Jak spočítat datum početí miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miminko22
Kecalka 169 příspěvků 16.01.17 12:38
Jak spočítat datum početí miminka?

Dobrý den :-) chtěla bych si v kalendáři zakroužkovat pravděpodobný den početí našeho prcka. Poslední ms byla 11.10.2016 a v kartičce mam napsáno z poslední kontroly 11.1.2017, že jsem podle PM 13+1 a podle UZ 13+00. Nevím jak se to počítá, poradíte mi prosím? Moc děkuju :-)

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3147 příspěvků 16.01.17 12:54

13+1 znamená 13 týdnů a jeden den. Ovšem týdny se počítají od poslední menstruace, ovulace - tudíž i početí bývá cca 2 týdny po menstruaci, tudíž 2+0. takže si od toho termínu kontroly odečti 11 týdnů a 1 den a je to přibližně datum početí. Ale je to opravdu orientační, ovulaci jsi mohla mít i kterýkoliv jiný den cyklu.

miminko22
Kecalka 169 příspěvků 16.01.17 13:04

@Popokatepetla Jestli to tedy dobře počítám tak to vychází na 25.10.?

histep
Závislačka 3486 příspěvků 16.01.17 13:06

25.10. (dle PM) nebo 26.10. (dle UZ)

miminko22
Kecalka 169 příspěvků 16.01.17 13:07

@histep Děkuju holky :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >