Scéna u babičky na Vánoce

Anonymní
26.12.20 16:50

Scéna u babičky - Vánoce

Anonymně, vůbec jsem nezvládla situaci. Nikdo z nás.

Co se stalo? Byli jsme domluveni s tchýní, že u ní dnes odpoledne oslavíme Vánoce, posedíme, rozdáme si dárky. Dcera se strašně těšila. Je jí 10, podotýkám, žádné batole není, aby se nedokázala ovládnout. Jenže k mamce přišla návštěva - pro nás nečekaná, mysleli jsme že si to oslavíme v klidu, ona ji zvala (samozřejmě má na to právo, to je jasné!). No jenže dcera se tak strašně těšila na dárečky, že začala otravovat ( kdy už to bude a tak). Jenže v přítomnosti návštěvy se prostě nehodilo si rozdávat dárky. I když desetiletá, dcera to prostě nějak nepobrala. Tak jsem ji naložila do auta a odvezla, ale i tak ostuda veliká. Nezvládla to ona, protože se chovala jak rozmazlenec, nezvládla jsem to já ( jsme doma, manžel tam zůstal). Nevím, co mám dělat. Uvažuju, jestli nebylo špatně i zvát návštěvu, když jsme měli slavit spolu. Je mi z toho blbě, absolutně zkažený den. Vůbec nevím, jak se k tomu celému postavit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14611
26.12.20 16:55

Nedavej vinu sobe, ani dceri. Pokud jste byli domluveni jako rodina, proc babicka zvala jine lidi? :nevim:
A darky si prece dcera mohla rozbalit i v jejich pritomnosti. Proc to povazujes za nevhodne? :nevim:

Příspěvek upraven 26.12.20 v 16:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9752
26.12.20 16:55

Tak od tchyně bylo extrémně trapné, zvát si návštěvu, když věděla, že pozvala vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
26.12.20 16:56

Naložila si ji do auta a odvezla? Není to trochu drsné řešení? Však ji je 10 tak snad dokáže pochopit, že dárky budou až odjede návštěva ne? Podle mě si to zbytečně vyhrotila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
26.12.20 16:56

Já to nějak nechápu, začala se ptát na dárky a ty jsi ji odvezla? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
26.12.20 16:57

No na rovinu, nezvládla jsi to ty. Že se desetiletý dítě těší i když už nevěří, je normální, ty jsi jí to měla vysvětlit, případně jí nechat ať si třeba jeden dárek rozbalí. Ne ji tahat pryč, ty jsi to nezvládla, stane se, ale na holku to naházej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53135
26.12.20 16:58

To čekání mělo být jak dlouhé? Pořád je to dítě a je jasné že už chtěla rozbalovat. Ta návštěva tam byla proč? Klidně bych nechala at si rozbalí dárky. jestli byla dcera protivná tak se ani nedivím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 17:00

@cecetka Tak dárky tam byly pro všechny, i pro ni… prostě bychom si rozdávali a návštěva by se na nás dívala? Ani tchýně nechtěla, aby se to rozdávalo. Já vím, že je to blbé - mi o ty dárky nejde, ale vysvětlete to děcku, které se těšilo, že. I když je jí 10 a měla by mít rozum. Vynadala jsem jí, ale teď, jak se mi to pomalu rozleželo, tak jsem trochu naštvaná i na tchýni. Stalo se to ve 14h a návštěva tam ještě je ( volala jsem manželovi, abych zjistila rozsah ostudy). Já nevím, jak si to babička představovala a strašně mě mrzí, že se to tak vyhrotilo.

• Citovat
  • Nahlásit
5996
26.12.20 17:04

Nejak nechapu? chtela jsi „vytrestat“ tchyni za navstevu nebo dceru za nedockavost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2510

To jsou starosti. Před zástupcem pojišťovny nebo plynařem bych si asi dárky nerozbalovala, před nejlepší kamarádkou klidně. A nebo bych dítěti dala jeden, dva ať si rozbalí. Nebo bych mu řekla, že musí vydržet do večera. Nebo bych řekla tchýni, že teda nebudeme rušit, jedeme domů a dárky si bereme. Přijdete mi všichni jako desetiletí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@PeBa12 @Darkandeep No odvezla, protože už s tím docela otravovala, i před návštěvou. Chovala se jak hajzlík a ne, fakt ani po upozornění nějak nepobrala, že dárky se rozbalí až POTOM ( ale nikdo nevěděl, kdy přesně potom).

• Citovat
  • Nahlásit
14611
@Anonymní píše:
@cecetka Tak dárky tam byly pro všechny, i pro ni… prostě bychom si rozdávali a návštěva by se na nás dívala? Ani tchýně nechtěla, aby se to rozdávalo. Já vím, že je to blbé - mi o ty dárky nejde, ale vysvětlete to děcku, které se těšilo, že. I když je jí 10 a měla by mít rozum. Vynadala jsem jí, ale teď, jak se mi to pomalu rozleželo, tak jsem trochu naštvaná i na tchýni. Stalo se to ve 14h a návštěva tam ještě je ( volala jsem manželovi, abych zjistila rozsah ostudy). Já nevím, jak si to babička představovala a strašně mě mrzí, že se to tak vyhrotilo.

Dcera si je rozbalit mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53135
@Anonymní píše:

to je od tchyně pěkně trapný a řekla bych jí to že tohle se jí fakt povedlo. To se čekalo že tam dítě bude sedět 4h :jazyk: měla si pozvat Vás nebo je samostatně a bylo by vše v klidu ;) Na dítě bych se rozhodně nezlobila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 17:05
@markytka3 píše:
Nejak nechapu? chtela jsi „vytrestat“ tchyni za navstevu nebo dceru za nedockavost?

Dceru za nedočkavost.

• Citovat
  • Nahlásit
877
26.12.20 17:06
@Anonymní píše:

Přece je normální, že se desetiletý dítě těší na dárky a že se jí to nelíbí. Od tchýně to nebylo moc koser, ale na holka za to vůbec nemůže, je jasný a pochopitelný, že se jí to nelíbilo. Hubu by si nafoukly i naše o tři roky starší děti a vůbec bych se jim nedivil a klidně ať si to rozbalí, ať se to babičce líbí nebo ne. Příště by si lépe rozvrhla návštěvu. Chudák holka, tý mi je jediné líto z toho celého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat