Reklama

Oběd (doma) pro 20 osob

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 13.03.18 09:26
Oběd (doma) pro 20 osob

V rámci určité akce budu mít doma cca 20 lidí, potřebuju vymyslet a pak pro ně uvařit oběd. Bude to asi 16 dospělých a 3 děti. Z toho 2 s bezlepkovou dietou a 1 vegetarián.

Určitě to budu vařit den předem, v sobotu na to nebudu mít čas. Polévku pro tolik lidí zvládnu (snad mi na to bude stačit největší hrnec co mám doma).

Ovšem potřebuju radu jaký hlavní chod?
Předem odmítám dělat guláš nebo řízky.

Prosím o radu, co uvařit, tak ať to druhý den jednoduše ohřeju. Nemusí to být jednoduché jídlo, troufnu si na složité, ale musím to zvládnout pro tolik osob v běžně vybavené domácí kuchyni.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15592 příspěvků 13.03.18 09:29

Když máme na oběd takovou tlupu lidí, dělám v zimě guláš (normální nebo segedín, pro veget. můžeš udělat s hlívou nebo sojovým masem, pro bezlepku zahustíš bezl. moukou). A v létě klasika - grilovačka venku, vegetarián si může ogrilovat nějakou zeleninku.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 44 inzerátů 13.03.18 09:29

Já budu dělat na synovi narozeniny (ale nebude nás tolik) králičí roládu. Koupím maso už připravené na roládu, dělám se špenátem a sýrem a k tomu br. kaše.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33008 příspěvků 10 inzerátů 13.03.18 09:29

Na velkou oslavu jsem dělala svíčkovou. Ta jde dobře skladovat, ohřívat, maso dáš nahřát na pekáč do trouby, omáčku do hrnce. Bezlepek oddělíš bokem před zahušťováním nebo zahustíš celé bezlepkovou moukou a vegetariánovi koupíš místo masa třeba seitan.

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 13.03.18 09:30

Svickova. Taky jeden z duvodu, proc je to tak oblibene jidlo na svatbach, protoze muzes udelat hromadu den dopredu a vetsinou neurazi. Tem se spec. diet. pozadavky neco extra.

Tableta
Závislačka 3964 příspěvků 13.03.18 09:31

Co třeba toto? Je to rychlý, jednoduchý, pokud uděláš těstoviny ten den, tak se to dá ohřát. Akorát maso zvlášť, ať se vegetarián nají a těstoviny bezlepkový buď pro všechny, nebo jen pro ty 2. Ale není to moc sváteční.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15592 příspěvků 13.03.18 09:34

@subsomi aha, tak ted koukám, že guláš ne :mrgreen: Tak nějakou pečeni, to je relativně snadné. Nebo čínu, maso nastavíš kopcem zeleniny, k tomu rýži…

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 13.03.18 09:35

@pe-terka díky za tip, ale grilovačka to nebude, bude to tuto sobotu

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15592 příspěvků 13.03.18 09:35
@ngauruhoe píše:
Svickova. Taky jeden z duvodu, proc je to tak oblibene jidlo na svatbach, protoze muzes udelat hromadu den dopredu a vetsinou neurazi. Tem se spec. diet. pozadavky neco extra.

vidíš, a já zrovna svíčkovou z duše nesnáším. A v podstatě všechny smetanové omáčky s knedlí. Ale chápu, že jsme v menšině :lol:

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 13.03.18 09:36

@Hermina.p roláda je dobrý nápad, to jde bezlepkově a jako přílohu brambory a mám vyřešeno; toto ještě promyslím, díky za tip

Peta02
Kecalka 297 příspěvků 13.03.18 09:36

Já dělám hovězí po burgunsku, u nas to miluji i děti. Mamka děla kachnu, kuře, veprovou - a každý si muže vybrat, s knedlikem a se zelim.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15592 příspěvků 13.03.18 09:37
@subsomi píše:
@pe-terka díky za tip, ale grilovačka to nebude, bude to tuto sobotu

v sobotu nejde grilovat? nebo kvůli počasí? No, tak ta čína - je to relativně slavnostní, maso naložíš předem, zeleninu nakrájíš taky předem, lepke tam není a vegetariánovi můžeš udělat vege verzi :think:

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 13.03.18 09:37

@Tiger-lily @ngauruhoe
díky za tip, ale mi svíčková nechutná, tak asi nebudu vařit něco co bych sama nejedla;
nápad dobrý, děkuju za něj, ale to vařit nechci

bibie
Kecalka 343 příspěvků 13.03.18 09:38

Upekla bych maso-kurata, kachnu, bucek nebo jinou praseci cast, asi podle odhadu co lidi jedi. Je s tim nejmin prace-jen se to nasklada na pekac☺ k tomu salat nebo zeli, zalivka se da taky pripravit predem. Pecene brambory a pecenou korenovou zeleninu(at se naji i vegetarian). Vse se da druhy den pouze strcit do trouby a ohrat…

inkakřivák
Extra třída :D 13254 příspěvků 13.03.18 09:38

Dělala jse kuře marengo, pečené kachny se zelím červeným, bílým a dvojími knedlíky, segedín, potom vepřovou kýtu jako divočáka, svíčkovou. Dá se toho udělat spousta.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama