Nutit 3leté dítě do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 21:27
Nutit 3 leté dítě do školky

Zdravím maminky, chtěla bych poprosit o Vaše zkušenosti se školkou.
Dcera bude mít v únoru 3 roky. Do školky nás vzali od září. První týden se do školky těšila, ale pak se to zlomilo a chodili jsme cca 3 měsíce s brekem do školky - jednou mě od ní učitelka odtrhávala a 2× jsem jí musela do školky odtáhnout. Pak byla v prosinci nemocná, takže byla celý prosinec doma a do školky se vrátila nyní v lednu. V lednu to začalo být ještě mnohem horší. Večer se už ptá, zda musí do školky, že se jí tam nelíbí… bohužel už to zašlo tak daleko, že jí ráno musím do oblečení navléknout a do školky odtáhnout… za 14 dní to bylo takto 3×. Přemýšlím, zda má smysl v tomto pokračovat nebo jí ze školky mám stáhnout a zkusit to znovu třeba za čtvrt roku/půl roku. Doma jsem, čekáme druhé miminko. Máte někdo s tímto zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sněženka25
Závislačka 4126 příspěvků 15.01.19 21:31

Tak jí nenuť, ať se netrápí…třeba k tomu dospěje později. Můj synek šel až ve 4 letech a i tak s tím, že jsem si práci našla, až když jsem viděla, že se mu tam líbí, že je to bez problémů…když nemusíš do práce, ale jsi stejně doma, tak si ji doma nech :)

Ennny
Závislačka 2576 příspěvků 15.01.19 21:31
@Anonymní píše:
Dcera bude mít v únoru 3 roky. Do školky nás vzali od září. První týden se do školky těšila, ale pak se to zlomilo a chodili jsme cca 3 měsíce s brekem do školky - jednou mě od ní učitelka odtrhávala a 2× jsem jí musela do školky odtáhnout. Pak byla v prosinci nemocná, takže byla celý prosinec doma a do školky se vrátila nyní v lednu. V lednu to začalo být ještě mnohem horší. Večer se už ptá, zda musí do školky, že se jí tam nelíbí… bohužel už to zašlo tak daleko, že jí ráno musím do oblečení navléknout a do školky odtáhnout… za 14 dní to bylo takto 3×. Přemýšlím, zda má smysl v tomto pokračovat nebo jí ze školky mám stáhnout a zkusit to znovu třeba za čtvrt roku/půl roku. Doma jsem, čekáme druhé miminko. Máte někdo s tímto zkušenost?

nechala bych ji doma ,také jsem to tak udělala a nelituju

Alladina
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 15.01.19 21:31
@Anonymní píše:

Jestli jsi doma, tak si ji nech doma. Tady bych to vůbec neresila. Můžeš ji nechat trosku dozrat,povyrust a pak to zkusit, třeba od září,postupne znova. 2-3 dopo v týdnu, děti se hodně mění. Za pár měsíců už to může být úplně jiná holcicka.

Jeanny21
Kecalka 184 příspěvků 15.01.19 21:31

Já přesně taková byla, prý jsem hrozně řvala. Rodiče to po několika pokusech vzdali a strčili mě tam až ve čtyřech, a to už prý bylo v pohodě. :lol: asi potřebuje víc času :nevim:

Annnit
Kecalka 205 příspěvků 15.01.19 21:33

Ahoj, my dali syna v zari take do skolky a po 2 tydnech jsme to odpiskali. Kazdy den strasne brecel, rano jsem ho musela nacpat do auta, pak mi utikal ze satny a byl fakt nestastny. Jsem doma s druhym synem, takze jsem se dlouho nerozmyslela a nechala si i starsiho doma. A vzhledem k tomu, jak na zminku o skolce reaguje jeste ted, tak si myslim, ze jeste nejakou dobu s nami doma zustane. Ale me to nevadi. Jsem stejne doma, tak proc ho trapit. Jediny, kdo s tim ma problem je okoli, ale to je mi fuk ;)

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 15.01.19 21:36

Já teda jsem pro to, aby dítě chodilo do školky, víc se tam naučí než s matkou a miminem doma. Ale abych rvala dítě násilím dvakrát v týdnu do školky a sama seděla doma, to už by tam dávno nechodila. Zkusila bych to zas od září.

Aspera
Generální žvanilka 21634 příspěvků 15.01.19 21:39

Když máš možnost, tak si ji nech doma. Já nemuset dávat dceru do školky, tak by taky byla doma ještě rok a to byla jen smutná, ani nebrečela. Za rok už chodila v pohodě jako mazák. My jsme to teda museli překonat, protože jsem nastupovala do práce, ale nemuset tak byla doma.

Pocahonta
Kecalka 329 příspěvků 15.01.19 21:39

Dcera šla do školky 2 měsíce před svými 3. narozeninami a úplně v pohodě… Ale ona byla velice společenská. Známé dcera měla jít s ní, ale prostě to nešlo. Pořád brečela, ale trochu to na ní podle mě i přenášela maminka (vůbec jí nevěřila, že by to mohla dát). Po roce se sešly ve stejné třídě a ta druhá holčička je úplně v pohodě (musela k tomu prostě dozrát). Z tvého popisu mi přijde, že dcera to zatím nedává… Něco jiného by bylo, kdyby si šla do práce, ale teď je to podle mě zbytečné…

Jana206
Nadpozemská drbna 26852 příspěvků 15.01.19 21:41

Dala bych až od září. Je pravděpodobné,ze to bude bez problémů. Mezitím bych skolku úplně vypustila ze zivota a mysli,žádné pripravovani,to az koncem prázdnin. Jsem proto,aby deti chodily do školky az okolo 4.narozenin nejdřív.

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 15.01.19 21:42

Nechala bych jí doma, už na podzim.

Jana206
Nadpozemská drbna 26852 příspěvků 15.01.19 21:45

Uzivej si klidu a pohody doma s mimcem a dcerkou. Ten cas bez povinností,kdy budete moci vstávat,az se vám bude chtít,organizovat si den jen podle sebe,se vám uz nevrátí a v budoucnu nebude.

belladonna
Závislačka 2831 příspěvků 15.01.19 22:14

Kdybych čekala druhé, tak bych dítě, které se ve školce trápí rozhodně nechala doma. Ihned, než ji tam násilím tahat, když vlastně nemusíš. :kytka:

IvanaOl
Závislačka 3358 příspěvků 15.01.19 22:31

Děti mi nastoupili do školky ve třech letech a syn to docela nedával. Měla jsem nepravidelnou pracovní dobu, tak jsem je nechávala doma každý volný den, kdy jen to šlo. Rozhodně toho nelituju. Naopak, litovala jsem, že z finančních důvodů do práce musím a že je nemůžu nechat doma třeba ještě celý rok.
Negativní vliv to na ně rozhodně nemělo. Kolem 5tého roku se to úplně změnilo, začali se do školky těšit a naopak mě prosili, ať je tam vodím dřív a vyzvedávám co nejpozději. Jak jsem vzpomínala na dny, kdy jsme spolu byli doma a nechtěli ode mě :srdce:

Uživatel je onlinevejilka
Závislačka 4971 příspěvků 15.01.19 22:32

Nechala bych doma, pokud dělá takové scény. Kdyby byla jen smutná, zkusila bych zase na jaře a mezitím školku platila. Náš malej šel ce třech letech a to jsem přemýšlela, že ho dám až od 4, jelikož ještě na jaře byl totální maman. A v létě jako když přepne a maman je sice pořád, ale v tu dobu začal vyhledávat děti, nudil se se mnou… Pravda, brečel asi první tři dny, pak už super. Teď se bojím příštího pondělí, jde asi po měsíci a půl do školky. :roll: Tak snad to bude v poho. Jinak si stejně myslím, že na zimu pak budeš víc starší stahovat, bude ti tahat nemoce a k miminu nic moc

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >