Novorozenec kouše u kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GoldGirl
Kecalka 352 příspěvků 05.07.19 14:03
Novorozenec kouše u kojení

Přeji hezký den. V pondělí se mi narodil syn, v porodnici jsme postupně rozjeli kojení ovšem je to pro mě hrozná bolest :? Malý si jakoby drží bradavku snad dasnema a kouse me a uz se mi na obou udelal krvavý flicek. Sestricka mi v porodnici rekla, ze to kousani je normalni ale nasledne zjistuju ze je to spatna technika kojeni. Vsechny rady na internetu jsem zkousela a nic, nyni planuji kontaktovat laktacni poradkyni a sejit se protoze jina varianta nez kojit/materske mleko pro me neni ale dnes uz to nevyresim s ni a zaroven nevydrzim tu bolest a tak premyslim bud o nakupu do te doby kloboucku nebo koupit odsavacku a lahvicku pro kojene deti od medely. Poradite?

Přečtěte si článek: Bolest prsou při kojení: Dbejte na hygienu

Reakce:
Tarjei
Závislačka 4935 příspěvků 05.07.19 14:11

Ma malo bradavku v pusine..jako malou cast asi, ne?

GoldGirl
Kecalka 352 příspěvků 05.07.19 14:14

@Tarjei Ne, ma vazne i dvorec i bradavku v pusince

Tarjei
Závislačka 4935 příspěvků 05.07.19 14:16

@GoldGirl a je donosenej?

pistalka1974
Kecalka 161 příspěvků 05.07.19 14:20

Já se zeptám jinak, nemáš větší prsa, nebo bradavky? Já tenhle problém měla, kluk mě bolestivě tahal a i přitom polykal dost vzduchu- takže potom měl i prdíky. Ze začátku jsem tedy musela při kojení ležet a hlídat, jak kluk bere bradavku do pusinky- pomoci mu ji tam dát. Co se týká odsávání nebo kloboučku, možná to na přechodnou dobu není špatný nápad. S lahvičkou radši možná opatrně- já prodělala hnisavou angínu, když byly klukovi cca 3 měsíce, musela jsem kvůli omezení nákazy dítěte mlíko odstříkávat a sterilizovat, pak byl krmený z lahvičky a po pár dnech, kdy už jsem mohla zase normálně kojit, měl trochu problém vzít prs. Ale pak v pohodě.

GoldGirl
Kecalka 352 příspěvků 05.07.19 14:24
Ano mám velikost 5, ted mozna i 6. Toto jsem tez zkousela, jakoby mu tak strcit co nejvic z toho prsa a zadna zmena :(
@pistalka1974 píše:
Já se zeptám jinak, nemáš větší prsa, nebo bradavky? Já tenhle problém měla, kluk mě bolestivě tahal a i přitom polykal dost vzduchu- takže potom měl i prdíky. Ze začátku jsem tedy musela při kojení ležet a hlídat, jak kluk bere bradavku do pusinky- pomoci mu ji tam dát. Co se týká odsávání nebo kloboučku, možná to na přechodnou dobu není špatný nápad. S lahvičkou radši možná opatrně- já prodělala hnisavou angínu, když byly klukovi cca 3 měsíce, musela jsem kvůli omezení nákazy dítěte mlíko odstříkávat a sterilizovat, pak byl krmený z lahvičky a po pár dnech, kdy už jsem mohla zase normálně kojit, měl trochu problém vzít prs. Ale pak v pohodě.
GoldGirl
Kecalka 352 příspěvků 05.07.19 14:25
Je, narozen 40+5 a ma 4kg
@Tarjei píše:
@GoldGirl a je donosenej?
Hoa Mai
Kelišová 6640 příspěvků 14 inzerátů 05.07.19 14:52

@GoldGirl Zkousela jsi mu zatlacit na bradicku, aby vic otevrel pusu?

Anna85
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 05.07.19 14:55

Nevim v jake poloze kojis, ale mne v porodnici sestry rikaly, ze na tohle je nejlepsi ta fotbalova poloha. Ale ja to nedelala, pac jsem si tam dite proste neuměla nastelovat.
Takze jsem u prvniho pouzivala kloboucky a ted s nima nejspis taky zacnu, pac jsem taky chvili po porodu a pri prisati to boli, ze se mi kroutí prsty u nohou. Ale jak uz chvili taha, tak to povoli.

pedigka
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 05.07.19 15:47

Mám 14 denní miminko. V porodnici nám říkaly, že kloboučky v tomhle případě nepomůžou. Zkoušela jsem 1× klobouček od Medely a stejnak mě to bolelo. Asi týden mě bolelo přisátí jako čert, ale teď už je to dobrý.
Bradavky jsem mazala Bepanthenem a v porodnici jsem dostala hydrogelove polštářky na bradavky. K tomu jsem měla i svoje hydrogelove polštářky.

1. Zkratka kůže si musí zvyknout na to, že je ozuzlavana na jednom místě několikrát denně.
  2. Miminku dát do pusinky co největší část dvorce.

Pokud chceš laktační poradkyni, tak ji kontaktuj, i přestože je svátek nebo víkend. Kvalitní poradkyně pomůže alespoň telefonicky svatek-nesvatek.

la_amanita
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 05.07.19 20:51

Poradkyni oslov kdykoli, já té své psala v neděli, kdy nás pustili z porodnice, někdy ve čtyři odpoledne, za dvacet minut mi volala a v šest byla u mě. A hned od dalšího kojení skončil řev a začalo skoro dokonalé sání.

pistalka1974
Kecalka 161 příspěvků 05.07.19 21:13

Ty jo holky, je super, že vlastně ty laktační poradkyně teď jsou :) Když se před skoro 18 lety narodil můj kluk, tak jediná možnost byly sestry v porodnici, případně tuším dětstí doktoři, a bohužel nebyli furt k dispozici… tohle je fakt výhoda. Tak jestli to je takhle, tak bych poradkyni kontaktovala ihned a kloboučky ani odsávačky neřešila..

Váš příspěvek
Reklama