nožičky na špičkách a vtočené dovnitř

Anonymni
20.10.09 21:49

nožičky na špičkách a vtočené dovnitř

ahoj maminky máte někdo problém stím,že vaše dítko když začalo chodit mělo nožičky vtočené dovnitř?,má dcerka se začína stavět na nožičky azačíná ťapat a má jednu nožičku spíše vtočenou dovnitř a ještě k tomu je na špičkach nemáte stím někdo zkušenost????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5018
20.10.09 22:11

Nejsem odborník, tak mě neber úplně vážně…ale dcera měla jednu nožičku hodně stočenou dovnitř, když začínala první krůčky, docela to vypadalo děsivě.A na špičkách byla taky…než jsem to začala řešit, přestala a teď vyšlapuje normálně.Takže je možné, že to je běžné, když se děti teprve staví (u syna si na nic takového nevzpomínám, ale už je to relativně dlouho)…ale nevím to jistě, sama jsem zvědavá, co kdo napíše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
20.10.09 22:45

JJ taky Jakub vtáčí nožky dovnitř. Na špičky teda nenašlapoval.
Ale na rehabce nám právě sestřička kladna na srdce, jak je to důležité, aby při prvních krůčkách správně našlapoval přes celou nohu a ne jen na špičky.
Zrovna dneska jsme byli na rehabce na cvičení, tak stále máme masírovat vnitřní hrany chodidel, protahovat nárty atd.
Doporučovala bych dojít někam k odborníkovi, nebo k dětstké doktorce,aby vás někam poslala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
20.10.09 23:50

Malý nožičky nevtáčí, ale zase ze začátku chodil po špičkách. Prý to dělá hodně dětí. Teď už našlapuje na celou, jen když utíká, nebo se snaží mazat rychleji, tak jde po špičkách. Když je v punčocháčích, Harapes hadra :lol:
My jsme to nijak neřešili, přešlo to samo a věřím, že i běhat bude normálně. Jinak návštěvou odborníka určitě nic nezkazíš a možná kvalitní boty by mohly pomoct naučit správně našlapovat a stavět nohu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.10.09 08:27

..

Alunko a kam chodíte na rehábku to chodíte cvičit vojtovku nebo jsou na to i jinné cviky než vojtovka??

• Nahlásit
  • Citovat
9043
21.10.09 15:30

Ahoj,segry dcera kdyz zacala chodit,taky mela nozicky vtocene dovnitr,sla s ni k doktorce a pry je to normalni a ze se to srovna samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.10.09 15:53

nožky

Ahoj,nas snyn rok a pul,taky takhle chodi,dr.nam v roce rekla ze to muze byt tim,ze zacal chodit brzo-tj. v 6 m.okolo nabytku a v 10 m.sam a nebo tim,ze ma plinky.Ted na rok a pul prohlidce nas poslala k ortopedovy,ke kteremu jdeme pristi tyden.Takze vam dam vedet jak jsme dopadli.Mimochodem se pry nemame lekat,je to caste a srovne se to:) hezky den vsem

• Nahlásit
  • Citovat
4086
21.10.09 16:13

Ahojte,
dle neuroložky je to tím, že dítě maminka staví na nožičky předčasně. Musí napřed začít lozit a potom se může teprve postavit na nohy. Byla jsem zrovna na kontrole a pěkně mě sjela, že se malý vzepřel a já ho postavila na nožičky když ještě nelozil :oops: Prý je potom následek ta chůze po špičkách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.09 16:35

tak toto zrovna taky řeším, malej už tak měsíc a půl brousí kolem nábytku a věčně na špičkách a to jsem malýho nestavěla, poctivě jsem s ním trénovala lezení (což už válí s přehledem) a teprv pak si stoupal,tedy pokud nepočítám babičky, které ho občas i přes varování stavěly, ale to zas byly opravdu vyjímky,tak snad to vliv nemělo :roll: na začátku listopadu jdeme na kontrolu k neuroložce, tak uvidím, jestli k tomu něco řekne, ale třeba ho to do té doby opravdu přejde samo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
21.10.09 16:37
zuzuz píše:
Ahojte,
dle neuroložky je to tím, že dítě maminka staví na nožičky předčasně. Musí napřed začít lozit a potom se může teprve postavit na nohy. Byla jsem zrovna na kontrole a pěkně mě sjela, že se malý vzepřel a já ho postavila na nožičky když ještě nelozil :oops: Prý je potom následek ta chůze po špičkách

Možná to je jedna z příčin, ale Dorka si začala stoupat pozdě, první samostatné krůčky zkouší až teď a já jsem ji nikdy nestavěla…takže ne vždycky to bude tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.09 21:24

podle me to tim stavenim neni.ano meli by se stavet sami,nema se jim pomahat ale vliv to nejspis fakt nema.Sami ty nozky dovnitr ma po tatkovi ale snad to nic nebude a srovna se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
22.10.09 09:00

Ahoj, malý mi dělá totéž. Vtáčení nožiček dovnitř jsem už konzultovala s dětskou doktorkou, která říkala, že do tří let to nebudem řešit, že se to ještě může spravit. Já tomu ale nevěřím, nelepší se to a spíš je to horší, jelikož v poslední době začal chodit i po špičkách. Takže se s ním chystám k ortopedovi. Jo ještě mi poradila obouvat levou botičku na pravou nohu a opačně, ale jsem to nepraktikovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
22.10.09 09:03

Joo, nenapsala jsem, že malému je 21 měsíců a od začátku co začal chodit, tak nožičky vtáčel dovnitř. U tvé malé se to opravdu může ještě spravit, u nás už o tom pochybuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.10.09 09:19

Ahoj,
já to měla u obou dětí. U prvního mi dr. poradila, abych mu dávala obráceně bačkorky. Pravou botku na levou nohu a opačně. Praktikovala jsem to i u Kristýnky, pomohlo to oběma. A stačilo jen půl hodinky, hodinka denně.
Tak to zkuste a třeba to pomůže i u vás.
Nepřihlášená tterka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.10.09 12:48

....

JUJU děkuji určitě to stima botkami zkusím :! :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama