Co uvařit na slavnostní oběd

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jeannette1
Povídálka 47 příspěvků 07.03.18 13:24
Co uvařit na slavnostní obed

Dobrý den, prosim radu, co uvařit na slavnostní oběd pro 6 dospělých a 3 děti. Nechci něco jako pečenou krkovici s hořčičnou omáčkou, to dělám se mi zdá stále. Mate nějaký osvědčený recept u kterého nebudu stát půl dne a není moc složitý. Prosím i o tip na polévku. Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5618 příspěvků 07.03.18 13:27

Mi vždycky na slavnostní oběd děláme svíčkovou, nebo občas guláš (ale to nevím jak děti, některé to nejí) :) a polévku klasický slepičí nebo kuřeci vývar tím se nic nezkazí :) no a nebo řízky a bramborový salát to je taky taková klasika :lol:

Peruz
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 07.03.18 13:30

Panenka buď vcelku nebo medailonky ( někdo to nemá rád růžové), pecene brambory, zelené fazolky dusene. Jednoduché a zabere to cca hodinu přípravy.

Enicka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 07.03.18 13:31

Já bych udělala hráškovy krém s krutony a opecenou slaninou.Jako hlavní jídlo bych udělala hovězí po Burgundsku s br. Kaší, ale to asi není moc pro děti. Těm bych udělala ke kaši kuřecí řízek…

Russet
Extra třída :D 11717 příspěvků 07.03.18 13:32

Nalož řízky do směsi hustého jogurtu a česneku. Nesol. Nech do druhého dne, setři jogurt, osol, obal ve vejci a strouhance. Usmaž. Výborný i na suché kuřecí prso.
Já teda peču i plátky se šlehačkou nebo hovězí zadní jako slavnostní oběd. Nebo vepřovou pečeni se švestkami. Místo trochy oleje davám pod maso máslo. Víc to voní. Hlavně u toho hovězího je moc dobrý sos. Ale dusím aspoň hodinu pod pokličkou a peču hodinu v troubě. Výborné s bramborovým knedlíkem!

Bandii
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 07.03.18 13:40

Tatarák, jednoduchý :mrgreen:. Kačena se zelím dvou barev a dvěma druhý knedlíků… ono záleží jakou kuchyni ma kdo rád :nevim: jiného by potěšily třeba krůtí medailonky s kuskusem a zeleninou. Ja bych třeba udělala pečená kolena s domácím chlebem a k tomu hořčici, křen, kozí rohy, feferónky… děti by tedy si jen maso a chleba :mrgreen:. No a polévka pro mne bývala sváteční polévka vývar a knedlíčky, mňam :mrgreen:

zrcadlo
Kelišová 6876 příspěvků 07.03.18 13:42

Záleží pro koho to je a komu co chutná, u nás pokud bez práce, tak dám péct brzy ráno 2 kachny na pomalé pečení, zelí si udělám ráno a pak jen prohřeju a dochutím výpekem z kachny, a knedlíky jdou taky udělat dopředu. Ale to dělám třeba pro tchánovce, kteří jsou spíš na českou klasiku. Pro přátele máme oblíbeného lososa - když se mi chce patlat, tak udělám se špenátem v listovém těstě a ještě z proužků listového těsta na každou porci vajíčkem přilepím jména (to mělo velký úspěch) a k tomu většinou kaši a zeleninu na másle.
Polévky ke kachně už nedělám (všichni se nacpou), k lososovi třeba hráškovou krémovou (a skoro ke všem krémovým polévkám dělám krutony na másle s medvědím česnekem - na jaře si vždycky nasbírám medvědí česnek, rozsekám s máslem a do mrazáku si dám malé kostičky - krutonky jsou pak zelené a moc dobré).
Nebo co třeba roládu s kaší (dělám ve formě na srnčí hřbet, vyložím anglickou slaninou a na to kuřecí plátky (aby to přesahovalo), dovnitř podle chuti (špenát a sýr, nebo vajíčka a houby, šunku, na co je zrovna chuť) a nahoře to přehnu a dám péct.

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 07.03.18 13:43

Záleží co máte doma nejradši. Z polévek buď nějaký vývar nebo třeba krém - žampionový, hráškový, dýňový, atd… z jídla svíčková, pečená kachna..

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 07.03.18 13:44

Já bych udělala pečenou Kachnu na medu a červeném víně se zelím i s červeným i s bílím a k tomu oba druhy knedlíků houskový a bramborový :palec:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 07.03.18 13:51

Některé moje starší příbuzné dělají jako slavnostní oběd pro návštěvu roštěnou. Každá jí dělá jinak, výborné jsou všechny. Roštěná se musí jen hlídat, jinak se dusí sama. Každý dělá něco jiného, záleží na zvyklostech rodin a chutích jejich členů. Píšeš že nechceš dělat nic složitého a zdlouhavého…

Na medailonky z panenky pozor, každý je má rád jinak propečené. Můžou být suché. Co třeba plněná kapsa (vepřová, kuřecí) v trojobalu a bramborová kaše?

P4ja
Kelišová 6359 příspěvků 07.03.18 13:52

@Petruna21 to je super, ale zakladatelka psala, že nechce celý den stát u plotny :)

@Jeannette1 Za mě i třeba svíčková, když ji nachystáš a skoro upečeš den předem, tak potom už jenom rozmixuješ a doděláš knedlíky. Nebo dělám i čínu do trouby případně nějaké plátky a rovnou s nima dělám i brambory. KDybych byla v Anglii tak volím nějaké curry, stylem vše do hrnce.
Rychlou polévku většinou dělám nějaký krém…brokolicový, dýňový, česnekový..spíš záleží na chuti. Uvaříš rozmixuješ a je klid.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 07.03.18 13:52
@Petruna21 píše:
Já bych udělala pečenou Kachnu na medu a červeném víně se zelím i s červeným i s bílím a k tomu oba druhy knedlíků houskový a bramborový :palec:

Ahoj :mavam: Dobrý výběr :palec:

elen-ka
Extra třída :D 12312 příspěvků 23 inzerátů 07.03.18 13:54

@Jeannette1 My když děláme slavnostnější oběd, tak jako polévku děláme většinou vývar. Hlavní jídlo cokoliv pečeného - kuře, kachna, krůtí stehna, vepřové maso s br. kaší nebo pečenými bramborami a zeleninou. Pokud se chce manželovi hodně patlat s obědem, dělá roládu, většinou kuřecí nebo krůtí, to děláme většinou s br. kaší.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 07.03.18 13:56
@elen-ka píše:
@Jeannette1 My když děláme slavnostnější oběd, tak jako polévku děláme většinou vývar. Hlavní jídlo cokoliv pečeného - kuře, kachna, krůtí stehna, vepřové maso s br. kaší nebo pečenými bramborami a zeleninou. Pokud se chce manželovi hodně patlat s obědem, dělá roládu, většinou kuřecí nebo krůtí, to děláme většinou s br. kaší.

My to máme úplně stejně, buď něco pečeného nebo řízek :nevim: :lol: Nejsme moc kreativní :P

vertunka
Závislačka 4645 příspěvků 07.03.18 13:56

Ja bych udelala hovezi na korenove zelenine, to se dela samo. A k tomu br kasi. A polivku normalni vyvar.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >