Kde koupit byt – na venkově, nebo ve městě?

Anonymní
24.1.21 13:25

DILEMA KAM JÍT

Asi to není zrovna vhodný dotaz, ale přesto se zeptám. Jsem v situaci, kdy si hledám po majetkovém vyrovnání svůj byt. Jelikož jsem se již nechtěla dál soudit a čekat roky s nejistým výsledkem, přistoupila jsem na částku za kterou si ovšem byt ve městě kde žiji nekoupím. Pomoc mi nabízí otec, příp. i něco málo syn, ovšem s tím, že by mi vybraný byt tatínek doplatil, což sliboval, ale když jsem se zajímala o jeden v dosahu za dobrou cenu, tak mne od toho odradil, s tím, že pokud je na něho moc zájemců, tak ani nemá cenu se dál zajímat..
Bojím se jedné věci, aby se na mě nevykašlal, peníze zatím na ruce z vyrovnání nemám, ale jistě brzy mít budu. Nevím zda hledat levnější byt někde na vesnici, případně pokud by nepřišla pomoc rodiny si vzít hypotéku. Mám však nízký příjem a monentálně jsem v práci ve zkušební době. Jaké jsou podmínky na čerpání půjčky jsem se zatím nezajímala, to by bylo krajní řešení. Spíš řeším zda jít někam na vesnici blíže městu, s tím, že bych dojížděla do zaměstnání do města kde nyní žijí, nebo jít dál a tudíž už nedojíždět a sehnat si práci v místě. Boblíž jsou ale byty dražší. Já nemám auto, ono se dojíždět dá, ale aby spoje byly přímé max 30km. Jenže byty nejsou je jich málo a když tak hodně nových, které jsou drahé a hodně se staví na venkovech, kde není často ani přímé spojení. Nyní vstávám před 4 hodinou, přestože žiji ve velkém městě, tak jezdím na druhý konec a trvá mi to víc jak hodinu.Jsem z Jihomoravského kraje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3033
24.1.21 13:38

Tak jdi zatím do pronájmu na půl roku, někam blíž k práci a mezitím se všechno okolo peněz vyřeší a pak uvidíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 13:52

dilema kam jít

Já jsem v pronájmu, nechci tu zůstat natrvalo, platím pronájem,, alimenty ještě rok nejmín z jednoho platu se nedá žít v pronájmu do důchodu.

• Citovat
  • Nahlásit
948
24.1.21 14:05

No, nevím, jestli jsi neměla počkat přecijen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18941
24.1.21 14:06

Zůstaň v pronájmu dokud si neseženeš lepší práci a nebudeš si moct vzít hypotéku. V případě bydlení je lepší si počkat na opravdu dobrou nabídku a nedělat kompromisy, které ti nevyhovují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
24.1.21 14:07

Pockala bych v pronajmu až nebudu ve zkusebce a pak si vzala hypo. Ale kde to už je těžké no, pokud mas práci slušnou, tak někde poblíž, nebo si pořídit auto a dojíždět :nevim: ono se taky byt v dobrém stavu za přijatelný peníz bude hůř hledat, takže bych se pak rozhodla až podle toho, co bude v nabídce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 14:23

dilema kam jít

Dala jsem na tatínka, tvrdil mi, že at už je tomu vyrovnání konec, mám vzít to málo co nabízí na mediaci a víc se nesoudit, že mi pomůže, ale nemá přehled co dnes byty stojí. Ted aby se necukl, má svoji jinou rodinu a manželka jistě do něho klavíruje, tak vše by měla ráda pro nevlastného bratra, už tak on je zajištěný a má byt kde zatím nežije.
Na práci vázaná nejsem nic moc mi ani neplatí a pracuji přes agenturu, tak smlouvu mám jen na rok, to by byl asi v případě půjčky problém. Jsem nyní ve fabrice a takových fabrik je dost i v jiných větších městech. Akorát tady mám děti, jsou už dospělé, ale často mě navštěvují. Starší syn mi říká, at se hlavně postarám sama o sebe a nedívám se na ostatní.
Tak ted už začínám mít obavu, že jsem se měla raději soudit dál a vysoudit víc, i za cenu toho času a nervů, které mě to bude stát. Otec mi ale tvtdil ukonči to, pomůžu. Pokaždé kdy jsem dala někoho jiného i z rodiny mi to nepřineslo nic dobrého.

• Citovat
  • Nahlásit
3047
24.1.21 14:34

Tak hledej vhodné bydlení a zatím zůstaň v nájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 14:36

dilema kam jít

Tak 60km za prací se už nevyplatí ani dojíždět, půlku ještě ano s dobrým spojením. Břeclav, Znojmo, tam jsou ještě levnější byty, ale nevím jak je to tam s prací, jinak poblíž Brna je to katastrofa. Třeba do Blanska bych ještě dojížděla. Byty jsou tam drahé a nejsou o malé byty by stál každý. Stačil by mi 1 pokojový, na druhou stranu nevím zda mladší syn nebude chtít jít jednou ke mně, to už musela mít 2 pokojový.

• Citovat
  • Nahlásit
1014
24.1.21 14:44

Tak co rozhodit sítě po okolí jak ohledně práce tak bytů? Nejdřív najít lepe placenou práci a pak bydlení. Třeba v Brně bude práce asi víc a i lépe placená. Můžeš si tam dočasně najít podnájem a zatím se rozhlížet po nějakém bydlení. To, že Ti tatínek peníze slíbil je sice hezké, ale dokud peníze nemáš na účtu, tak nemáš nic. Proto si s ním promluv, ukaž mu, jaké jsou ceny bytů a třeba mu i narovinu řekni Tvé obavy, že se bojíš, že Ti nepomůže, jak sliboval. Ideální by bylo, aby Ti peníze poslal hned na účet. Ale zase chápu tatínka, že může mít strach, abys peníze nepoužila na něco jiného než bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3033
24.1.21 15:11

Tak v první řadě musíš opravdu najít pořádnou práci. Zatím zůstaň v nájmu a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 15:49
@jita22 píše:
Tak v první řadě musíš opravdu najít pořádnou práci. Zatím zůstaň v nájmu a uvidíš.

No ale všude budu mít nejdřív zkušební dobu a poté může zaměstnavatel dát 2 krát po sobě smlouvu na půl roku tuším. Když mi otec pomůže tak půjčku nebudu potřebovat, nebo jen něco málo.

• Citovat
  • Nahlásit
3033
24.1.21 15:55
@Anonymní píše:
No ale všude budu mít nejdřív zkušební dobu a poté může zaměstnavatel dát 2 krát po sobě smlouvu na půl roku tuším. Když mi otec pomůže tak půjčku nebudu potřebovat, nebo jen něco málo.

No a to vadí? Vždyť rok třeba nehraje takovou roli. A ne všude dávají smlouvu na dobu určitou. Navíc sama píšeš, že práce nic moc. Takže nejdřív hledej práci, kde budeš chtít zůstat a pak bydlení co nejblíž, abys neztrácela čas a peníze dojížděním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat