Nová pozice - jaký plat?

1348
29.10.19 10:26

nová pozice jaký plat?

Snad mi někdo poradí, šla jsem do výběrového řízení, protože moje pozice asi zanikne, nebo se ještě neví. Byl schválený nějaký plat, ale já beru teď na této pozici plat vyšší. Jak to je? Když mě vyberou, můžou mi snížit plat? Nebo, mám nárok na ten, co jsem pobírala teď? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

329
29.10.19 10:34

Chápem správne, že menis pozíciu v rámci jednej firmy?
To je hodne individuálne, u nás je toto zníženie tiež možné. Napríklad keď idú chlapi z administratívno-polo-technickej pozície na miesto vývojára a ešte toho moc nevedia, len im firma dáva možnosť sa kariérne ďalej posunúť, tak dostanu menej peňazí.
Ale ak budeš vedieť danú prácu robiť dobre, práca je pre firmu užitočná, tak by som chcela minimálne tie isté peniaze :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
667
29.10.19 10:37

Nikdy ti nemuzou snížit plat, aniž by si s tím souhlasila. Pokud s nižším platem budeš souhlasit a podepíšeš mzdový výměr, tak budes brát méně. Spíš bych se být tebou s nimi domluvila na penezich, nebo na jiné pozici nebo se holt rozhledni i jinde, dneska se firmy perou o každého šikovného člověka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1361
29.10.19 10:38

Pokud bereš plat, tak ten je určen tabulkově, takže když podepíšeš novou smlouvu, dostaneš automaticky tabulkový plat dle dané pozice + případně odměny.
Pokud pobíráš mzdu, tak to záleží na více věcech. Pokud máš mzdu uvedenou ve smlouvě a podepíšeš pouze dodatek spočívající ve změně druhu práce, budeš mít plat stejný. Pokud budeš podepisovat novou smlouvu nebo máš mzdu řešenou platebním výběrem, tak záleží na dohodě resp. vůli zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 10:53

Ahoj, pokud Tvoje pozice zaniká, máš nárok na dvouměsíční výpovědní dobu a odstupné dle délky zaměstnání (1-3měsíce). Pokud Ti firma nabídne jinou pozici, neměla by Ti snižovat plat z důvodu organizačních změn pokud s tím nebudeš souhlasit. Pokud je to Tvoje iniciativa abys ve firmě zůstala, potom záleží o jakou pozici jde a o jakém snížení platu s Tebou budou jednat. Každopádně pokud se Ti to nevyplatí, souhlasit se snížením nemusíš. Ale pokud ses přihlásila do výběrového řízení sama a oni Tě informovali o výši mzdy, měla bys je na to upozornit. Věřím, že najdete nějaké řešení, držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
29.10.19 11:26

@X_Cassiopea Já jsem se na plat ptala a ona říkala, že ještě neví, jak by to bylo. Tak musím počkat, jestli mě vůbec přijmou, nebo ne. Ono to je takový složitější vzali mě zpátky po mateřský a potřebovali výpomoc (protože jinak by mi dali výpověd pro nadbytečnost) a teď už ta výpomoc bude pravděpodobně končit a jelikož mám pořád smlouvu na neurčito nabídli mi, ať se přihlásim do výběrovýho řízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11345
29.10.19 11:51
@suzka1 píše:
Nikdy ti nemuzou snížit plat, aniž by si s tím souhlasila. Pokud s nižším platem budeš souhlasit a podepíšeš mzdový výměr, tak budes brát méně. Spíš bych se být tebou s nimi domluvila na penezich, nebo na jiné pozici nebo se holt rozhledni i jinde, dneska se firmy perou o každého šikovného člověka :palec:

Mzdový výměr se nepodepisuje, ten prostě dostaneš jako informaci. Pokud je mzda uvedená přímo ve smlouvě tak ano, pak je nutný souhlas obou stran.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 11:52

Tak si počkej s čím přijdou, podle toho co píšeš to vypadá, že se snaží Ti vyjít vstříc. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
29.10.19 13:52

@X_Cassiopea Akorát to bude vybírat paní, která si tam chce dosadit svoji kamarádku, tak jsem zvědavá. Doufám, že to vyjde, proč by mi to jinak nabízeli, ať se přihlásim :smiley:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 14:48

Tak to bohužel občas bývá, tak snad to dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
29.10.19 15:28

@X_Cassiopea snad jo no do ctvrtka to ma byt rozhodnute

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 01:23

@podzim Tak moc držím pakce a klidně pak napiš jak jsi dopadla

• Nahlásit