Nutit dítě aby se přivítalo?

134
29.12.20 00:29

Nutit dítě aby se přivítalo?

Zdravím všechny maminky,
Mám jeden dotaz…
Mám dítě, necelé (4 roky), otec dítěte se téměř před dveřmi lety odstěhoval, ale syna si bere na víkend 1 - 2 x za měsíc. A teď k věci. Když si pro něj otec přijde, syn se uteče s řevem a brekem schovat k sobě do pokojiku už když tuka na dveře nebo zazvoní a nechce se s ním přivítat, natož s ním odjet. Otec na něj spustí, co že ho to učil, že jak se má přivítat…
Kdyz mu řeknu, at se s ním jde přivítat, nebo ho alespoň pozdravit, tak řekne že ne. Když se od otce vrátí, je jak nerizena střela a pusu mu dá normálně, když si o ní otec řekne. A teď co, mám ho nutit - přitáhnout řvouciho / breciciho, aby otce alespoň pozdravil nebo by jste nenutili? Otec chce, abych ho nutila, ale já si nedokážu představit, že ho breciciho táhnu za ním a nutím ho k pozdravu :nevim:
Jak to máte vy nebo jak by jste to řešili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9719
29.12.20 00:34

Ne, to určitě ne. Nenutila bych dítě ani v normální situaci, natož v takto vyhrocené. Myslím, že otec by se měl spíš snažit, aby dítě převzal v klidu, než vyžadovat nesmysly, které ho ještě víc rozruší. Ale těžko mu to asi vysvětlíš, viď… Snažila bych se co nejvíc dítě na tatínka namotivovat, aby ten přechod byl hladší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
29.12.20 00:47
@AnastazieB píše:
Ne, to určitě ne. Nenutila bych dítě ani v normální situaci, natož v takto vyhrocené. Myslím, že otec by se měl spíš snažit, aby dítě převzal v klidu, než vyžadovat nesmysly, které ho ještě víc rozruší. Ale těžko mu to asi vysvětlíš, viď… Snažila bych se co nejvíc dítě na tatínka namotivovat, aby ten přechod byl hladší.

Já se snažím, ale už fakt nevím jak. Nějaká ráda?
Problém je v tom, ze jakmile začnu mluvit o tom, že tam pojede, tak začne být protivný až vztekly a mě už dochází síly jak ho motivovat. Když jsme otci řekla, jestli na něj musí tak řvát, pustil se i do mě, že já dělám všechno špatně a že ho do ničeho nenutím (já rozlišuji věci pro život důležité a nedůležité, ale to on nechápe), že až bude větší, jak ho donutím aby se učil a že bude nevychovany apod. Nežije s námi a neví jak se k němu chovám, jestli ho do něčeho nutim nebo ne… Jsem z toho špatná, to je pokaždý něco, pokaždé si něco najde, pořád má s něčím problém :zed: :pocitac: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
29.12.20 01:04

Motivovat ho ma on, ne ty.
Nenutila bych. Rekni panu otci, ze kdyby si ho bral aspon jednou tydne, i kdyby jen na odpoledne, bylo by to lepsi. Takhle strasne odvykne a logicky nikam nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 01:10

Otec by měl tak malé dite respektovat a motivovat ho nějakým plánem zábavou výletem prostě.. příště přijedu a vezmu tě tam a tam, podnikem to a to.. Postavíme super hrad z lega… Potom i ty můžeš celý týden opakovat že přijede táta pojedou tam a tam udělají to a to. A malej se třeba začne těšit a přijde i to vytoužené vítáni taty. A jestli ne udělala jsi maximum pro ně oba.. víc je na taťkovi. Návštěva 1-2× víkend je málo na u tvoření vztahu u malyho kluka… A nemutila bych.. Vzala bych malyho k sobě a řekla mu něco jako. Co bláznis ‚honziku‘ taťka se na tebe těšil, taky ses přece těšil na taťku. Pojd uvaříme tátovi čaj a ukážeš mu cos postavil nebo co umíš nového? Z „předání“ udělat rodinou návštěvu, ale to musíte chtít oba.. :nevim:
Edit. Asi jsem se uklikla na anonym :nevim:.. Netřeba klidně odtajnit.. Nevím jak to udělat. Payus

Příspěvek upraven 29.12.20 v 01:15

• Citovat
  • Nahlásit
134
29.12.20 01:11
@Lucie_Sx píše:
Motivovat ho ma on, ne ty.
Nenutila bych. Rekni panu otci, ze kdyby si ho bral aspon jednou tydne, i kdyby jen na odpoledne, bylo by to lepsi. Takhle strasne odvykne a logicky nikam nechce.

Častější kontakt odmítá s tím, že dělá dvanáctky (krátký a dlouhý týden) a že si chce odpočinout a nebude přece plýtvat na jeden den benzín. Bydlí cca 5-10 minut autem od nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
29.12.20 01:21
@Anonymní píše:
Otec by měl tak malé dite respektovat a motivovat ho nějakým plánem zábavou výletem prostě.. příště přijedu a vezmu tě tam a tam, podnikem to a to.. Postavíme super hrad z lega… Potom i ty můžeš celý týden opakovat že přijede táta pojedou tam a tam udělají to a to. A malej se třeba začne těšit a přijde i to vytoužené vítáni taty. A jestli ne udělala jsi maximum pro ně oba.. víc je na taťkovi. Návštěva 1-2× víkend je málo na u tvoření vztahu u malyho kluka… A nemutila bych.. Vzala bych malyho k sobě a řekla mu něco jako. Co bláznis ‚honziku‘ taťka se na tebe těšil, taky ses přece těšil na taťku. Pojd uvaříme tátovi čaj a ukážeš mu cos postavil nebo co umíš nového? Z „předání“ udělat rodinou návštěvu, ale to musíte chtít oba.. :nevim:

To jsem se snažila při začátku, ale otec nikdy nechce jít dovnitř, max. na chodbu, a hned na něj „tak šup šup, oblikat a jedeme“. Jenže od té doby, co se syn začal schovávat, tak je vše na mě.
Bohužel s otcem není žádná domluva, vždy pospíchá, navíc chce, abych se k synovi chovala jako on, což odmítám.
Když si ho teď bral, tak říkal, že pojedou někam na boby, ale nakonec nikde nebyli. Když něco řekne, že příště budou něco dělat a nakonec je to jinak… Já ho přeci nemůžu motivovat něčím, co nakonec ani třeba nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
29.12.20 01:25
@Kitia1 píše:
To jsem se snažila při začátku, ale otec nikdy nechce jít dovnitř, max. na chodbu, a hned na něj „tak šup šup, oblikat a jedeme“. Jenže od té doby, co se syn začal schovávat, tak je vše na mě.
Bohužel s otcem není žádná domluva, vždy pospíchá, navíc chce, abych se k synovi chovala jako on, což odmítám.
Když si ho teď bral, tak říkal, že pojedou někam na boby, ale nakonec nikde nebyli. Když něco řekne, že příště budou něco dělat a nakonec je to jinak… Já ho přeci nemůžu motivovat něčím, co nakonec ani třeba nebude.

A to nemluvím o tom, že když ho v tu chvíli pochovam, tak mu otec řekne, že je ostuda, takový velký kluk… Syna chodím alespoň vyprovodit k autu, je to pro něj lepší, ale to se zas otci nelíbí a má s tím problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3228
29.12.20 01:35

@Kitia1 táta se chová jak trouba..to je ostuda :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
29.12.20 01:41
@Kitia1 píše: Častější kontakt odmítá s tím, že dělá dvanáctky (krátký a dlouhý týden) a že si chce odpočinout a nebude přece plýtvat na jeden den benzín. Bydlí cca 5-10 minut autem od nás.

Tak je to vul, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
29.12.20 01:44
@Kitia1 píše:

Asi bych zkusila byt vuci otci raznejsi.
Clovek se porad drzi zpatky, aby nedelal dusno, aby vysel vstric, aby to zlepsil…ale je potreba si drzet i svoje hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
29.12.20 02:11
@Lucie_Sx píše:
Asi bych zkusila byt vuci otci raznejsi.
Clovek se porad drzi zpatky, aby nedelal dusno, aby vysel vstric, aby to zlepsil…ale je potreba si drzet i svoje hranice.

S tímto člověkem nemá smysl diskutovat, ale v určitých věcech nepolevim. Navíc to nechci řešit před synem, protože vím, že mu to nedělá dobře. Jednou to tu už bylo a stačila mi s synova reakce. Od té doby jsem si řekla, že budu radši "mlčet ", než abych viděla nešťastného syna. Za to mi to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
29.12.20 02:12

Holky, díky moc za podporu. Po jeho "návštěvě - 5ti minutový, než vyzvedne nebo vrátí syna, se vždy cítím jak ta nejhorší matka, která dělá všechno špatně. Díky že vás tu mám, hned je mi líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51673
29.12.20 03:31

Otec je vul. Tak si urcite kluka ziska, kdyz bude delat natlaky :zed:.
Bezne je, kdyz se otec po praci vraci, ze decka skaci kolem krku, maji radost, ze ho vidi.
Neco je spatne, kdyz se ho kluk boji a utika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
29.12.20 06:46
@Kitia1 píše: Častější kontakt odmítá s tím, že dělá dvanáctky (krátký a dlouhý týden) a že si chce odpočinout a nebude přece plýtvat na jeden den benzín. Bydlí cca 5-10 minut autem od nás.

To má spoustu volna, taky mám takové směny, to je dáreček ať chodí pěšky, ušetří za benzín a po procházce mu bude líp. Určitě bych dítě nenutila, ono je něco jiného upřímné přivítání plné radosti, a potom přinucené přivítání s pozdějším odporem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat