ho vidí tak málo. Věnoval se mu i když měla také děti. Když něco koupili tak koupili všem třem dětem. Mezi dětmi byly jen běžné dětské dohady. Tady je vše jinak. Cítí se odstrceny, sám otci říká že malej může a má všechno. Říkala jsem synovi, že to vše musí tátovi říct sám, že já do toho mluvit nemůžu. Když něco syn řekl, že se mu něco nelíbí byl táta potom naštvaný nebo mu řekl že to tak není. Když prý zlobil musel zametat celý byt a oni šli ven po příchodu pochválili. Musí spát dohromady s tím mladším kterého nemá rád starší spí sám vedle. Vše na co byl u táty zvyklý už skoro není, skoro vše změnila nová partnerka. Protezuje nejmladšího a můj syn je asi „navíc“… Můj syn je podle ní zákeřný, zlý a rozmazleny. S ničím ji nepomůže a ona mu nebude lézt do zadku. Že mu prý ráda něco koupi ale bude poslušný. Je toho mnohem víc ale bylo by to opravdu dlouhé. Když spolu začali, prosila jsem svého ex až na to jde pomalu ať svého syna vnímá. Bylo mi od těch dvou několikrát důrazně vysvětleno že mi do času stráveného s nimi nic není. Přestala jsem řešit a teď to dopadlo takto. Mají problémy protože syn cítí že je tam navíc že ho nemají rádi a podle toho se také začal chovat. Zastani od otce nemá. Úplně se zbláznil. Ona mě bombarduje telefonáty a zprávami jak jsem ho rozmazlila a že oni nechodí do práce aby zivili mého syna. Nebo aby si žil na úkor nich těžce nad poměry. Že musí odtrhnout sobě i jejím dětem. Že jsme tátu stáhli z kůže finančně. Že mu lézt do zadku nebude, že u nich bude dodržovat jejich pravidla ať se mu to líbí nebo ne. A že já bych měla začít svého syna vychovavat atd atd. Kdyz jsem řekla že můj syn nikdy s nikým v žádném kolektivu neměl problém až s ní tak argument že s nimi je častěji… Ex je ale zamilovaný a drží při ní. Což mě bolí za syna asi nejvíc!!! Nechápu že se takto otočil k vlastnímu dítěti! Nechápu! Nevím co dělat. Teď to vygradovala tak že syn tam nechce jezdit pokud je tam ona. Ale řekne zkusím to mami. Bolí mě ta představa jak svého tátu ještě stále miluje a zkouší jestli to příště bude lepší. On cítí že ho nemají rádi, táta se ho nezastane takže vše bojkotuje a odmlouva i otci. Oni mi dávají vinu že ho navadim. Ale to není pravda. Už spoustu věcí vnímá a vidí sám. Má svůj názor. Zatím asi nejvíc mě od syna bolela věta. Proč mi táta říká že se na mě těší když si mě pak skoro vůbec nevšímá? Opravdu už nevím jak dál… :,( Promluvit si jsem zkoušela, chyba je v mé špatné výchově a syn je rozmazleny… :,( začínám mít stavy na zvracení když na to vše pomyslím… Je mi hrozně líto syna. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5302
16.5.22 14:59

Bud prozre tatik, nebo prozre kluk a až bude starší, přestane tam jezdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
16.5.22 14:59

Vůbec nic bych neřešila s novou partnerkou otce. Na zprávy nereagovala, telefon nezvedala nebo vyslechla první větu a pak to utla, ať si vše řeší se svým partnerem, že vy nic k řešení nemáte. Snažila bych se dál apelovat na otce, aby se syna více zastal, aby mu vytvořil prostředí, do kterého bude jezdit rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 15:04
@moof píše:
Vůbec nic bych neřešila s novou partnerkou otce. Na zprávy nereagovala, telefon nezvedala nebo vyslechla první větu a pak to utla, ať si vše řeší se svým partnerem, že vy nic k řešení nemáte. Snažila bych se dál apelovat na otce, aby se syna více zastal, aby mu vytvořil prostředí, do kterého bude jezdit rád.

Ja si ji zablokovala a tak mi volá a píše od ex. :roll: Ex mě absolutně neposlouchá. :,( Nevidí nic špatného… Naopak syn je špatný. Říkala jsem mu důvody. Snažili jsme se mu to říct se synem spolu. Prostě vše co mu syn řekl mu vyvrátil a já ho ovlivňuju.

• Citovat
  • Nahlásit
15662
16.5.22 15:05

S paní bych nic neresila, klidně si její telefon zablokovala. S otcem bych si zkusila o samotě v klidu promluvit o tom jak se syn cítí. Zkusila bych navrhnout i třeba společnou návštěvu psychologa, mediatora ať ti slyší od někoho dalšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35279
16.5.22 15:08
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, potřebovala bych se vypovídat a možná „slyšet“ názory… Mam syna, bylo mu osm a jeho táta nás před třemi roky opustil po 13letech. Z milenky se stala přítelkyně ještě do letošních Vánoc kde se rozešli. Od února má táta novou přítelkyni a už řešíme spory, dohady které narůstají. Z předchozí přítelkyní bylo „vše v pohodě“ já ji tedy brala pocelou dobu jako tu co odvedla tátu od rodiny. Ale na mého syna byla hodná stejně jako její děti. Žádné konflikty se neřešili. Syna jsem se ze začátku jen ptala jestli je na něj hodná. Říkal že ano. Víc sem neřešila. Na tátu se syn vždy těšil. Byl pro něj svatý. Žádný papír ohledně styku jsme nedodrzovali, protože jsme se vždy dokázali nějak dohodnout nad rámec jak to tátovi vyhovovalo. Kvůli práci, jeho „nové rodině“. Prostě vše tak nějak fungovalo a syn jezdil spokojený. A teď k problému. Ta nová přítelkyně se hned po měsíci nastěhovala k otci i s dětmi a okamžitě začaly problémy. Myslela jsem si že je vše v pohodě než mi sám před týdnem začal vyprávět co se tam děje. Její syn se mu vysmiva, provokuje ho a když se syn brání dostane pak jmenovitě vynadano jen můj syn. Sama protezuje mladšího syna. Můj syn byl zvyklý spát celé tři roky s otcem i když byl s předešlou partnerkou. Chtěl mu vše vynahradit když ho vidí tak málo. Věnoval se mu i když měla také děti. Když něco koupili tak koupili všem třem dětem. Mezi dětmi byly jen běžné dětské dohady. Tady je vše jinak. Cítí se odstrceny, sám otci říká že malej může a má všechno. Říkala jsem synovi, že to vše musí tátovi říct sám, že já do toho mluvit nemůžu. Když něco syn řekl, že se mu něco nelíbí byl táta potom naštvaný nebo mu řekl že to tak není. Když prý zlobil musel zametat celý byt a oni šli ven po příchodu pochválili. Musí spát dohromady s tím mladším kterého nemá rád starší spí sám vedle. Vše na co byl u táty zvyklý už skoro není, skoro vše změnila nová partnerka. Protezuje nejmladšího a můj syn je asi „navíc“… Můj syn je podle ní zákeřný, zlý a rozmazleny. S ničím ji nepomůže a ona mu nebude lézt do zadku. Že mu prý ráda něco koupi ale bude poslušný. Je toho mnohem víc ale bylo by to opravdu dlouhé. Když spolu začali, prosila jsem svého ex až na to jde pomalu ať svého syna vnímá. Bylo mi od těch dvou několikrát důrazně vysvětleno že mi do času stráveného s nimi nic není. Přestala jsem řešit a teď to dopadlo takto. Mají problémy protože syn cítí že je tam navíc že ho nemají rádi a podle toho se také začal chovat. Zastani od otce nemá. Úplně se zbláznil. Ona mě bombarduje telefonáty a zprávami jak jsem ho rozmazlila a že oni nechodí do práce aby zivili mého syna. Nebo aby si žil na úkor nich těžce nad poměry. Že musí odtrhnout sobě i jejím dětem. Že jsme tátu stáhli z kůže finančně. Že mu lézt do zadku nebude, že u nich bude dodržovat jejich pravidla ať se mu to líbí nebo ne. A že já bych měla začít svého syna vychovavat atd atd. Kdyz jsem řekla že můj syn nikdy s nikým v žádném kolektivu neměl problém až s ní tak argument že s nimi je častěji… Ex je ale zamilovaný a drží při ní. Což mě bolí za syna asi nejvíc!!! Nechápu že se takto otočil k vlastnímu dítěti! Nechápu! Nevím co dělat. Teď to vygradovala tak že syn tam nechce jezdit pokud je tam ona. Ale řekne zkusím to mami. Bolí mě ta představa jak svého tátu ještě stále miluje a zkouší jestli to příště bude lepší. On cítí že ho nemají rádi, táta se ho nezastane takže vše bojkotuje a odmlouva i otci. Oni mi dávají vinu že ho navadim. Ale to není pravda. Už spoustu věcí vnímá a vidí sám. Má svůj názor. Zatím asi nejvíc mě od syna bolela věta. Proč mi táta říká že se na mě těší když si mě pak skoro vůbec nevšímá? Opravdu už nevím jak dál… :,( Promluvit si jsem zkoušela, chyba je v mé špatné výchově a syn je rozmazleny… :,( začínám mít stavy na zvracení když na to vše pomyslím… Je mi hrozně líto syna. :,(

Fakt blbeček, blázen…

Co si myslí, že si kluk bude každou chvilku zvykat na novou ženskou, podle toho, jak se tatík rozhodne.
Jedině zkusit nějakou poradnu, časem to dojde k tomu, že syn tam přestane jezdit, nenutila bych ho.
Chudák syn… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 15:09
@JancaS84 píše:
S paní bych nic neresila, klidně si její telefon zablokovala. S otcem bych si zkusila o samotě v klidu promluvit o tom jak se syn cítí. Zkusila bych navrhnout i třeba společnou návštěvu psychologa, mediatora ať ti slyší od někoho dalšího.

Už jsem to zkoušela několikrát bylo mi řečeno že mi do toho nic není. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
22949
16.5.22 15:10
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, potřebovala bych se vypovídat a možná „slyšet“ názory… Mam syna, bylo mu osm a jeho táta nás před třemi roky opustil po 13letech. Z milenky se stala přítelkyně ještě do letošních Vánoc kde se rozešli. Od února má táta novou přítelkyni a už řešíme spory, dohady které narůstají. Z předchozí přítelkyní bylo „vše v pohodě“ já ji tedy brala pocelou dobu jako tu co odvedla tátu od rodiny. Ale na mého syna byla hodná stejně jako její děti. Žádné konflikty se neřešili. Syna jsem se ze začátku jen ptala jestli je na něj hodná. Říkal že ano. Víc sem neřešila. Na tátu se syn vždy těšil. Byl pro něj svatý. Žádný papír ohledně styku jsme nedodrzovali, protože jsme se vždy dokázali nějak dohodnout nad rámec jak to tátovi vyhovovalo. Kvůli práci, jeho „nové rodině“. Prostě vše tak nějak fungovalo a syn jezdil spokojený. A teď k problému. Ta nová přítelkyně se hned po měsíci nastěhovala k otci i s dětmi a okamžitě začaly problémy. Myslela jsem si že je vše v pohodě než mi sám před týdnem začal vyprávět co se tam děje. Její syn se mu vysmiva, provokuje ho a když se syn brání dostane pak jmenovitě vynadano jen můj syn. Sama protezuje mladšího syna. Můj syn byl zvyklý spát celé tři roky s otcem i když byl s předešlou partnerkou. Chtěl mu vše vynahradit když ho vidí tak málo. Věnoval se mu i když měla také děti. Když něco koupili tak koupili všem třem dětem. Mezi dětmi byly jen běžné dětské dohady. Tady je vše jinak. Cítí se odstrceny, sám otci říká že malej může a má všechno. Říkala jsem synovi, že to vše musí tátovi říct sám, že já do toho mluvit nemůžu. Když něco syn řekl, že se mu něco nelíbí byl táta potom naštvaný nebo mu řekl že to tak není. Když prý zlobil musel zametat celý byt a oni šli ven po příchodu pochválili. Musí spát dohromady s tím mladším kterého nemá rád starší spí sám vedle. Vše na co byl u táty zvyklý už skoro není, skoro vše změnila nová partnerka. Protezuje nejmladšího a můj syn je asi „navíc“… Můj syn je podle ní zákeřný, zlý a rozmazleny. S ničím ji nepomůže a ona mu nebude lézt do zadku. Že mu prý ráda něco koupi ale bude poslušný. Je toho mnohem víc ale bylo by to opravdu dlouhé. Když spolu začali, prosila jsem svého ex až na to jde pomalu ať svého syna vnímá. Bylo mi od těch dvou několikrát důrazně vysvětleno že mi do času stráveného s nimi nic není. Přestala jsem řešit a teď to dopadlo takto. Mají problémy protože syn cítí že je tam navíc že ho nemají rádi a podle toho se také začal chovat. Zastani od otce nemá. Úplně se zbláznil. Ona mě bombarduje telefonáty a zprávami jak jsem ho rozmazlila a že oni nechodí do práce aby zivili mého syna. Nebo aby si žil na úkor nich těžce nad poměry. Že musí odtrhnout sobě i jejím dětem. Že jsme tátu stáhli z kůže finančně. Že mu lézt do zadku nebude, že u nich bude dodržovat jejich pravidla ať se mu to líbí nebo ne. A že já bych měla začít svého syna vychovavat atd atd. Kdyz jsem řekla že můj syn nikdy s nikým v žádném kolektivu neměl problém až s ní tak argument že s nimi je častěji… Ex je ale zamilovaný a drží při ní. Což mě bolí za syna asi nejvíc!!! Nechápu že se takto otočil k vlastnímu dítěti! Nechápu! Nevím co dělat. Teď to vygradovala tak že syn tam nechce jezdit pokud je tam ona. Ale řekne zkusím to mami. Bolí mě ta představa jak svého tátu ještě stále miluje a zkouší jestli to příště bude lepší. On cítí že ho nemají rádi, táta se ho nezastane takže vše bojkotuje a odmlouva i otci. Oni mi dávají vinu že ho navadim. Ale to není pravda. Už spoustu věcí vnímá a vidí sám. Má svůj názor. Zatím asi nejvíc mě od syna bolela věta. Proč mi táta říká že se na mě těší když si mě pak skoro vůbec nevšímá? Opravdu už nevím jak dál… :,( Promluvit si jsem zkoušela, chyba je v mé špatné výchově a syn je rozmazleny… :,( začínám mít stavy na zvracení když na to vše pomyslím… Je mi hrozně líto syna. :,(

dokud nespadnou růžové brýle, asi se tatínek nevzpamatuje a tím hrozí, že o syna přijde. Na sms a telefony od ní, bych vůbec nereagovala, s tím, že vše potřebné budeš řešit jen s otcem a její sms bez přečtení mažeš a hovory nezvedáš…
Možná bych zvážila posílání syna k otci jen dle rozsudku, nic navíc, dokud se to nezklidní :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 15:12
@free333 píše:
Fakt blbeček, blázen…Co si myslí, že si kluk bude každou chvilku zvykat na novou ženskou, podle toho, jak se tatík rozhodne.
Jedině zkusit nějakou poradnu, časem to dojde k tomu, že syn tam přestane jezdit, nenutila bych ho.
Chudák syn… :?

Už teď jsem řekla synovi že pokud nebude chtít jezdit nemusí. A že kdyby cokoliv ať mi zavolá a já pro něj kdykoliv kamkoliv přijedu. Začínám se bát aby nechtěla syna úplně odstrihnout a chránit si tka své hnízdo pro své děti.

• Citovat
  • Nahlásit
1193
16.5.22 15:12

To je krá… Tak když bude mít kecy, že si musí odtrhovat, tak bych jí řekla, že ho tam nebudu posílat, aby jim neujídal. Otec ho teď stejně nevidí, vidí jen tu svoji babu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2089
16.5.22 15:14

Tak vidíš, že když jsi jeho předchozí přítelkyni brala jako tu, co je špatná, tak na vině byl spíš tvůj ex. Tehdy se otočil zády k tobě i synovi, dneska se situace opakuje, ale ty už v ní figuruješ jen zprostředkovaně. Vidíš, jaký charakter má tvůj ex, kvůli nové sukni hodí přes palubu svou vlastní rodinu, dokonce vlastní krev. To, že dřív vše fungovalo, byla nejspíš otázka povahy jeho milenky-pritelkyně, než jeho. Možností moc není. Smířit se s tím, jakou má tatínek povahu „do větru“ je těžké i pro tebe, natož pro dítě. K mediatorovi hádám nepůjde. Počkat, až (jestli) se odmiluje, pak se (možná) věci zlepší. Ale syn chudák to asi těžko pochopí. Hodně s ním mluv, vysvětluj, že tatínek ho má rád, ale neumí to jinak, než takto se přizpůsobovat nové paní. Ale podle mě dítě tohle nepochopí. Když mají děti dojem, že se kolem nich točí svět, těžko mu vysvětlíš, že každá maminka preferuje hlavně svoje vlastní dítě. Tu novou pipku si zablokuj. Když říká, že tobě nic není do nich, tak co otravuje tebe a snaží se tě prudit? Absolutně bych s ní nekomunikovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 15:16
@mokkk píše:
To je krá… Tak když bude mít kecy, že si musí odtrhovat, tak bych jí řekla, že ho tam nebudu posílat, aby jim neujídal. Otec ho teď stejně nevidí, vidí jen tu svoji babu.

Jj to jsem jim napsala že tohle nemíním poslouchat a nechat si vyčítat!!! Že tedy podle papíru. Okamžitě že jsem to vytrhla z kontextu. A kdybych to udělala nevím co říct synovi? :( Na kluka si myslím neplatí zas nějaký extrémní balík. Vůbec nerozumím jak tohle mohl dopustit.

• Citovat
  • Nahlásit
83156
16.5.22 15:16
@mokkk píše:
To je krá… Tak když bude mít kecy, že si musí odtrhovat, tak bych jí řekla, že ho tam nebudu posílat, aby jim neujídal. Otec ho teď stejně nevidí, vidí jen tu svoji babu.

Souhlas, a syna tam posilat, jen pokud on bude vylozene chtit. Stejne to nema smysl, pokud si ho otec nevšímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 15:17
@Anonymní píše:
Jj to jsem jim napsala že tohle nemíním poslouchat a nechat si vyčítat!!! Že tedy podle papíru. Okamžitě že jsem to vytrhla z kontextu. A kdybych to udělala nevím co říct synovi? :( Na kluka si myslím neplatí zas nějaký extrémní balík. Vůbec nerozumím jak tohle mohl dopustit.
Že jsem hloupá, omezena a kdybych měla alespoň průměrnou inteligenci vše synovi vysvětlím. 8o
  • Citovat
  • Nahlásit
2056
16.5.22 15:18

Taky bych navrhla mediátora, že se chceš domluvit, jak mají návštěvy syna u nich probíhat. Pokud bude proti, tak bych to zkusila nějak tak, aby vás k tomu mediátorovi poslala autorita. Podat návrh k soudu na úpravu styku s otcem s tím, že navrhuješ mediaci, apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat