Reklama

Obavy z kontroly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 17.01.17 11:53
Obavy z kontroly

Ahoj holky, mam obavy z prvniho vysetreni. Dnes respektive v 13:15 mam jit na uplne prvni kontrolu. Mam obavy spise velky pocit, ze budu krvacet a o mimco prijdu. Snazim se tim nestresovat, ale opravdu mam strah. Po druhy o mimco prijit nechci. Dnes jsem teprve presla do 6+0 tt z lekr. pohledu. Jinak podle posledni ms koncim dneska 6 tt. Neni to moc brzo na vnitrni vysetreni?
Dekuju vsem za odpoved..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11209 příspěvků 17.01.17 12:00

Já bych takhle brzy určitě nešla. A hlavně bych do sebe nenechala vůbec hrabat, k ničemu to není.

Ale na potrat to vliv mít nebude. Já šla na první kontrolu v 10. týdnu a stejně jsem potratila, asi v 8., podle velikosti.

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 17.01.17 12:03

@Fjodorka to je prave ono. Prijde mi to moc brzy. Ale ona sama me takhle objednala. Ja jsem o to predtim prisla samovolne. Skoro pred koncem tretiho mesice. Jen mam obavy abych nezacala krvacet a neprisla kvuli tomu o mimco.

ka2ka
Extra třída :D 12653 příspěvků 1 inzerát 17.01.17 12:04

Do mě na první kontrole nešahala jen uz potvrdila těhotenství

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 17.01.17 12:05

@ka2ka a jak ho potvrdila krvi?

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 17.01.17 12:07

Sla jsem v 7tt+3 a vysetreni bylo vaginalni sondou. Rovnou potvrdila i tukajici srdicko.

Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 17.01.17 12:08

Pokud je všechno v pořádku, kontrola rozhodně neublíží. Pokud něco špatně je, nevyšetření v potratu nezabrání… Na počátku je to všechno nebo nic, takže nemá cenu dělat si hlavu a přemýšlet nad coby, kdyby. Já osobně si myslím, že optimální je první kontrola kolem 8tt., kdy musí být přítomná srdeční akce. Navíc do toho 8tt. proběhne valná většina samovolných potratů. Dřív není důvod. Pokud je embryo v pořádku, nikam neuteče.

ka2ka
Extra třída :D 12653 příspěvků 1 inzerát 17.01.17 12:10
@MartinaKoub.k pí­še:
@ka2ka a jak ho potvrdila krvi?

ultrazvukem

Modesta
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 17.01.17 12:11

Já byla 6+3, když jsem šla poprvé na prohlídku. Prohlídka byla vaginálně, doktor zkontroloval plod a srdce. Stejně to tak bylo i u prvního dítěte, první prohlídka byla v 7. týdnu těhotenství.

Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 17.01.17 12:11

Jinak já jsem byla na UTZ. včera. Podle PM 7+2, podle měření UTZ. o týden méně, tedy 6+2, což sedí přesně na ovulaci, která byla až 21 DC. Na UTZ. byly vidět struktury embrya a srdeční akce. Označené zatím za prosperující těhotenství, na kontrolu za 14 dní. Průkazku moje gyndařka dává až po ukončeném prvním trimestru. Po UTZ. jsem nešpinila vůbec, zato špiním tak různě během týdne, příčina nezjištěna, prostě to prý někdy bývá.

Pechynna
Kecalka 262 příspěvků 17.01.17 12:14

Hlavně se nestresuj to ti neprospěje. Určitě vyšetření u tvého doktora bude v pořádku!! Pokud máš opravdu velký strach tak si nenechej dělat vnitřní vyšetření to posuň třeba na 12-13tt

MartinaKoub.k
Stálice 59 příspěvků 17.01.17 12:21

Dekuju holky za uklidneni. Tak uvidime co bude no.
@Fima ja prave nespinim ani nic. Jen co jsem zatim mela je boleni prsou a ted ze trochu vic curam. Ale jinak jako by nic. Tak uvidime :-)

Izie
Kelišová 6200 příspěvků 17.01.17 12:30

@MartinaKoub.k mě hnal doktor na první kontrolu už v 5+6, kvůli dvěma předchozím nezdarům. No a na UTZ už krásně ťukalo srdíčko. Ten strach k tomu patří, stejně jako úleva a radost po tom…

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 17.01.17 12:31
@ka2ka píše:
ultrazvukem

No nemyslím, že by byl ultrazvuk vnitřní míň rizikový než vyšetření pohmatem. Při obojím je použita guma. Nevidím v tom nejmenší rozdíl a ani o jednom si nemyslím, že by mělo být rizikový a mělo mít vliv na potrat. A to už mi přijde možná horší vyšetření UZ, kdy jezdí tam a zpátky, kolikrát i dost píchá, aby zaměřil plod tak, jak potřebuje.

dadulam
Kecalka 396 příspěvků 17.01.17 12:31

Kontrola na potrat nemá vliv. Já byla na kontrole, ještě nebylo srdíčko, doktor mi dělal vnitřní sono a ještě citologii a i když jsem měla velký myom, tak jsem ani přes to nezačala špinit a mimčo bylo v pohodě.
Tak držím palce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama