Reklama

nutit nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 11.12.08 17:15
nutit nebo ne?

Zdravim Vas vsechny tady. Jsem tu nova. Jeste se tu moc neorientuji, ale pokousela jsem se najit jednu vec, ale nenasla. Pokud jsem hledala spatne omlouvam se, snad mi pomuzete. Mam 8-mi mesicniho chlapecka. Ted jsme byli na prohlidce. Doktorka se me ptala, co vsechno umi… Rekla jsem ji, ze krasne sedi sam, papa vsechno, krasne se plazi, ale misto toho aby presel na kolinka, tak si rovnou stoupl a chodi. ZAcina se poustet a zkousi, co muze. Postavi se kdekoliv. Doktorka mi vynadala a rekla, ze ho mam nutit „kolinkovat“ . Co si o tom myslite? Mam ho nutit? A co backurky? Mam uz mu dat backurky? Predem moc dekuji za pomoc. Lucie

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 11.12.08 17:22

No tak jestli opravdu sám přešel přes kolínka do stoupání tak bych nenutila. Něco jiného je, když rodiče dětí vodí za ručičky, i když ještě nechodí - zlozvyk našich maminek a babiček :!

Bačkůrky to je taky takové jo a ne.
Moc jsem neporadila…

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.12.08 17:28

Tak to by mě zajímalo, jak chce doktorka nutit 8-mi měsíční dítě „kolínkovat“. To bych fakt ráda viděla :-) Jestli jí na tom tak záleží, tak vám měla vypsat žádanku na rehabilitaci, aby tam ukázali pár cviků. Ale stejně si to dítě udělá, jak bude chtít samo, cvičení necvičení.

Martina

kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 11.12.08 17:29

Tak u nás to bylo to samé,jen s tím rozdílem,že dr. v tom žádný problém neviděla,řekla přeci ji nebudeme vracet o krok zpět.Myslím si,že je to názor mladých dr.a že to přehnaně hrotí…

Já jsem taky nelezla,rovnou jsem chodila a nemám ádné následky…

kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 11.12.08 17:30

chybička se vloudila pardooon :wink: :lol:

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.12.08 17:30

A botičky mají mít děti až tehdy, kdy více chodí, než lezou nebo plazí se. Tj. když si např. pro vzdálenější hračku dojdou, nikoliv dolezou.

Martina

Míša10
Povídálka 12 příspěvků 11.12.08 17:33

Tak to by mě teda taky zajímalo, jak jako donutit 8 měsíční miminko, aby kolínkovalo, zase jedna chytrá paní doktorka :roll: , nech ho, ať si sám dělá, co chce. Náš mladej zase uměl dřív stát než sedět a teď lítá jako drak a sedět taky umí.

Bačkůrky bych mu dala, jenom pokud máte doma např. plovoučku a klouzalo by mu to, nebo byla prostě chladná podlaha, jinak bych ho nechala běhat jen tak…

korena
Závislačka 4472 příspěvků 11.12.08 18:04

:lol: Taky se bavím nad výrazem tvé Dr. …no maximálně bych to malému trochu naznačovala a zkusila dát do kleku a třeba posunout ručku s nohou…no, ale podle mě si na to stejně půjde po svém. Jestli se už sám postaví v prostoru, tak bych botičky dala, jinak ne :wink:

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 11.12.08 18:06

Tak to se mi jeví jako blbost.
Můj manžílek do roka seděl jak pecka, a pak rovnou chodil, a taktéž moje kamarádka. A její děti se zase jen koulely, nikdy nelezly po kolenou.
Moje dcera prodělala úplně klasický vývoj - sezení, lezení, chůze kolem nábytku, samostatná chůze.
Dneska mezi nima dovopravdy ale není rozdíl.

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 11.12.08 18:13

Klid,Lukáš se plazil a v 6apůl měsících si stoupnul sám v postýlce, z toho si sedl a obcházel nábytek. Myslela jsem,že na kolena nepůjde a ejhle, před měsícem začal lézt po kolenou.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 11.12.08 18:24

Ahoj. Kdyz bylo nasi Anezce deset mesicu, tak se doktorce nelibilo, ze se jeste nestavi a neleze po ctyrech a ze je „opozdena“. Poslala nas proto na neurologii, kde mi pani doktorka rekla, ze kazde dite ma vsechno jinak nastavene a po treti prohlidce (vsechny vypadaly tak, ze doktorka Anezce vyzkousela ruzne reflexy a me vyzpovidala, co noveho se naucila) konstatovala, ze za jeden mesic dohonila trimesicni zpozdeni a ze uz tam nemusime. Detska doktorka mela v ordinaci tabulku, co by ktere dite melo kdy umet a jak to nebylo podle ni, tak uz to chtela resit. Ja jsem byla v klidu, protoze jsem vedela, ze se to takhle srovnavat neda a ze Anezka opozdena rozhodne neni, ale dovedu si predstavit, jak to muze nektere maminky vystresovat. Ted chodime k jine doktorce (prestehovali jsme se) a ta to takhle striktne nebere - nastesti. Asi bych se snazila ji spis vest k tomu, aby chodila po ctyrech, ale rozhodne ji k nicemu nenutila. A co se tyka backurek, tak na to nam pani doktorka rekla to same, co uz se tu objevilo, ze pokud dite vic leze nez chodi, tak radeji bez nich, protoze pri lezeni backurky spis prekazeji. Pokud mate doma plovouci podlahy nebo neco podobne klouzaveho, na to jsou dobre protiskluzove ponozky nebo specialni ponozky s pevnou podrazkou.

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.08 18:28

Ahoj,
s tým „kolínkovaním“ je to zrejme tak, že Dr. má asi strach, aby mal dobre spevnené telíčko. Moj mladší totiž tiež vynechával fázu lezenia, a tam može vzniknúť problém, že mimčo nemá dobre spevnené brušné a chrbtové svaly, ktoré si posiluje práve lezením. Preto je fáza lezenia doležitá. Takže sme cvičili jednoduché cviky, aby sa spevnil - malo to rýchly a výrazný efekt, a k lezeniu sa mladší potom vrátil. Ak by si mala záujem, možem cviky popísať. Bačkorky by som ešte nedávala.

Gabika

andela 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.08 18:29

Hm to je jako dr mojí kamarádce řekla že má malou nutit aby se jen plazila, že nemůže přeskočit plazení a rovnou jít na kolínka :roll: .A ségře kdysi zas že si malá ještě nemůže stoupat když jí je tolik a tolik měsíců, že na to není vyvinutá ještě …
Nechápu takové dr … jak bych asi měla to dítě udržet?? Já se vůbec divím že mě nikdy nic neřekla krom toho že je vidět že je jára čilej až až :lol: .

Takže má rada zní … neřeš … malého už neudržíš, leda s řevem. Jája byl ještě mladší když si stoupl, a myslím že když to udělají děti sami, není co řešit.
A bačkorky … no já sice měla, ale jen k našim, popř. do MC.Doma bačkory nosí jen když jde dolů ke tchánovcům aby nešel přes chodbu bos. Jinak běhá doma naboso. Někdo radí jo někdo zas ne …

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 11.12.08 18:48

Tak já mám 2 rady:
a) nenutit na kolínka, nechat ho, ať zkouší, co sám dokáže
b) a změnit MUDr. - dost zastaralé názory :roll:

Nedávno byl dokument myslím BBC (takové ty dokumenty na ČT 2 v pátek večer) o pohybu dětí, kde uváděli, že je myslím 25 různých způsobů, jak se děti před chůzí pohybují. Např. se šoupou po zadečku, plazí se v zad apod. A všechno je to přirozené. Prostě ne každé dítě odpovídá českým tabulkám!

Takže buď v klidu, dej mu volný vývoj.

Jen chci taky upozornit - určitě nevodit za ručičky a chůzi nějak významně podporovat (chodítka apod.).

Titty
Echt Kelišová 8103 příspěvků 11.12.08 18:50

Gabiko , mě by ty cviky moc zajímaly, kdybys měla chvilku! :)

Jinak nám dr. na prohlídce v 18 měsících řekla, že má malý kyfózu páteře a mírně oslabené břišní a zádové svaly. Přitom po čtyřech lezl několik měsíců, než začal chodit. Takže chodíme na rehabilitaci, jedno z doporučení je formou hry ho motivovat k lezení po čtyřech - docela to jde, teď zrovna si rád hraje na pejska (když je sucho, tak i na zahradě), koupili jsme takový ten látkový tunel…
Ono to lezení po čtyřech je prý hodně důležité, jednak aby se správně zapojovaly a posilovaly různé svaly, jednak se tím prý rozvíjí spolupráce levé a pravé mozkové hemisféry (snad si to pamatuju správně).

Netvrdím, že pokud některé dítě neleze, automaticky bude mít všechny popisované problémy, ale můžou se objevit - a pokud se s tím dá něco dělat včas, je to určitě lepší.

Ovšem otázkou zůstává, jak k tomu osmiměsíční mimčo přemluvit. :?: Pokud to bude fungovat formou hry, tak bych to občas praktikovala, tím se nic nezkazí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >