Veganská strava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KateandA
Povídálka 36 příspěvků 11.03.18 20:50
Veganská strava

Dobrý den, za pár týdnů jedu s kamarádkami na výlet na 3 dny a jelikož s náma jede i jedna veganka, rozhodli se všichni že budeme jíst pouze vegansky. Já jím téměř všechna jídla, kromě těch typicky veganskych věcí jako je sója(a cokoliv s ní, jsem na ní asi trochu alergická, vždy jsem po ní zvracela) či cokoliv s kokosem (ten prostě jen nemám ráda). Nemáte někdo řady na dobrá jídla? Navíc jedeme stanovat a vše si neseme na zádech a vaříme na ohni, takže nějaké kulinářství nepřipadá v úvahu. Děkuju za tipy.

Příspěvek upraven 11.03.18 v 20:54

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineFíková
Kelišová 5060 příspěvků 11.03.18 20:52

Jestli máš FB, tak si najdi Kuchařku ze Svatojánu. Receptů spousty, určitě si vybereš.

Melpel
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 11.03.18 20:55

I tempeh ti nedělá dobře?
Existují veganské paštiky, nebo párky a k tomu nějakou zeleninu. Žádné kulinářské umění, jen nenáročná rychlovka.

mrav
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 11.03.18 20:58

Těstoviny se sýrovou omáčkou, kuskus, zeleninové rizoto- předvařená rýže, zelenina hrášek s mrkví.

PeknyVlasy
Kecalka 161 příspěvků 11.03.18 20:59

Výborné je osmahnout cibulku dozlatova, zalít vývarem (klidně udělat z kostky), přidat oblíbená koření, česnek na plátky třeba… hlavní částí jsou houby - dávám celé malé žampiony…nechám chvíli dusit a zahustím třeba moukou, škrobem… kuchařky koncept pochopí ;-) příloha třeba rýže

pak mám ve spíži spoustu obilovin - quinoa, bulgur nebo kuskus… to se uvaří dle návodu a smíchá s orestovanou zeleninou (mrkev na nudličky, cuketa, paprika, česnek, cibule… cokoliv)

PeknyVlasy
Kecalka 161 příspěvků 11.03.18 21:00
@mrav píše:
Těstoviny se sýrovou omáčkou, kuskus, zeleninové rizoto- předvařená rýže, zelenina hrášek s mrkví.

sýr je živočišný produkt, takže to není veganské

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 11.03.18 21:06

Na jídlo se dá sehnat veganská varianta v podstatě všeho, co je na takových výletech jinak běžné: instantní polévky, paštiky, sýry, párky a klobásky, omáčky ve skleničkách.

Kačenčiny patálie
Nováček 5 příspěvků 11.03.18 21:14

Já sama už jím vegansky celé roky. Takže ti můžu doporučit například jarní koláč s bylinkovým krémem a hráśkem, houbovo „masové“ koule s omáčkou nebo bramboru.
Dobrou chuť :palec:

KateandA
Povídálka 36 příspěvků 11.03.18 21:16
@Fíková píše:
Jestli máš FB, tak si najdi Kuchařku ze Svatojánu. Receptů spousty, určitě si vybereš.

Děkuju za tip, sice jsem se nedostala moc daleko a věřím že dál bych možná i něco našla, ale téměř ve všem je sója (nebo tofu a to vyjde na stehno, sice nevím jestli mi je z něj špatně, protože jsem ho nikdy nesnedla víc než jedno sousto, protože mi opravdu nechutná) a úplně všechno jsou jídla, která se prostě vaří. Teď nemyslím, že je nutno je připravovat, to je logické, ale my je budeme vařit na ohni a navíc si třeba i vodu na vaření neseme sebou, protože procházíme jen jednou vesnickou s obchodem a navíc v neděli, kdy bude mít nejspíš zavřeno… Ale i tak děkuju a kdyby měl někdo tip na veganské svačiny něco jako chleba s máslem ale ve vegan verzi, byla bych rád za nápad. Děkuji

KateandA
Povídálka 36 příspěvků 11.03.18 21:17

@Kačenčiny patálie brambora zní lákavě :lol:

Alyss1
Závislačka 2723 příspěvků 11.03.18 21:20

Delam super variaci na Nasi Goreng. Varena ryze, osmahnuta a osmahnuta zelenina( smes asi jako na cinu ale je to jedno). Okorenit Kari, Garam masala apod.

KateandA
Povídálka 36 příspěvků 11.03.18 21:24
@Melpel píše:
I tempeh ti nedělá dobře?
Existují veganské paštiky, nebo párky a k tomu nějakou zeleninu. Žádné kulinářské umění, jen nenáročná rychlovka.

Tempeh jsem nezkousela, trochu se bojím, ale můžu ho zkusit

Uživatel je onlineFíková
Kelišová 5060 příspěvků 11.03.18 21:27

@KateandA tohle by se dalo upéct předem a vzít s sebou http://zdravejist.blogspot.cz/…-quiche.html?m=1
Jinak Svatojánka tam má album jen s pomazánkama, některé bez soji, nebo by se přinejhorším dala vynechat.

pikola
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 11.03.18 21:45

Humus, já bych to mohla jíst pořád :mrgreen: to se dá jíst skoro se vším a je toho xy variant.

lentilka248
Kelišová 6401 příspěvků 11.03.18 22:18

@KateandA doporučuji DM, mají tam výborne pomazánky zeleninové bez soje (mám děti alergické na mléko, vejce, soju), vegan nutelu, různé hotovky.. Pak na takové výlety je fajn třeba i kuskus ochucený (dělají různé firmy, jen se zalije horkou vodou), a raw tyčinky, zasytí a dodají energii..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Instagrame, díky! Novinka zvaná Toblerone tunel dělá radost celému světu

Instagram je skvělá věc. Nejenže se zde můžete podívat na krásné fotografie... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama