Obecný byt - dluh

Anonymní
29.4.21 01:22

Obecný byt dluh

Ahoj, holky prosím o radu, přítel má obecní byt, já bydlím jinde. Příznal se, že nezaplatil několik nájmu, prostě na to nemá… Nebudu tu rozebírat proč neplatil. Hrozí mu vystěhování. Chtěla bych pomoct s tím že mě tam přihlásí i se svým synem, abych mu to zaplatila. Jenže bojím, se kdyby šlo jen o mě nevaham ale nevím jak to bude fungovat sním ve společné domácnosti, je naladovy. A nechci po někom platit dluhy na nájmu jen tak bez přepsání bytu na mě. Tudíž se ptám je nějaká možnost o přepsání bytu na mě, stim že celý dluh uhradím ale nechci ho tam trvale hlášenyho jen na službách?? Nechci se synem pak skončit na ulici a ty peníze už neuvidím není to zrovna malá částka. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8004
29.4.21 03:59

Tak ty peníze neuvidíš tak i tak. Když už teďka ten nájem neplatí, tak je asi scifi, že by ti to někdy dal. Vykašlal bych se na to a obloukem se tomuto problému dopředu vyhnul. A co se týká bytu, tak se bez zeptat na úřad, který to má na starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14615
29.4.21 04:33

Zustan kde jsi a hlavne chlapa neber k sobe. Budes ho zivit :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14825
29.4.21 05:19

Teda do toho bych nešla ani náhodou. A dávala bych si velký pozor, aby ti nezůstal na krku vyžírka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.21 05:30

Já to chápu tak, že bydlíš u rodičů a tohle by bylo pro tebe řešení, jak přijít k bydlení. Každopádně jestli máš tolik peněz na to, abys zaplatila několik dlužných nájmu, tak si radši najdi svůj byt, nějaký menší, kde to bez problémů utahneš a přítel se tam nevejde. To, že člověk nemá na najem se samozřejmě může stát, ale u člověka, který to nechá zajít tak daleko, že mu hrozí vystěhování, by mi svítilo varování - notabene kdyby to v klidu řešil tak, že to za něj zatáhne ženská s dítětem. Řítis se do velikyho průšvihů už jen tím, že nad tím uvazuješ. Pár těhle typku znám. Vypadalo to tak, že ženská od miminka chodila do práce, na střídačku s babičkou, aby se někdo postaral o děcko a on pro ně milostivě jezdil večer, když jim nejel autobus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14615
29.4.21 05:40

A jeste jedna vec. Nevytvarej spolecnou domacnost s pritelem. Pouze s zivotnim partnerem. Usetris sebe zbytecneho trapeni a tvemu diteti to taky neprospeje. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28652
29.4.21 05:55

Obecni byt na sebe neprepises. Obec by musela oficialne projednavat a souhlasit s tim, abys byla oficialne uvedena v najemni smlouve. Prihlasit jen tak te tam muze, ale to k tomu nemas ta plna prava. U nas rozhoduje rada i to, kdyz serodic odstehuje a byt prenechava diteti, ted uz dospelemu, ktere tam cely zivot bydlelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10382
29.4.21 05:56

Chapu to tak, ze to delas ucelove.
Ty doplatis dluh a on najemni smlouvu napise na tebe. Tak zalezi na tom, jestli ti to za ten byt stoji. Protoze kdyby neco, pritele odtama asi jen tak potom nedostanes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
29.4.21 06:06
@Anonymní píše:
Ahoj, holky prosím o radu, přítel má obecní byt, já bydlím jinde. Příznal se, že nezaplatil několik nájmu, prostě na to nemá… Nebudu tu rozebírat proč neplatil. Hrozí mu vystěhování. Chtěla bych pomoct s tím že mě tam přihlásí i se svým synem, abych mu to zaplatila. Jenže bojím, se kdyby šlo jen o mě nevaham ale nevím jak to bude fungovat sním ve společné domácnosti, je naladovy. A nechci po někom platit dluhy na nájmu jen tak bez přepsání bytu na mě. Tudíž se ptám je nějaká možnost o přepsání bytu na mě, stim že celý dluh uhradím ale nechci ho tam trvale hlášenyho jen na službách?? Nechci se synem pak skončit na ulici a ty peníze už neuvidím není to zrovna malá částka. Děkuji

Jsi padla na hlavu? Ať si to borec vyřeší sám, ty chceš ohrozit budoucnost svého dítěte? Se mi snad zda… Nacpi prachy raději do syna.. Pak budeš jak spousta bab, co tu zakládá diskuze o tom, že celé dny drou, protože mají doma nemakacenka.. Už jen to, že se evidentně nesnažil situaci řešit, o něčem svědčí. Ono totiž tomu vystěhování předchází celá řada úkonů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
29.4.21 06:10

Vy jste spolu chvíli viď? Já jen, že máš hodně nasazené růžové brýle. Ať si nechá udělat splátkový kalendář a ty buď tak tupá a zaplať to za něj. :mrgreen: Aby ti pak zamával a budeš bez peněz, se synem sama bez bydlení. Dneska je dostat byt od obce snad zlatý důl. Nehledě na jistotu bydlení. A ty ceny…o tom si u soukromníků v nájmu může nechat jen zdát. Ale ať si to dá, nemá na nájem obecního bytu, těžko bude mít třeba o 10tis víc jinde.
Ale dobře mu tak. Vše se dá řešit, nechat to být, je to nejhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20953
29.4.21 06:23

Hele jestli se těch peněz nutně potřebuješ zbavit, tak kup něco hezkého synovi než to vrazit do finančně negramotného, náladového cizího chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9757
29.4.21 06:25

Jsi normalni?? Žádný byt na tebe nikdo neprepise. V obecním to takhle nefunguje. A hlavně. Máš dítě, s jeho otcem už nejsi a další chlap co sis vybrala je tohle?? Nechceš s ním náhodou další dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6072
29.4.21 06:26

Nemůže na tebe jen tak přepsat smlouvu. Takhle to fakt nefunguje. Nebuď hloupá, přece ho nebudeš živit. Kdybys byla sama tak se klidně spal, ale když máš dítě? Neblázni. Navíc pokud neplatí ani blbej obecní byt za pár kaček, co myslíš že to je za člověka? Ještě k tomu náladového? Já bych mu dala takovou náladu, že by se z toho zesral. Kopla bych ho do rite i s jeho dluhama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
29.4.21 06:30

Ty živíš sebe a ditě a máš na zaplacení jeho dluhu. On není schopný se o sebe postarat. Nikam bych se nestěhovala, at mu půjčí kamarádi, s kterými prochlastá nebo prohulí výplatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
29.4.21 07:01

Najmy v obecnich bytech jsou vyrazne nizsi nez jinde. Kdyz to nezvladne tam, at btdlu ve stanu. Ten mu klidne jup. At vyrazi na urad, pozada o splatkovy kalendar, svede to na covid. Ted se nevystehovava. Ale ty se do toho se svymi penezi neplet. A nebo pleť a ziskej zivotni zkusenost. Evidentne ji jeste nemas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat