Obavy v 7.-8. týdnu těhotenství

Anonymní
22.1.21 13:27

Obavy v 7.-8. týdnu těhotenství

Dobrý den,
jsem v těhotenství nová a jdu si k vám pro radu, vaše zkušenosti nebo jen uklidnění.

Poslední MS proběhla 5.12.2020. Těhotenský test jsem si udělala 2.den po vynechání tj. 4.1.2021 s tím, že cyklus mám 28 dní a pravidelný jako hodinky. Na testu byla krásně viditelná druhá čárka (viz.foto)… Na gynekologii jsem musela brzo, jelikož první těhu skončilo revizí. (-HCG rostlo pomalu, špinění v 5.tt a v 6.tt, 5.den po vynechání MS byla hodnota HCG 22jednotek a slabý duch na testu. Na UTZ v 6.týdnu nebyl ani gestační váček. Dr. v nemocncici si myslel, že je to mimoděložní, tak okamžitě udělat laparoskopii, na které se potvrdilo, že mimoděložní to není. Na druhý den revize a pokles HCG.) počkali jsme na porevizní MS a jednu kontrolní a v prosinci na to skočili. Můj Dr. říkal, že jsem krásně zahojená.

A teď k současnému těhu. 12.1.2021 se na UTZ ukázal gestační váček (byla jsem 5+3). Potom jsem skončila v neděli 17.1. na pohotovosti opět se špiněním :( dostala jsem 3×1 Ascorutin a 2×1 Utrogestan zavádět jako čípky. Na UTZ byl vidět i žloutek s tím, že gestační váček odpovídá 5+1 (byla jsem zrovna 6+1)

Teď to řeknu upřímně bez nějakého okecávání. Včera jsem byla na velké. Nešlo to zlehka jako obvykle, musela jsem víc tlačit. Poté byla na toaletním papíře červená jasná krev z rodidel. Byla jsem strašně vyděšená. Nebylo toho moc, ale už byla červená! Jelikož se to stalo večer, tak jsem si vzala Ascorutin a zavedla Utrogestan. Zlepšilo se to, ale píchalo mě na levé straně podbříšku. Dnes ráno jakoby se nic nestalo. Po krvi ani stopy. Ani hnědá ani červená. Ráno mi bylo na zvracení, bradavky mě po doteku bolí stejně.

Má otázka zní holky… Na další UTZ jdu 28.1. (Příští čtvrtek), bude něco vidět? Mám děsný strach, o druhé přijít nechceme.
Nicméně, děkuji, že jste byly trpělivé a dočetly to až do konce a za vaše odpovědi předem děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.1.21 13:30

Foto testu a UTZ z 12.1.

Foto testu a UTZ z 12.1.

• Citovat
  • Nahlásit
6276
22.1.21 13:31

Není žádná šance ovlivnit prosperitu těhotenství v tomto týdnu, je to buď a nebo a nemá žádný smysl se tím stresovat. Já bych na ten ultrazvuk tak brzo ani nešla a co tam bude nebo nebude vidět, to ti stejně nikdo neřekne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19587
22.1.21 13:31
@Anonymní píše:
Dobrý den,
jsem v těhotenství nová a jdu si k vám pro radu, vaše zkušenosti nebo jen uklidnění.

Poslední MS proběhla 5.12.2020. Těhotenský test jsem si udělala 2.den po vynechání tj. 4.1.2021 s tím, že cyklus mám 28 dní a pravidelný jako hodinky. Na testu byla krásně viditelná druhá čárka (viz.foto)… Na gynekologii jsem musela brzo, jelikož první těhu skončilo revizí. (-HCG rostlo pomalu, špinění v 5.tt a v 6.tt, 5.den po vynechání MS byla hodnota HCG 22jednotek a slabý duch na testu. Na UTZ v 6.týdnu nebyl ani gestační váček. Dr. v nemocncici si myslel, že je to mimoděložní, tak okamžitě udělat laparoskopii, na které se potvrdilo, že mimoděložní to není. Na druhý den revize a pokles HCG.) počkali jsme na porevizní MS a jednu kontrolní a v prosinci na to skočili. Můj Dr. říkal, že jsem krásně zahojená.

A teď k současnému těhu. 12.1.2021 se na UTZ ukázal gestační váček (byla jsem 5+3). Potom jsem skončila v neděli 17.1. na pohotovosti opět se špiněním :( dostala jsem 3×1 Ascorutin a 2×1 Utrogestan zavádět jako čípky. Na UTZ byl vidět i žloutek s tím, že gestační váček odpovídá 5+1 (byla jsem zrovna 6+1)

Teď to řeknu upřímně bez nějakého okecávání. Včera jsem byla na velké. Nešlo to zlehka jako obvykle, musela jsem víc tlačit. Poté byla na toaletním papíře červená jasná krev z rodidel. Byla jsem strašně vyděšená. Nebylo toho moc, ale už byla červená! Jelikož se to stalo večer, tak jsem si vzala Ascorutin a zavedla Utrogestan. Zlepšilo se to, ale píchalo mě na levé straně podbříšku. Dnes ráno jakoby se nic nestalo. Po krvi ani stopy. Ani hnědá ani červená. Ráno mi bylo na zvracení, bradavky mě po doteku bolí stejně.

Má otázka zní holky… Na další UTZ jdu 28.1. (Příští čtvrtek), bude něco vidět? Mám děsný strach, o druhé přijít nechceme.
Nicméně, děkuji, že jste byly trpělivé a dočetly to až do konce a za vaše odpovědi předem děkuji :srdce:

Pokud bude vše v pořádku, tak určitě dr. uvidí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
22.1.21 13:33

To neovlivníš ani nevyvěštíš. Taky jsem potratila, na konci prvního trimestru, pak se mi narodila dcera a teď jsem zase těhotná, 9. týden tuším - a taky jsem teď krvácela, zatim podle utz dobrý, uvidíme co dál, su klidná.
Hlavně se moc nepozoruj, pokud máš pochybnosti tak zavolej v pondělí svému doktorovi, ale neplaš. Fakt to neovlivníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
22.1.21 13:39

Vidím to stejně já jsem asi v 7 tt nebo 8 přesně nevím a krvácím snad od zjištění toho že jsem těhotná možná i dřív vždycky přes den je většinou lepší v noci horší měla jsem týden kdy celý týden krev nic ale pak to zase přišlo byla jsem asi v 6 tt už na gynde a vše vypadalo dobře a měla jsem přijít za dva týdny to bude v pondělí mám strach ale vím že to neovlivnim proto taky nejezdím každý dne na pohotovost protože vím že by mi stejně nepomohli beru také Ascorutin a utrogestan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 13:39

@fenny Tak brzo jsem na UTZ musela. Bylo to doporučení mého Dr. aby mě mohl hlídat.

• Citovat
  • Nahlásit
18941
22.1.21 13:40

Ty jsi bohužel příklad toho, že v raným těhotenství by se mělo nechat všechno na přírodě. Poprvé jsi zbytečně podstoupila laparku i revizi, na 90% by si s tím tělo poradilo samo. Teď máš dost pravděpodobně zase neprosperující těhotenství, zbytečně se to drží lékama. Chápu, že potrat je stresující, ale je to běžná věc, velká část těhotenství je s neživotaschopnými embryi. Názor mé lékařky je ten, že zdravé embryo přežije i krvácení, špatné v děloze neudržíš ani lepidlem. Pokud to tentokrát nedopadne, nech si udělat hormonální profil a vyšetřit štítnou žlázu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19587
22.1.21 13:41
@Anonymní píše:
@fenny Tak brzo jsem na UTZ musela. Bylo to doporučení mého Dr. aby mě mohl hlídat.

No, ono to stejně neovlivníš ani ty ani doktor těmi léky. Je to buď a nebo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 13:41

@lovean Na další kontrole budu 7+5, budu na vás myslet, aby vám to dopadlo co nejlépe 😊

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 13:43

@Janli Revize a ani laparoskopie nebyla na mé přání. V děloze nebylo nic vidět, ve vaječníku taky nebylo nic vidět. Bylo to rozhodnutí doktorů :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6276
22.1.21 13:43
@Anonymní píše:

Doporučení neznamená, že něco musíš. Hlídat nemá co, prostě to buď klapne nebo ne, neovlivní to nikdo, ani ty, ani doktor. Jestli ti psychicky pomáhá, že „jsi pod kontrolou“, tak super, ale objektivně to žádný smysl nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
22.1.21 13:44
@Anonymní píše:
@lovean Na další kontrole budu 7+5, budu na vás myslet, aby vám to dopadlo co nejlépe 😊

Taky budu myslet ale fakt se s tím moc dělat nedá já přesně nevím kolik jsem měla jsem takový divný cyklus ale uvidíme v to pondělí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19587
22.1.21 13:45
@Anonymní píše:
@Janli Revize a ani laparoskopie nebyla na mé přání. V děloze nebylo nic vidět, ve vaječníku taky nebylo nic vidět. Bylo to rozhodnutí doktorů :nevim:

Tak to je taky o tom, nenechat si vše líbit. Obvzlášť v 5tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 13:47

@P4ja V 6+1

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie