Kamarádka nutí sedět 5měsíčního syna - mám jí něco říct?

3997
6.8.13 13:03

nutí sedět 5měsíčního syna

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat jak by jste se zachovaly na mém místě. Mám kamarádku a jejímu synovi je 5 měsíců. No je to takové z těch dětí co nikam nespěchají. Nepřetáčí se, koníčky pase jen s velikou námahou, málo brouká… Tohle bych neřešila, každé mimi je jiné ;) Ale zaráží mně že ona ho posazuje do takové té dřevěné jídelní židličky, opírá ho ručičkama o ty zarážky tam, vypodloží ho peřinkou a nechá tak. Nebo po posadí do koupací vaničky a nechá ho aby se drže ručičkama o ty okraje. chudák tam balancuje, ale líbí se mu to… Jenže já se na to nějak nemohu koukat, nepřijde mi to až tak zdravé pro něj… No co myslíte, mám jí to říct, nebo jak se říká držet hubu a krok? Přeci jen je to její mimi a její věc, ale… tak nevim :nevim:

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22697
6.8.13 13:04

Já bych nevydržela, jsem huba nevymáchaná a něco řekla. Je to sice její dítě, ale jde o jeho zdraví.
Stejně tak jsem řekla svůj názor na nošení žabek sousedce, co je dala 4 a 6 letému dítěti. Ať si to, co jsem řekla, přebere sama a když se urazí, její prblém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
6.8.13 13:05

Na tvém místě bych se jí zeptala, jestli na to není malý, jinak je to bohužel fakt jen její věc :nevim: :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.8.13 13:05

@Bekyn
asi bych ji to zkusila rict nejak „decentne“ - jako: nedavno jsem cetla, ze se deti takhle brzo posazovat nemaji. nechces si to precist? atd?
proste to hod normalne mezi reci a uvidis, co kamaradka na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
6.8.13 13:06

Nadhodila bych něco ve smyslu „A není to špatné na záda?“ Zřejmě se dozvíš, že není, že doktoři přehánějí atd.
Já jsem na tohle dost striktní a myslím, že bych se vlastně ani nemohla kamarádit s někým s tak odlišným názorem na péči o dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
6.8.13 13:07

První nám začla celkem pozdě chodit - je opatrná, nikam nespěchá, nechala jsem ji. Ale moje i manžela mamka ji vodily (no tahaly) za ruce. Kamarádka má škaredou skoliozu a zjistila, že tohle „vodění“ je horší, jak posazovaní, takže vím, že u druhé budu zakazovat. Ať se to za jejich mládí dělalo nebo ne, jde o zdraví mého dítěte a budu si to prosazovat. Ale naštěstí máme výborný vztahy a vždycky se domluvíme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15543
6.8.13 13:07

Zákonem to zakázané není, tož tak. Já bych jí řekla, že se mi to nelíbí, protože mu tímhle ubližuje, snažila bych se jí vysvětlit, proč se to dělat nemá, ale jestli to bude dělat, tak ty s tím bohužel nic udělat nemůžeš. Sociálka toto řešit nebude a dítě jí kvůli tomu neseberou. Ale já bych jí to přinejmenším řekla, kdoví, třeba jí to ani nedochází :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1788
6.8.13 13:08

No pravda je, že je to špatně. Asi bych to kamarádce opatrně řekla, ale tak aby neměla pocit že „jsem nějaká chytrá“…A pak záleží jen na ní jak si to sama srovná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
6.8.13 13:12

Takhle nějak, jak říká @Ali-Ali bych to nadhodila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3997
6.8.13 13:13

Takže všichni pro to jí to opatrně naznačit… No holt do toho půjdu, možná si vyslechnu jak jsem přechytralá, ale třeba to povede k tomu že se nad tím alespoň zamyslí… Jo a zapomněla jsem říct, že její maminka je zdravotní sestra… O to ten rozhovor možná bude horší… :-O Každopádně je fakt že už se na to opravdu nemůžu dívat…

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
6.8.13 13:15

@Bekyn Tak pokud máš sama dítě, tak „vychytrálá“ být můžeš ;) Horší by to bylo od kamarádky, co dítě ještě nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
6.8.13 13:16

@Bekyn
Mně takhle skončilo kamarádství, když bývalá kamarádka dávala své plně kojené čtyřměsíční dceři každý den pribiňáka, někdy i dvakrát, když jsem ji na to upozornila, dostala jsem vynadáno…prostě jsem se na to nemohla dívat :nevim:. Chápu tě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
6.8.13 13:16

Já mám od mojí bláznivý matky pořád na talíři, jak jsem dělala špatně, že jsem dítě neposazovala. :roll:
Třeba jí naočkoval někdo ze starší generace, kdo neví, jak je to škodlivý. Taky s tím bojuju v rodině - já jsem ta blbá, kvůli který je dítě „pozadu“ (kdybych tahala za ruce, už by prý dávno chodilo) a prý ničemu nerozumím. Tak válčím dál a dítě nechávám vyvíjet se podle svého tempa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3997
6.8.13 13:18

@avm3 No právě že naše mimi jsou skoro stejně staří.. Chodily jsme spolu do poradny, měli jsme téměř stejně termín, no a já porodila o 14 dní déle než ona. No ale naše maličká umí mnohem víc věcí než ten jejich prťavec… Jenže já to neřeším pořád jí říkám že až jim bude oboum rok budou na tom stejně… Ale ona pořád že tohle ten její ještě neumí a tohle taky ne… TAk si říkám aby si nemyslela, že to je ode mně jen narážka na to že naše nesedá, a jejich malej už jo…

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4611
6.8.13 13:19

Já bych jí to taky nějak taktně naznačila. Nám dr. říkal, že pokud se dítko samo neposadí, že ho nemáme nutit a dávat sedět. Nechávám tomu volný průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama