Obhlídka bytu před prodejem

1087
30.3.17 09:07

Obhlídka bytu pred prodejem

Ahoj :) Predávame byt cez realitku, ktorá patrí našej známej, takže na obhliadky bytu chodí s ľuďmi ona, čo je fajn. Čo ale mi už trochu vadí, sú ustavičné obhliadky bytu…predávame byt 1. krát, takže nie sme zvyknutí :mrgreen:, asi je to normálne :lol: Ale, ako nastaviť nejaké „sito“, aby nám tu chodili iba vážny záujemci? Skoro každý deň nám cudzí ľudia okukávajú byt.. boli už aj takí, ktorí by ho brali hneď, ak by sme znížili cenu, ale aj takí, ktorí okukali, odišli a už sa neozvali :roll: Čo už teda aj na mňa bolo moc, včera tu bola na obliadku sociálna pracovníčka s chlapom (z iného okresu :mrgreen: ) a bola trochu profesionálne „zdeformovaná“. Muž im ponúkol pri dverách špeciálne návleky (ktoré ušil po tom, čo nám prví záujemci obehali všetky koberce v topánkach). Ona na to, že v práci by sa nevyzúvala :zed: A potom skonštatovala, že máme navarené :roll:
Som ozaj rada, že máme toľko potencionálnych záujemcov o byt, ale už sa cítim ako v ZOO.
Mali ste to tak aj vy, čo ste predávalo byt/dom? Alebo, ako sem dostať fakt iba vážnych záujemcov?
Už sme uvažovali aj znížiť cenu bytu, ale zatiaľ dúfame, že by sa mohol predať za takú, ako chceme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13861
30.3.17 09:13

Mi sme nakonec cenu trochu davali dolu, a navstevy bytu sme meli celkem dve, ale s tim ze se tam zajemcu seslo hned nekolik najednou, spatne si to nacasovali, jak videli ze je o byt zajem tak se skoro poprali, nakonec sme vzali zajemce co moh penize nejrychleji slozit na ucet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
30.3.17 09:14

Tak oni jsou třeba vážní zájemci, ale když to vidí v reálu, tak si to rozmyslí…

Podle mě je to normální, buďte rádi, že k Vám tolik zájemců chodí, je tím větší možnost, že byt prodáte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5435
30.3.17 09:15

Podle mě celkem normální. Makléřovi z realitky jde o provizi, tak se snaží a vodí tam co nejvíc lidí. Tak to bohužel chodí. Akorát by mi tedy vadilo, že se nezouvají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.3.17 09:16

To je snad normální, myslíš, že vážnému zájemci se musí v reálu líbit to, co viděl jen na fotkách? :roll:
A jinak, dělala bych hromadné prohlídky, aby tam někdo necoural pořád a aby ostatní věděli, že je o byt zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 09:17

Z pohledu kupujícího - prošla jsem fakt spousty bytu než jsem nasla ten pravý. To se nedá poznat dokud tam nebudeš. Ti lidé tam nechodí bez důvodu - i pro ne to znamená cestu a investovany čas. A ne skutečně jsem nevolala každému majiteli, ze jeho byt nechci. To by se brzy zbláznili :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26158
30.3.17 09:25

Málokdo má asi jako hobby obcházet byty, které jsou v nabídce k prodeji :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22776
30.3.17 09:30

Když jsme hledali dům, tak jsme taky prošli hodně domů. A vždy nám něco vadilo, tak jsme hledali dál. Výhoda byla, že všechno byli prázdné domy, tak jsme nikomu necourali v běžném provozu. Není to malá investice, tak lidi musí něco oslovit. Nezouvání by mi vadilo, já tu zuju i řemeslníky, natož zájemce o byt. A taky jsme nevolali, že nemáme zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
30.3.17 09:43

Asi by sme fakt mali byť radi toľkým obhliadkam, aj maklérka hovorila, že má jeden byt, kde bola od Vianoc jedna obhliadka. No, pre nás je to nové, je to prvý krát, čo predávame byt. Nie sme zvyknutí celkovo na návštevy, nieto ešte toľko cudzích ľudí. Ale musíme vydržať :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.3.17 09:44
@Malaga píše:
Málokdo má asi jako hobby obcházet byty, které jsou v nabídce k prodeji :think:

No, jsou tací :mrgreen: zase ne, že ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
30.3.17 09:46
@Deborah píše:
Asi by sme fakt mali byť radi toľkým obhliadkam, aj maklérka hovorila, že má jeden byt, kde bola od Vianoc jedna obhliadka. No, pre nás je to nové, je to prvý krát, čo predávame byt. Nie sme zvyknutí celkovo na návštevy, nieto ešte toľko cudzích ľudí. Ale musíme vydržať :)
:palec: přesně, vydržte a buďte rádi, že je takový zájem. Jak tu už někdo psal, tak zkuste domluvit s makléřkou hromadné prohlídky
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23133
30.3.17 09:48
@Deborah píše:
Asi by sme fakt mali byť radi toľkým obhliadkam, aj maklérka hovorila, že má jeden byt, kde bola od Vianoc jedna obhliadka. No, pre nás je to nové, je to prvý krát, čo predávame byt. Nie sme zvyknutí celkovo na návštevy, nieto ešte toľko cudzích ľudí. Ale musíme vydržať :)

Ono moc lidi jako hodne zkusenosti pokud v tom nepracuji nema :P To je normalni, spis treba zkuste zjistit co ty lidi na to, jestli se jim treba nelibi byt, nebo neodpovida cena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26158
30.3.17 09:50

Hromadné prohlídky mají tu výhodu, že vážní zájemci uvidí, že nejsou sami a spíš si to nebudou chtít nechat ujít…to se i tak občas dělá, že se vezme kamarád, který před dalšími zájemci předstírá vážný zájem…a pak to ale prodávající nabídne skutečným zájemcům, neboť jedná „férově“, protože oni byli přece dřív ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.17 10:09

Také bych šla do hromadných prohlídek. Zájemci potom vidí, že je o byt zájem a třeba se i rychleji rozhodnou. Přece jenom realitka jim může něco tvrdit i prodávající, ale když vidí i ostatní zájemce, tak to lépe působí. Navíc i pro Vás je to jednodušší než aby Vám tam chodilo více lidí najednou. Ještě bych volila takové dny, kdy nejste doma nebo si můžete naplánovat program, aby Vám tam nikdo nekoukal, jestli máte navařeno. Navíc třeba nám realitní makléř poradil, abychom byt trošku vylepšili třeba přehoz přes postel (to udělá hodně), dekorace, schovat odkapávač na nádobí, že to potom zvýší cenu bytu a psychologicky to na ty lidi úplně jinak působí. Uklizeno je samozřejmostí, takže třeba s tím vařením si to moc nedokáži představit nebo s dětmi, kdy je člověk neuhlídá. ;) To by ten byt asi nikdo nekoupil. My potom nakonec měli jen jednu prohlídku a ti lidé hned kývli na cenu, kterou jsme si stanovili, protože tady je velký zájem o větší byty a nabídka minimální. Navíc předtím už kupující měli špatnou zkušenost, že si vybrali byt a prodávající si to nakonec rozmyslel, že to neprodá.

• Nahlásit
  • Citovat
2565
30.3.17 10:20

Nám se také podařilo prodat byt tak, že před domem po prohlídce už čekali další zájemci, takže první zájemce viděl, že je o byt zájem.
Jinak jako zájemci o byt, když jsme hledali, mi hromadné prohlídky dost vadily a přišly neprofesionální. Připadalo mi, že po mě někdo chce investici za miliony a neudělá si na mě půl hodiny času. Navíc mnohdy se na prohlídce probírá i financování a přece nebudu před cizími lidmi hlásit, zda si budu brát hypotéku nebo mám hotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama