Obava potratu

10
28.6.21 17:25

Obava potratu

Zdravím :mavam:
Měla bych tu na vás ženy dotaz. :zed:
Jsem mladá bez předešlích potratů atd. 8o
Ale.. Jsem v 15 týdnu těhotenství a cca před necelými 14 dny jsem lehce krvacela bez jakýkoliv bolestí či po možném úrazu. Samozřejmě jsem hned běžela na pohotovost ale pan doktor řekl že je vše v pořádku a poslal mě domů bez vysvětlení. :nevim:
Je fakt že se to krvácení dostavilo v přesný datum mé jinak přicházející menstruace.
Na kontrolu k mé gynekoložce jdu až za dva týdny a tam jsem velmi nervozní jestli je vše v pořádku s miminkem. Chtěla bych se tedy zeptat zda se může dostavit ještě nějaká velká komplikace od toho lehkého krvácení třeba jako začínající potrat? :( :zed:
Děkuji mockrát :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1226
28.6.21 17:27

Já tak nějak s přestávkami krvácela a nebo špinila dvě celé těhotenství. Vždycky to neznamená potrat, neboj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
28.6.21 17:27

Jestli to bylo jenom trochu a nemáš jiné potíže, jako bolesti, tak bych moc nesilela. Stává se to, stačí třeba praskla cévka. Jak tě poslal domu bez vyšetření? Ani utz nedělal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
28.6.21 17:30

@Oliverka28 Děkuji mockrát :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
28.6.21 17:37

Tak už je to čtrnáct dní, už nekrvácíš, ne? Jestli máš strach, tak ses mohla objednat ke svému gynekologovi na mimořádné vyšetření už dávno. A na pohotovosti tě nevyšetřili? Podali ti ruku, řekli, že je to dobrý a poslali tě domů? Fakt? EDIT: jo bez vysvětlení, špatně jsem četla. Ale ono není moc co vysvětlovat. I těhotné ženy občas zakrvácí, příčina není vždy jasná.

Příspěvek upraven 28.06.21 v 17:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
28.6.21 17:37

Jako takhle - to že jsi těhotná ti ještě nijak nezaručuje, že si domů doneseš zdravé dítě. Problém může nastat klidně i těsně před termínem, to prostě nevíš.
Nicméně jednorázové zakrvácení problém většinou nebývá, já jsem v obou těhotenstvích v prvním trimestru krvácela a dobrý, jedna dcera už je školková a druhá se má narodit v srpnu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6719
28.6.21 17:39

@Kika240898 taky bych se nedesila a ale chápu tě já mám tři děti u každého krvácela před půl rokem jsem potratila a teď jsem podle testu asi těhotná znovu a samozřejmě mám strach ale snažím si to nepřipouštět a být v pohodě navíc v sobotu odjíždím na dovolenou tak si ji chci užít a ne se nervovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
28.6.21 17:39

@Čičorečka Píši bez vysvětlení a ne bez vyšetření dámy.. A za další na gynekologii jsem volala a paní doktorka mi řekla že když krvácení trvalo jeden den tak by neměl být problém. Já ale poněkud stále cítím tu rezervu kterou si tam ti doktoři dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
28.6.21 17:41

@Lily Evans děkuji za uklidnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
28.6.21 17:42

@Kika240898 a co ti napsali v nemocnici do zprávy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
28.6.21 17:43

@lovean Tak to přeji pohodovou dovču!! 8)
Hlavní je se nestresovat.
:kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
28.6.21 17:45

@Kriss Tina Lutr nic. Pouze tam napsal můj problém se kterým jsem tam došla a řekl mi že má práce jako servírka je dost riziková jako kdyby mě tím chtěl něco říci.. No a pak jsme šli má ultrazvuk a tam mě řekl že vše ok a řekl mi že pokud se krvácení zhorší tak mám zavolat své gynekolozce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
28.6.21 17:55

Ahoj zakladatelko,
Také bych Tě chtěla uklidnit
Pokud to bylo jen jednorázové lehké zakrvacení, bez žádných dalších doprovodných projevů, tak bych byla asi v klidu.
Já v 17 týdnu zašpinila
Pak běžela na pohotovost
A do druhého dne přišel spontánní potrat
Velké bolesti břicha, tvrdnutí dělohy, odtok plodové vody..

U Tebe se 14 dní nic neděje a neudálo..
Tak bych si opravdu myslela, že to byla cévka či nějaký malý hematom.

Plus tedy lékař rekl, ze je vše v pořádku předpokládám tedy ze zkontroloval základní ukazatele jako třeba čípek..

Posílám objetí :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
28.6.21 17:56

@Kika240898 a nechceš jít raději na PN.
Přece jenom celý den na nohou je asi dost náročné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25984
28.6.21 18:00

@Kika240898 vždycky si dělají rezervu. Protože nikdo nemůže nic zaručit.
Já jsem krvácela u prvního, v 8 tt, vše ok. U třetího na začátku a pak jednorázově v 16tt a blbý. Teda podle vyšetření v pořádku, ale v 19 tt zamlkle a velké na 16 tt ( nejspíš srdíčko skončilo těsně po návštěvě Dr nebo se od té doby zpomaloval vývoj, protože v 19 tt jsem ještě cítila pohyby. Když dýl nebyly a opět krvácení, šla jsem zas l Dr a už bylo jasno). U druhého a čtvrtého žádné krvácení a ok. Je to prostě složité. Nic jiného než chodit na kontroly se dělat nedá. A věřit. Slabší krvácení může mít mnoho příčin a většina problém nemusí znamenat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat