Nová práce - nezvládám

Anonymní
28.4.21 19:18

Nová práce - nezvládám

Ahoj holky, prosím o názor.
Jsme čerstvě po škole a dnes 3. den v práci. Už dnes jsem tak asi polovinu věcí vůbec nepobrala, několikrát myslela že budu brečet a přehodnocovala, jestli jsem si nevybrala úplně špatné vzdělání :-( Zítra mám vypracovat nějaký úkol s kterým si moc nevím rady.
Navíc jak teď byl covid není moc lidí na firmě a skoro všechno probíha online, takže nemáme pořádně ani nikoho k ruce..
Asi je ještě hodně brzo hodnotit že? Stalo se někomu, že to opravdu brzy vzdal?
Díky za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21075
28.4.21 19:24

Hele vydrž, nadřízený musí vědět, že jsi po škole a nová, tak se čekají nějaké nedostatky. Dej tomu aspoň 2 týdny, to si to většinou sedne. Hlavně se snaž, ať je vidět že na to nekašleš a zbytek dojde sám, jestli je to tvůj vysněný obor, tak bych to nevzdávala po 3 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 19:28

Vydrz. Je blba doba. Ja kdysi taky chodila z nove prace s tim, ze to nedam. Bulela jsem na zachode. A uz tam budu 15 let. Prvni rok byl krusny, nektere veci se delaji jen 1× za rok. Ten dalsi rok jsem uz jsem byla vic v pohode a ted uz je to rutina. Kdyz je neco noveho, mam uz sit lidi, se kterymi to resim. Kousni se a vydrz. Zlepsi se to.

• Citovat
  • Nahlásit
3714
28.4.21 19:33

Ještě je příliš brzo. Kdybys to pobrala tak brzy, byla by to moc nudná práce do budoucna :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
28.4.21 19:36

Dej tomu ještě šanci. Tři dny je krátká doba. Já to tak měla v současné práci. Vůbec se mi to nelíbilo, byla jsem z toho špatná a nechtěla jsem tam jít hned druhý den. :lol: no a jsem tam už 9 let a neměnila bych. :lol: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 20:11

Výdrž já měla za to, že tu hromadu práce nedám asi půl roků a když mě potom neférově vykopli, protože potřebovali místo pro příbuzného tak taky :-D protože mi zase práce chyběla

• Citovat
  • Nahlásit
63703
28.4.21 20:29

Je to moc brzy. Učený z nebe nespadl a prostě než se vše naučíš, tak ti trvá. Řekni si o pomoc.. Já su začala být jistá tak po půl roce.. Ale doteď bych se musela ptát na složitější případy :mrgreen: :lol: až se budu vracet, bude to to samé.. Hlavně klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34280
28.4.21 20:41

Co známého čerstvě po škole? Státnice nebo maturita vloni? Co jsi dělala dosud? Něco mimo obor?
V hodně oborech je placená pozice toho, kdo Tě má zaučit a kdo se o Tebe má v prvních týdnech postarat. Otravovala bych ho i online nebo telefonem, pokud by tomu bylo tak.
Zatni zuby a vydrz :hug:, pokud jde o odbornou pozici a specializovanou práci, dovedu si představit, že budeš někoho potřebovat k ruce i několik měsíců až rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
28.4.21 20:49

Vítej v realitě života, zaučovat se můžeš klidně i půl roku než vše zvládneš, záleží na tom, co děláš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 20:50

Ahoj:) Osobně mám také „čerstvou“ práci, a trvalo mi zhruba měsíc až dva než jsem se trošku rozkoukala a pochopila, co přesně mám dělat. Není to jednoduchý, doba je zlá, a nejde si zvyknout hned. Je lepší se kohokoli ptát, pokud nevíš, a hlavně si trochu věřit ♥ Držím palce! Zvládneš to, chce to jen zkousnout nervy, vše si zapisovat, a hlavně sebevědomě začít dřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9917
28.4.21 21:09

První den je strašně brzo, to se mi vždycky chtělo brečet v každé práci a to se považuju za poměrně bystrou. Prostě je všechno nové, noví lidé, prostředí, činnosti… Bude to trvat určitě několik týdnů, než se rozkoukáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10998
28.4.21 21:31
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o názor.
Jsme čerstvě po škole a dnes 3. den v práci. Už dnes jsem tak asi polovinu věcí vůbec nepobrala, několikrát myslela že budu brečet a přehodnocovala, jestli jsem si nevybrala úplně špatné vzdělání :-( Zítra mám vypracovat nějaký úkol s kterým si moc nevím rady.
Navíc jak teď byl covid není moc lidí na firmě a skoro všechno probíha online, takže nemáme pořádně ani nikoho k ruce..
Asi je ještě hodně brzo hodnotit že? Stalo se někomu, že to opravdu brzy vzdal?
Díky za názory

Ptej se, ptej se, ptej se - na vsechno, co nevis.
A to, co ti rikaji, si zapisuj (!), neni nic horsiho nez nekomu neco vysvetlovat furt dokola.
Musis se to naucit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53479
28.4.21 22:37

Klid. Neházej flintu do žita. Ono si to musí sednout.
Teorie ve škole a realita v praxi se často rozchází.
Jak si vše sedne a zvykneš si na režim, tak to bude dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
28.4.21 22:38

Ptej se, zapisuj si, sedni si k tomu, kdo tě má zaučit, ke stolu, ať ti přesně ukazuje, co dělá a proč. S tím covidem je to na houby, že jsou teď lidi různě na HO. Měla bys mít k sobě nějakého školitele, který na HO odcházet nebude, ale bude se ti věnovat, ne že se ho můžeš zeptat, ale fakt si k tobě sedne a společně budete ty úkoly řešit. Měl by ti pomoci i s tím prvním úkolem - dodat materiály, navrhnout postup, kontrolovat, že kráčíš správným směrem a že fakt chápeš, co děláš a proč. Já se teď taky zaučuju v nové práci, jde mi z toho hlava kolem, ale nesmírně oceňuju třeba jen takovou blbost, že si kolega přisedne a společně projedeme moje maily a ke každému si konkrétně řekneme, co s tím, abych věděla, jak to řešit, takže mi tam nezůstává nic nedořešené, ke každému úkolu si společně určíme další postup a já se nezasekávám a neztrácím čas dlouhým dumáním nad tím, co po mně ten člověk v mailu vlastně chce a hlavně si mnohem rychleji osvojuji nějakou tu firemní komunikaci a způsob práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
28.4.21 22:46

Je to normalni, uceny z nebe nespadne. Mne takhle na jednu z prvnich sluzeb muj muz poslal kytku, protoze jsem po sluzbe doma bulela, ze to nedam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat