Vzteklá dcera, jak na ní?

Anonymní
14.12.20 16:39

Vzteklá dcera,-ak na ní?

Ahoj, jdu si sem pro radu.

Mám 3,5 letou dceru, která začala v záři chodit do školky, Je ale hrozně vzteklá a téměř pořád píská a řve, nebo se válí po zemi. A na veřejnosti to je katasrofa. Vždy když s ní někam jdu, tak bych nejraději dělala, že není moje.Ve vchodu do krámu, protože jsem nechtěla ostataním překážet, než naskočí na košík, tak začala řvát a přímo ve vchodě si lehla na zem :zed: Snažím se v takových případech uklidnovat tím, že to jen dítě, ale opravdu bych nejradši vzala a dala jí za tohle na zadek. Vím, že tohle děti dělají. Starší dcera tohle dělala taky, ale tohle je extrém. Mimo to ještě jsem neviděla, ayb se takhle válelo dítě po zemi někomu jínýmu, než mě. A nějaká domluva, to u nás nefunguje. Pokaždé si při pobytu venku odnesu pocit, že jsem matka úplně k ho*nu. Můžete mi někdo poradit

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7449
14.12.20 16:52

Zkus zustat v klidu a rekni ji, ze kdyz bude zlobit, bude trest, aby i vedela, co za trest. A pak ho dodrz. Hysterie v obchode by u me teda vyvolala to, ze bych ji vynesla ven. Hele fakt to zkus v klidu, ona chce divadlo. A kdyz bude blbnout stejne, ja bych ji na ten zadek dala, vzdyt na tom nic neni. Zkus to po dobrym, bud dusledna a kdyz to nevyjde, holt na ten zadek. Ale ja jsem mistr zenu, mne se to vyklada, mam jedno dite tezkyho autistu, to cloveka zoceli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
14.12.20 17:02

Já nosívala v kabelce mokrou žínku. Vzniklo to z rady od někoho, že pokud se dítě dostane do tohoto stavu, je dobré ho něčím šokovat viz studená sprcha/nebo polít vodou… To mi tedy přišlo dost drastické a uprostřed obchodu i neproveditelné, ale otření obličeje mokrou, studenou plenou, nebo žínkou fungovalo vždy. Naše děti ale nikdy nebyly úplně,,válecí".
Jinak -zachovat klid a být pevná.
Držím palce!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 17:03

Jsi na ní přísná nebo spíše ji vše dovolíš? Zkusila bych ji to v klidu říct, že když bude delat tyhle scény, tak dostane na zadek. A uvidíš, že jednou se začne vztekat a dostane na zadek a pak si to už rozmyslí.

• Citovat
  • Nahlásit
1818
14.12.20 17:17

A nejsi na nic moc hodná? Nerozmazluješ ji? Tohle zavání, že už daaaaavno měla dostat pořádně na zadek :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 17:36
@Anonymní píše:
Jsi na ní přísná nebo spíše ji vše dovolíš? Zkusila bych ji to v klidu říct, že když bude delat tyhle scény, tak dostane na zadek. A uvidíš, že jednou se začne vztekat a dostane na zadek a pak si to už rozmyslí.

Jak které dítě. Jsou děti, které si to nerozmyslí. Pamatuju si, jak dcera zhruba v tomhle věku měla něco udělat, snad uklidit oblečení, které vztekle hodila na zem - seděla na posteli a říkala „já vím, že dostanu na zadek, ale nemůžu si pomoct“. A opravdu na ni žádné násilí nikdy nefungovalo, vztekla se ještě víc. Ze studené sprchy dostala takový hysterák, že řvala tak, že přestávala dýchat. Všechny tyhle „výchovné metody“ jsem v zoufalosti zkusila párkrát (vodu jednou) a přesvědčila jsem se akorát o tom, že tím větší nátlak, tím větší protitlak. Mnohem víc se vyplatilo vztekající se dceru třeba odnést (z přechodu) nebo nechat být (třeba byla schopná stát 2 hodiny uraženě v chodbě) a až se uklidnila, tak s ní promluvit. Plus nést následky - byla jsi dvě hodiny uražená, nestihla jsi večerníček :nevim: Vztekala ses cestou ze školky, nestihli jsme hřiště :nevim:
Teď je jí 9,5 a je to fajn holka, ve škole je za vzorňačku. Doma má ještě občas záseky, ale funguje na ni neřvat, netrestat, oznámit co se stane, když neudělá/udělá to či ono a dodržet to. Když se uklidní, tak přijde, omluví se a vystětlíme si co a jak.
Jo a co funguje nejvíc, tak nenechat dítě z jakéhokoliv důvodu nechat propadnout do fyziologické nepohody. Unavené, nevyspalé, hladové nebo žíznivé dítě je mnohem dráždivější, než když je v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
9755
14.12.20 18:12

Ono taky záleží, proč se vzteká. Jestli je zvyklá, že všechno dostane, tak je jasné, že se vzteká. Pokud se vzteká, protože chtěla červené tričko, a ty jsi jí vnutila modré, tak je to pochopitelné, a bylo by snazší se s ní domluvit.
Děti mají taky své myšlení, svůj způsob přemýšlení a práce, a je jednodušší se s nimi domluvit a vyslechnout, co jim vadí, než je pořád lámat na sílu.

Většina vzteku u dětí vychází spíš z nepochopení. Záleží na tobě, jak to chceš vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3093
14.12.20 18:17
@PeBa12 píše:
A nejsi na nic moc hodná? Nerozmazluješ ji? Tohle zavání, že už daaaaavno měla dostat pořádně na zadek :roll:
Šmarjápanno, počkej, až si to přečte Baba :roll: 😱
Ty bys chtěla napadat dítě? Páchat na něm násilí? :lol: :lol: :lol:
Zakladatelko, ta měla dostat pár na zadek už když to udělala poprvé. Ale taky jí můžeš vysvětlovat, že se to nedělá, nebo jí obejmout, metody jsou různé, denně vidím, jak která funguje :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10428
14.12.20 18:21

No, dělat mi tohle pravidelně, tak by prostě na ten zadek dostala a šmitec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.20 18:32
:)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
14.12.20 18:40
@Berry77 píše: Šmarjápanno, počkej, až si to přečte Baba :roll: 😱
Ty bys chtěla napadat dítě? Páchat na něm násilí? :lol: :lol: :lol:
Zakladatelko, ta měla dostat pár na zadek už když to udělala poprvé. Ale taky jí můžeš vysvětlovat, že se to nedělá, nebo jí obejmout, metody jsou různé, denně vidím, jak která funguje :lol:
Šmarjá, já úplně zapomněla, že dneska už se vlastně dítěti přes zadek dát nemůže :lol: No tak to přeju zakladatelce pevné nervy :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3093
14.12.20 18:54
@PeBa12 píše: Šmarjá, já úplně zapomněla, že dneska už se vlastně dítěti přes zadek dát nemůže :lol: No tak to přeju zakladatelce pevné nervy :mrgreen:

Může, ale je to selhání naprosto neschopné matky, týrání a brzy to prý bude trestný čin :lol: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
14.12.20 18:55
@Berry77 píše:
Může, ale je to selhání naprosto neschopné matky, týrání a brzy to prý bude trestný čin :lol: :mavam:
:lol: :lol: :lol: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
14.12.20 20:06
@Berry77 píše:
Může, ale je to selhání naprosto neschopné matky, týrání a brzy to prý bude trestný čin :lol: :mavam:

Přesně tak! Seřezat a ohnout je co nejdřív! Proč by zakladatelka měla hledat způsob jak s dcerkou zacházet a vycházet, když to jde řešit tak jednoduše! 8) A navíc když si o tom můžou cizí lidi cosi myslet! Když se bude pořádně bát, tak už si to nedovolí, že?! A kdyby to náhodou nezabralo, tak může přitvrdit - třeba jí může zkusit zkopat jako psa! Tím se totiž vždycky všechno vyřeší! :palec: :mrgreen:

Doufám, že má Baba pravdu..nemyslím si, že to něco zásadně změní, ale třeba si to alespoň někdo rozmyslí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10428
14.12.20 20:19
@niko999 píše:
Přesně tak! Seřezat a ohnout je co nejdřív! Proč by zakladatelka měla hledat způsob jak s dcerkou zacházet a vycházet, když to jde řešit tak jednoduše! 8) A navíc když si o tom můžou cizí lidi cosi myslet! Když se bude pořádně bát, tak už si to nedovolí, že?! A kdyby to náhodou nezabralo, tak může přitvrdit - třeba jí může zkusit zkopat jako psa! Tím se totiž vždycky všechno vyřeší! :palec: :mrgreen:Doufám, že má Baba pravdu..nemyslím si, že to něco zásadně změní, ale třeba si to alespoň někdo rozmyslí..

Boze to je blabol, nikdo prece nepise o brutalnim mlaceni. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat