Nová práce a návštěvy CARu

Anonymní
6.11.19 18:44

Nová práce a návštěvy CARu

Ahoj holky,

potřebovala bych poradit. S manželem se téměř dva roky snažíme neúspěšně o miminko. Teď jsme objednaní do CARu, jdeme tam zhruba za 14 dní a předpokládám, že začne kolotoč vyšetření, folikulometrie, případně IUI atd.

A teď k dotazu. Již před nějakým časem jsem chtěla změnit práci, rozeslala životopisy, ale nic z toho. V práci se to trochu uklidnilo, tak jsem to přestala řešit, že vydržím. Teď se mi ale z jedné firmy ozvali a nabídli mi místo. Byla jsem na pohovoru, pro mě práce jako vyšitá. Ještě bych měla absolvovat jednu schůzku s ředitelem, ale vše vypadá, že by mě vzali.

Jenže jak to mám všechno skloubit? Novou práci a návštěvy CARu? CAR není v našem městě, dojíždění by mi vždy zabralo min. 1/2 dne, možná déle. Nerada bych hned přiznávala barvu, kam jezdím, ale z potvrzené propustky se to zaměstnavatel stejně dozví.

Odkládat snažení už nechci, nejsem nejmladší. Co byste dělaly na mém místě? Vydržely v současném zaměstnání, kde není vše úplně OK, ale není problém si kdykoliv odjet k doktorovi bez ptaní? Nebo změnily místo a snažily se to nějak uhrát?

Budu vděčná za každý názor.

Prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
890
6.11.19 18:48

No tak v tehle situaci nemen praci, muzes byt v klidu, ze te nevyhodí ve zkusebce a ze budes mit nárok na MD.
Jestli nechces, aby to v praci vedeli, tak se objednavej mimo pracovni dobu nebo si ber dovolenou, sick day.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2195
6.11.19 19:07

No já kvůli tomu odkládám změnu práce už 3 roky. Ale furt věřím, že se to povede, tak se snažím v práci ještě vydržet ( práce mě baví, ale už jsem tam moc dlouho a lidí mě se..u).
Pokud zůstaneš ve stávající práci, tak to máš takovou jistotu( práce, finance). Na druhou stranu, když čtu tady ty příběhy, tak se můžete snažit ještě 5 let( ale přeji, ať se vám zadaří, co nejdříve).
Pokud by jsi změnila práci, tak bych se návštěvy CAR snažila omezit po dobu zkušebky. A pokud ti dají smlouvu na dobu určitou, tak je možné, když uvidí propustky, že ti ji neprodlouží. Záleží na firmě jak se zachovají.
Tak se rozhodni i podle toho, jak si schopná najít si novou práci( pokud by tě třeba vyhodili ve zkušebce) a jakou máte finanční rezervu.
Jinak já být tebou, tak zůstanu ve staré ( pokud to tam není extra hrozný)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
6.11.19 19:10

Ja presne kvuli tomuhle problemu praci nezmenila (uz 2 roky :lol: ),protoze jsem se bala, abych o ni hned neprisla.

V soucasne praci taky nechci, aby vedeli kam chodim na vysetreni a tak mi propustky vyplnuje moje prakticka doktorka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 19:51

V současné práci nemám s chozením po doktorech problém, je to na domluvě s kolegyní, která ví jaká je u nás situace a vychází mi vstříc. A šéfovi je celkem jedno, kde trajdáme, když vše v kanclu funguje :lol: Jenže vše ostatní nestojí za nic..

V nové práci bych měla smlouvu na dobu neurčitou. Musela bych nějak překlepat hlavně zkušebku. Nástup by byl ale až leden/únor.

Vím, že těhotná nemusím být ještě ani za rok, ale člověk pořád doufá, že tenhle měsíc už to vyjde. Zůstat bez práce si nemůžu dovolit a práce v okolí je bída. Takže pokud bych se rozhodla pro změnu, musela bych překlepat zkušebku a neotěhotět - jenže to je řádově další půl rok v tahu :nevim:

Holky, nemáme to lehký :(

• Citovat
  • Nahlásit
9017
6.11.19 19:55

Novou práci si nehledej. Není to k zaměstnavateli fér. Zůstaň tam, kde jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2195
6.11.19 20:41

No občas to funguje jako zákon schválnosti.
Nejde to a jakmile změníš práci, tak otěhotníš. :mrgreen:
Kolik je ti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
6.11.19 21:41

@jary1

Jj. Já dala výpověď a o několik dnů později pozitivní test :srdce:.

Podotýkám, že jsem též chodila do CAR - ale absolvovali jsme teprve úvodní kolečko vyšetření a po zpruchodneni vejcovodu bum… A to jsem se doktorky ptala - pry by to byl zázrak a ono jo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
6.11.19 21:58

Resila jsem stejnou situaci, praci jsem teda nehledala, prave kvuli planovanemu ivf, ale prisla nabidka pres znamou…prace presne pro me… no nakonec jsem se rozhodla pro ivf a zustat ve stavajici praci. V nove praci by bylo proste potreba vse odlozit, aspon na pul roku treba.. ty navstevy zaberou opravdu hodne casu..a pred odberem vajicke musite byt v CAR co 3 dny a pak narkoza… a nove praci byste nemela ani dovolenou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2195
6.11.19 22:22

@Lara Farseer možná bych to taky mohla zkusit dát výpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 07:21

@jary1 Máš úplnou pravdu, že zákon schválnosti (občas) funguje, ale spoléhat se na to? No nevím :mrgreen: Za pár týdnů mi bude 32…

@Lara Farseer Kěž by to takhle fungovalo u všech :D

@Melodie91 No právě si neumím moc dobře představit tohle všechno absolvovat v nové práci. A odkládat se mi to už taky nechce, protože vím, že CAR nerovná se mimčo za pár týdnů/měsíců. Práci bych sice změnila moc ráda, ale v současném zaměstnání je ta obrovská výhoda „volnosti“, kterou budu teď asi dost potřebovat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat