Nové brýle - jaká optika

43
25.1.21 03:51

Nové brýle jaká optika

Dobrý den,

ráda bych si chtěla nechat udělat nové brýle. Jenže já už cca 6let nosím čočky a staré brýle nemám. Štěně mi je tenkrát zničilo a od té doby jsem to neřešila. Vím, jsem lajdák. Ale stavěli jsme, stěhovali a tak jsem to neřešila. Také se snažíme o mimi a došlo mi, že noční vstávání o -6,5 dioptrií bez brýlí by prostě nešlo. Prosím doporučíte mi nějakou vaši oblíbenou optiku, kam rádi chodíte a kde se vám věnují a nejlépe, kde i měří zrak? Hlavně Východní Čechy, ale budu ráda i za jiné optiky, přeci jen jsou na každém rohu pomalu a mají řetězce.
Je mi jasné, že záleží hlavně na vadě a následně výběru brýlí, ale na kolipak vás orientačně vyšly?

Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13224
25.1.21 04:32

@susanne11 To je ruzne. Preferuji ale male optiky (teda jednu u nas ve meste), jsou levnejsi.
Vubec se neboj obejit vice optik a zjistit ceny. Cena obroucek je ruzna, muzes si vybrat za tisicovku, ale i za pet tisic. Rozdily jsou hlavne v cene skel. Jedna optika ti nejlevnejsi sklo nabidne treba za 500, druha to same za 1500 a treti za 3000. Pokud nemas specialni skla narocne na vyrobu, tak se za ne nemusi zaplatit moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6693
25.1.21 05:58

@susanne11 tak v prvé řadě bych šel k očnímu na prohlídku a nechat si zrak důkladně přeměřit. Nebo ty snad koukneš a vidíš že máš xx dioprií? Ono se to klidně mohlo o něco posunout. A pak stačí zajít do libovolné optiky co máš okolo sebe a podívat se co mají. Já sám jich zkusil několik a zatím jsem nikde neměl žádný problém. Ale jelikož jsem z druhé strany republiky, tak ti to je k prdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5851
25.1.21 06:06

Někde měří zrak i v optikách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 08:15

Já bych se stavila v OFTEXU, my chodíme v Hradci Králové ale je jich víc. Optika má nad sebou i ordinace. Syn má cca stejné dioptrie + nějaké cylindry a sklo vychází na 850Kc - jsou mu tři, takže má jen základní antireflexní vrstvu a má je ztenčené. ( v jiné optice se nevejdeme do skladových, takže bychom platili mnohem víc, co jsem se ptala tak od 1800kc za sklo),Paní tam jsou fakt skvělé, poradí a mají krásné obroučky za normální ceny. ( Vedle v optice je mají za dvojnásobek - opravdu ty samé ).

Nebo se stavit u pana Vodehnala na poliklinice na Slezském. Dá se s nim na všem domluvit, tam skla i přímo zabrusuji do obrouček. Ale je potřeba si zavolat přímo jeho. ( Ve čtvrtek tam není - má optiku ještě v Bydžově, takže je tam)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
25.1.21 08:28

Doporučuji brýle řešit až po porodu, mě se po porodu úplně změnily dioptrie a astigmatismus, na jednom oku se po porodu zhoršil, takže teď potřebuji korekci, předtím byl rovnoměrný, takže jsem byla úplně bez brýlí. Jinak teď jsem si nechala dělat brýle, obroučky jsem vybírala levnější, caa 1500 a protože brýle potřebuji na řízení a počítač tak mám skla s antireflexem a redukcí modrého záření z monitoru, ty stály cca 1 500. Horší to bylo s brýlemi pro syna (5), tam obroučky staly 800, ale tenčené čočky s antireflexem a silným cindrickým vrtáním stály přes 4000.

Jinak já mohu jen doporučit řetězec optických ordinací a optik horní Počernice. Mají pobočky ve více velkých městech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 15:21

Za mě určitě Optik do domu. Přijedou za Vámi klidně až domu, brýle mají moc hezké a cenově je to někde úplně jinde. Paní, co u nás od nich byla, byla moc milá a fakt jsme byli spokojení opakovaně. S dětma je pak super, že nikam nemusíte, v optice je to vždycky očistec. Jen už je potřeba mít změřený zrak, to dělají jen na prodejnách. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat