Jít na vyvolání nebo počkat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dominicka3
Povídálka 34 příspěvků 16.01.17 14:06
jít na vyvolání nebo počkat?

Ahoj,

jsem už zoufalá a prosím o radu. TP jsem měla 12.1. a dnes jsem byla na kontrole a jsem prý 39+4. Doktor řek, že připravená na porod ještě nejsem, že hlavičku a čípek jsou nahoře a mám se objednat za týden do porodnice na kontolu a domluvit si nástup a vyvolání. Chci se zeptat, nedá se to nějak urychlit, že bych si tam zavolala, aby mě vzali dřív? Nebo musím teda ještě týden čekat na kontrolu a pak ještě čekat na domluvu a objednání na nástup? Dnes mi měl dělat hamiltona, ale z důvodu, že je malej a čípek ještě vysoko tak to provést nelze. Jenže švagrová právě měla s tímhle problém, úplně stejně, zavřená a malej vysoko, protože měl velkou hlavičku a neprocpal se dolů a všimli si toho na poslední chvíli, a doktor sám říkal, že to bude větší miminko tak mám strach, abych to neměla podobné, protože jsem ještě útlejší než švagrová. díky

Reakce:
Levandule121
Závislačka 2547 příspěvků 16.01.17 14:12

To nechápu. Termín porodu a ve kterém jsi týdnu stanovuje jeden a ten samý doktor a musí to proti sobě sedět, ne?

dominicka3
Povídálka 34 příspěvků 16.01.17 14:14

No upřímně tomu taky moc nerozumím…prý se mám řídit tp ze screeningu a ten byl 14.1., ale stejně by mě to nevycházelo tak nevím :think:

kdochcekam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 14:20

@dominicka3 Tak snad znáš přibližnou váhu/velikost dítěte z ultrazvuku ne?
Proč chceš něco urychlovat, když dítě se ještě na svět nechystá? Máš nějaké potíže nebo co? :nevim:
Velká hlavička jde špatně až porodními cestami při porodu. Ale o to větší má dítě sílu se procpat ven. Měla jsem dvě pětikilová „miminka“. Obě přenášené.

dominicka3
Povídálka 34 příspěvků 16.01.17 14:23

@kdochcekam přibližnou váhu vím z 32 tt, pak už neměřili ani nevážili…a to už měl 3 kila…a nechci nic urychlovat, spíš mám strach z toho jak to měla ta švagrová, protože tu zachránili za 5 dvanáct císařem, protože malej neměl šanci se dostat ven, a to si mysleli, že ještě není připravená. To se jí pak omlouvali, že zaváhali…

Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9563 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 15:02

@dominicka3 rodila jsem v listopadu 2016 a první TP jsem měla 15.11 druhý 18.11 a malý se narodil 22.11 po vyvolání, ale z důvodu ne moc dobrého monitoru z předchozího dne ale můj dr mě poslal už 12.11 na kontrolu do porodnice a tam jsme se domlouvali :-)

Veverka1983
Kecalka 252 příspěvků 16.01.17 15:23

Ahoj, na to téma jsem teď diskutovala s mojí PA z předporodního kurzu. Stejný názor jako můj gynekolog a to: Těhotenství trvá 40týdnů plus mínus 2 týdny. Takže ještě i 14 dnů po termínu porodu jsme vlastně v termínu. Pokud někdo není ohrožený na životě a zdraví, tak by jsem to neurychlovala a nechala to, jak se říká na „přírodě“ (jestli to srovnávat se švagrovou, nevím, víc by jsem to srovnávala jak to měla tvoje mamka už když) Hlavně je prý lepší přenášet, aby dozráli porodní cesty a nic neurychlovat aby mimi stihlo dorotovat. Pokud je něco v nepořádku, tak pak už by to měl řešit lékař. Max by jsem ji řekla jen svoje obavy. a tvému TP taky nerozumím. Pokud jseš 39plus 4 není ještě co řešit. Jeden TP můžeš mít dle UZ, :palec: jeden dle PM

berry4
Nadpozemská drbna 28351 příspěvků 16.01.17 15:40

Jak urychlit? Proč urychlit? Víš, co je to za masakr vyvolaný porod v nepřipravených porodních cestách? Masakr.
A taky můžeš skončit na sekci.
Zkus si nejprve zjistit, jak dlouho trvá normální těhotenství, pokud to nevíš, já ti to klidně napíšu. Až 42 týdnů. Nikde není psané, že když doktor uvede, že jsi 34+cosi, že musíš automaticky ve 40+ 0 porodit :roll:

Malike
Extra třída :D 14081 příspěvků 16.01.17 15:50

@dominicka3 tak útlá postavička je jedno..můžeš byt útlá ale záleží na panvy..jinak i 4 kila jsou v pohodě a rodila jsem syna ktery mel 3850 a pohoda…
Tak zbytečně nejanci a počkej az bude připraveny. Já na provokacce byla ale kvůli horším ozvum..a nic příjemného. Urychleně sestupovat a rotovat fakt zazitek :mrgreen:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 16.01.17 19:42

Taky bych se na vyvolání zatím vyprdla. Zkusila bych maliník, trochu té fyzické námahy, nějakou ostřejší procházku, skoč na manžela a prostě tyhle ty babský rady. Ono to sice většinou nefunguje, ale zkusit to můžeš. POkud je miminko v pořádku a ty taky, tak není kam pospíchat. Vyvolávanej porod je humus. Mě u prvního praskal voda a 2 dny se nic dalšího nedělo, tak vyvolávali, asi ty porodní cesty trochu připravený byly, když si mladej rybník vypustil sám, ale i tak to byl hnus, druhej porod se rozjel sám a bylo to 100 a 1.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >