Nová práce připadám si neschopně

Anonymní
6.11.19 21:01

Nová práce připadám si neschopně

Dobrý den. Prosim anonymně.

Po 3,5 letech jsem se vratila do pracovniho procesu. Musela jsem si najit praci. Nasla jsem jí 5 minut od baráku. Jsem na pozici asistentky a ma me zaučovat nadřízená… Ale ta to dělá jen, když ma čas.. nevycleni si na me cas.
Kdyz neco potrebuje, tak se to musi udelat a ani mi nerekne k cemu a proc to tak je. Je to typ ženské, která působí na okolí arogantně, ale když jí člověk pozná blíž, tak si myslim, že je to fajn ženská. Ale ja prostě nemám jak se k ní dostat…
A pak když dostanu úkol, tak si přijdu jak blbec a neschopne, protože tomu nerozumim… Ano muzu se chodit ptat vedle do kanclu, kde sedi. Ale bud tam neni nebo neco dela a mne je trapne tam chodit za den xkrat…
Jednou rekla, ze prijede a bude me zaucovat 3 hodiny. Prijela zaucovala 1 hodinu a do toho ji volalo asi 5 lidi..
Zažívá to ted někdo? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3787
6.11.19 21:03

A asistentka čeho/koho? Čemu třeba nerozumíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2650
6.11.19 21:08

Já to zažila xkrát. V poslední práci se mi opravdu věnovali a 3 měsíce zaučovali. Všude jinde jsem byla hozená do vody a nějak jsem si musela poradit. Dělala jsem chyby samozřejmě, ale nějak se to časem usadilo. Naučila jsem se být hodně samostatná. Na druhou stranu, pokud uděláš chybu, můžeš to svést na to, že ti to nikdo nevysvětlil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6451
6.11.19 21:09

To dobře znám a z obou stran. To se časem spraví, všechno se naučíš. Nikdo není neomylnej. Musíš si víc věřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 21:12

V předchozí práci jsem byla perfektně zaručena… vím, že i to, že me hodili do vody je taky zkusenost… ale me pak prijde, ze se na me divaji jako na de.ila…

Pritom si myslim, ze by stačilo jen chtít a nějaký čas mi věnovat…
Jina kolegyne mi rikala, ze me lituje, ptz me zaucuji dve nejhektictejsi osoby ve firme… s tou jednou se da aspon mluvit a ma na me cas. A to co potrebovala mi predala…

• Citovat
  • Nahlásit
24853
6.11.19 21:27

Mno a ona je tvůj přímý nadřízený? Nebo je někdo nad vámi dvěma? Co za ní přijít a říct hele prostě potřebuju ukázat co a jak, jestli mám dobře fungovat a já chci dobře odvádět svojí práci.
Vždycky je to všude a všechno o komunikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 21:34

@lleennttiillkkaa

Ano je přímá nadřízená…
Ono to chce vse postupne vysvetlovat a rict proc a jak. Byt trpělivý a udělat si hlavně čas.
Kdyz jsem ji rekla at mi v tydnu venuje aspon 2 hodiny, tak mi rekla, ze takhle ona nepracuje. Pry az bude čas…

• Citovat
  • Nahlásit
124
6.11.19 22:13

Znám to z obou stran. V práci mě zaučovala kolegyně tím stylem, že jsem jen pozorovala, ale moc mi nic nevysvětlila a k ničemu mě nepustila. Pak po konci zkušebky jsem najednou začala zjišťovat, kolik mi toho vůbec neukázala a byla jsem hozená do vody a musela plavat. V práci, kde chyba může znamenat celkem průser. Takže jsem se pak taky chodila ptát jak pitomec a postupně zjišťovala, co vše nevim, bylo mi do breku. Pak jsem to poznala z druhé strany, kdy jsem za plného provozu, kdy jsem měla práce nad hlavu, měla zaučovat svojí nástupkyni v době, kdy jsem byla těhotná a potřebovala si dodělat spoustu věcí, abych jí to nepředala v totálním chaosu. Takže jsem na ní opravdu neměla skoro čas a bylo mi jí líto. Mohla jsem jí zaučit s tím, že jí pak předám totální bordel a nebo to pro ni dodělat s tím, že se pak na zbytek bude holt doptávat a učit se za pochodu. Takže já chápu Tebe, ale i nadřízenou, jestli toho má hodně a nemá na tebe čas. Nemůže tě kromě ní zaučovat ještě někdo další?

Příspěvek upraven 06.11.19 v 22:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 22:15

@LuciferkaH

Bohuzel nemuze

• Citovat
  • Nahlásit
124
6.11.19 22:28

A můžeš nějak konkrétněji popsat o jakou práci jde, co konkrétně každý den děláš? Můžeš si to třeba dohledat někde na internetu, že bys měla aspoň nějakou pomůcku? Nebo třeba máš k práci nějaký metodiky nebo tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
6.11.19 22:44

Jaký nemá čas? Až bude mít čas? To bych ji Teda dala :pocitac:. Že ona to dělá 20let neznamená že ty za pár dní v práci zvládneš to co ona, když ti to nikdo nevysvětli. S každým prdem bych za ní běhala. Dělej si hodně poznámky, máš 3 měsíce na zauceni, takže žádný ze není čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2664
7.11.19 06:44

Znám to ze strany nadřízené - když mě povýšili, musela jsem zaučit kluka co přišel na moje původní místo. Neměla jsem fakt čas, představa že bych si udělala dvě hodiny nerušeného času na cokoliv byla naprostá utopie, pořád mi někdo volal… kluka mi bylo hrozně líto, dostal instrukce ať se klidně doptává kdykoliv, snáz si najdu čas pět minut mu odpovědět než dvě hodiny něco vysvětlovat. Kluk byl šikovnej a kliďas, takže to zmáknul :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5236
7.11.19 07:28

To jsem já před 6 lety. Dej tomu čas, ono si to sedne. A klidně jí „otravuj“ do zblbnutí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
7.11.19 17:52

Ja to zazila. Mela me zaucovat zenska, ktera byla protivna uz od pohledu a i se o ni rikalo ze je zla a neprejici. Mela nervy, ze me vzaly, pac byla posedla tim, ze ji kradu práci. Mela me zaucovat, nevysvetlila mi vubec nic, snazila jsem se sama ale byl to typ prace co jsem nikdy nedelala, vse bylo pro me novy. I k sefovi jsem sla s tim, ze se mi pani nevenuje, rekl ze s ni promluvi. Nic se nedelo. Po zeptani, mi odpovedela schvalne tak, ze jsem stejne dane veci nerozumela. Pak mi schvalne dala ukoly, ktere jsem nevedela co znamenaji a kdyz jsem se ji zeptala, tak mi odvratila at si poradim, ja uz byla zoufala… Vyvrcholilo to tak, ze na me hodila vec, kterou jsem neudelala. Sef mi jako novackovi neveril, tak mi dal vypoved. A ona stastna ze ji nikdo nebere praci. Nakonec jsem rada ze jsem tam skoncila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat