Objevily se mi kruhy pod očima

467
5.3.16 16:15

Objevily se mi kruhy pod očima

Ahojky, je to tak tri dny zpet, kdy jsem si vsimla ze se mi udelali pekne kruhy nad a pod ocima, zkratka pod ocima a vicka mam takove tmave… Citim na ocich a obcas i na sobe unavu a to bych mela byt vyspala, minimalne 8 hodin spim vzdy, nekdy o dost vice.
Nevim cim to muze byt a normalni mi to moc neprijde… Naposledy jsem takove kruhy mela v detstvi kdy jsem mela nedomykavost chlopne a po operaci se vse zlepsilo. Jeste pouzivam serum na rust ras (tri mesice) a po par dnech pauzi jsem je zase ted pouzivala, ale tim to podle me snad taky nebude kdyz uz jsem na ne zvykla. Jsem alergik ale nic me nedrazdi, nevadi, s zadnymi alergeny jsem do styku neprisla… Nejak bych se nad tim ani nepozastavila, ale uz me na ty oci ustarane upozornilo nekolik lidi.

Prosim z Vasich zkusenosti, kde vy mohl byt problem?

Ano, samozrejme vim ze lekar je nejlepsi krok, ale nerada bych tam klusala hned po par dnech co mam kruhy pod ocima…

Příspěvek upraven 05.03.16 v 16:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2668
5.3.16 16:18

Mohl by být nedostatek železa.

Taky by mohlo souviset s játry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6681
5.3.16 16:20

No, zrovna nedávno jsem vedla řeč s jedním známým a za kruhy se prý může skrývat špatná funkce jater nebo ledvin. Pokud teda 3 noci v kuse neflámuješ :) Ale předpokládám, že ne. Možná v pondělí raději zajdi k lékaři, pokud kruhy nezmizí. Sama píšeš, že máš zkušenost s chlopní, takže i poprvé to nějaký důvod mělo. Nechci strašit, o nic jít nemusí, ale je lepší nic nepodcenit a případné zdravotní problémy řešit hned. Držím palce, aby to byla jen banalita :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
5.3.16 16:22

Jo, ledviny taky, pravda.
Vzhledem k té únavě bych k doktorovi vyrazila co nejdřív. Ono i když se nedostatek železa řeší relativně snadno v počátku suplementací, tak když to necháš vyhnít, jsou z toho dost velké problémy. O játrech a ledvinách nemluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
5.3.16 16:29

"Kruhy pod očima mohou být projevem vyčerpanosti, nedostatku spánku, únavy, stresu, nedostatku čerstvého vzduchu, působení slunečních paprsků, přílišné námahy očí, nesprávné životosprávy. Na druhé straně však může jít i o vážnější onemocnění, např. srdce, ledvin, štítné žlázy nebo metabolických onemocnění. Při přetrvávajícím stavu je třeba navštívit lékaře.

Zbarvení kruhů pod očima může být důležitou pomůckou pro lékaře, kterým směrem by měl pátrat po příčině. „Například při onemocněních srdce je průtok krve vlásečnicemi zpomalený a kůže se zbarví do modra. Pokud jsou naopak cévy roztažené, například při zánětech, kůže je červená. "Někdy jsou kruhy jen projevem krátkodobé změny v organismu, například při menstruaci nebo v těhotenství.“

Jo, a někde uvádějí ještě nedostatek vit. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
5.3.16 16:42

@entropy Zaujalo me to tehotensti v prvni chvili, ale pak mi doslo ze to asi tak rychle by z toho nebylo, jsem cca 5-6DPO a zatim jeste tedy ani nevim… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6746
5.3.16 17:25

No, pokud jsou ty kruhy s odstínem do žluta/hněda tak by to mohl být problém s ledvinama a nebo problém v ukládání tuků. :nevim: Mám takovou pigmentaci kolem očí, někdy to je víc jindy není skoro vidět. Ještě jsem s tím nebyla-tohle jsem jen vyčetla z netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3904
5.3.16 17:34

A pijes dost? Me napadly ledviny a stitna zlaza. Nebo bych se zamerila na tu chlopen, kdyz uz si s tim problem mela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama